Denník N

Blog N: Martin Žarnovický

Pochádzam z Bratislavy, kde som sa narodil v roku 1997. Od malička sa zaujímam o dopravu, marketing, média a komunálnu politiku.

V detstve som pôsobil ako redaktor študentskej televízie a v 17 rokoch som nastúpil do spoločnosti RegioJet, kde som dostal na starosť komunikáciu s médiami a prezentáciu žltých vlakov a autobusov počas ich výraznej expanzie na slovenský trh.

Hneď v prvý rok sa aj vďaka mojej aktivite stal RegioJet najmedializovanejšou spoločnosťou na Slovensku a zároveň sa mi podarilo prostredníctvom sociálnych sietí, príbehov zamestnancov a ďalších PR projektov vybudovat RegioJetu meno rodinnej firmy s nadšenými zamestnancami, ktorí sa snažia do sektoru verejnej dopravy priniesť proklientskosť. Vďaka svojim príspevkom som sa stal v roku 2017 druhým najlepším stredoškolským redaktorom na Slovensku. V RegioJete som zároveň organizoval populárne interaktívne náborové dni, dni otvorených dverí a bol som autorom či realizátorom väčšiny projektov, ktoré mohla verejnosť vidieť.

V roku 2018 som sa presťahoval do Prahy, kde som začal popri práci študovať marketingovú komunikáciu. Krátko som pracoval aj na marketingovom oddelení Pražskej integrovanej dopravy.

Od leta 2019 som súčasťou marketingového oddelenia Dopravného podniku Bratislava, kde ma nové vedenie oslovilo, aby som sa postaral o revolúciu vo vnímaní bratislavskej dopravy na verejnosti. Zlepšil vzťahy s médiami, zákazníkmi, spustil sociálne siete a celkovo zlepšil imidž firmy.

Na novinky v komunikácií sme mali takú silnú odozvu verejnosti, že sa nám napr. na Facebooku zvýšil denný nárast nových fanúšikov až o extrémných 1300 %, na Instagrame sa za dva mesiace zdvojnásobil počet sledovateľov. Počas môjho pôsobenia vznikli projekty ako napr. „Máme spoločný cieľ“, v rámci ktorého nám zákazníci môžu posielať tipy na zlepšenie dopravy, ktoré následne realizujeme, či kampaň „Električky jazdia častejšie ako metro v zahraničí“.

Vo voľnom čase rád cestujem po svete, spoznávam nové miesta a načerpávam inšpirácie. Mojim zatiaľ nesplneným snom je rozbehnúť komunikáciu bike sharingového systému, čo vnímam ako budúcnosť mestskej mobility.

Moje marketingové pôsobenie zhrnul Denník N aj v pomerne obsiahlom rozhovore o tom, ako sa robí marketing verejnej dopravy – http://bit.ly/marketer-regiojetu-prisiel-do-dpb

Najnovšie články autora