Denník N

Blog N: Vladimír Dvorový

Som lekár a mojou špecializáciou je interná medicína. Vyštudoval som Univerzitu Karlovu – Lekársku fakultu v Hradci Králové. Pracoval som ako lekár v nemocnici na lôžkovom oddelení. V roku 2010 som sa stal riaditeľom trebišovskej nemocnice a o sedem rokov neskôr riaditeľom novopostavenej michalovskej nemocnice. Zažil som teda úžasné a zároveň mimoriadne náročné chvíle, kedy sme spoločne s personálom pripravovali otvorenie prvej nemocnice novej generácie. Veľa ma to naučilo, nikdy na to nezabudnem a vždy budem vďačný ľuďom v nemocnici, ako to bravúrne zvládli.

Neskôr som začínal stavbu nemocnice na Boroch a viedol som sieť nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia. Spolu s kolegami sme pripravili a zaviedli veľa rôznych inovatívnych postupov, ktoré sa stávajú štandardom – plávajúce lôžka, triage, robotické dávkovanie liekov. Pripravili sme zaujímavé projekty na podporu mladých zdravotníkov, zvyšovanie bezpečnosti pacienta a zlepšenie prostredia v nemocnicach.

Mal som možnosť vidieť nemocnice, ambulancie, sanitky z každého uhla. Rád by som Vám tieto pohľady sprostredkoval. Verím, že si z toho vyberiete to, čo vás inšpiruje a posunie ďalej.

Najnovšie články autora