BLOG
Martin Vartik
Martin Vartik
20 153

Priechod pre chodcov, alebo stavenisko?

Nedávno som po dlhšej dobe išiel okolo Mlynských nív, kde sa práve stavia nová autobusová stanica pešo. Z auta to človek tak nevníma, ale to, čo developer narobil okolo stavby je teda naozaj na pováženie.

Chvíľami som nevedel, kde končí stavenisko a kde už začína chodník. Ako vidno a fotkách, hlinu, piesok a štrk zmiešal dážď do odpornej masy, ktorá sa lepila na topánky a pokrývala celý prechod pre chodcov, až ho miestami nebolo ani vidieť. Vo výtlkoch a popri obrubníku sa vytvorili kaluže zo zmesi blata, piesku a ktovie čoho ešte. Štrk pokrýval v súvislej vrstve chodník, cestu aj ostrovček. Podotýkam, že som tam bol po zotmení a autá zo stavby už nevychádzali. Cez deň za plnej prevádzky to musí byť oveľa, oveľa horšie.

Neviem presne, aké má zhotoviteľ stavby povinnosti čo sa týka udržiavania okolia v čistote. Ale predpokladám, že nejaké má. Aspoň z toho, čo som videl pri iných stavbách mi okolie novej autobusovej stanice prišlo extrémne znečistené. Nečakám, že sa chodník bude lesknúť od čistoty, ale aspoň akú-takú ohľaduplnosť voči chodcom by som od takej veľkej firmy očakával. Určite sa tam v najbližšej dobe ešte (za svetla) zatúlam, aby som si pozrel, či to bola len náhoda, alebo či tam je takýto svinčík stále.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Blogy

|