Denník N

Priechod pre chodcov, alebo stavenisko?

Nedávno som po dlhšej dobe išiel okolo Mlynských nív, kde sa práve stavia nová autobusová stanica pešo. Z auta to človek tak nevníma, ale to, čo developer narobil okolo stavby je teda naozaj na pováženie.

Chvíľami som nevedel, kde končí stavenisko a kde už začína chodník. Ako vidno a fotkách, hlinu, piesok a štrk zmiešal dážď do odpornej masy, ktorá sa lepila na topánky a pokrývala celý prechod pre chodcov, až ho miestami nebolo ani vidieť. Vo výtlkoch a popri obrubníku sa vytvorili kaluže zo zmesi blata, piesku a ktovie čoho ešte. Štrk pokrýval v súvislej vrstve chodník, cestu aj ostrovček. Podotýkam, že som tam bol po zotmení a autá zo stavby už nevychádzali. Cez deň za plnej prevádzky to musí byť oveľa, oveľa horšie.

Neviem presne, aké má zhotoviteľ stavby povinnosti čo sa týka udržiavania okolia v čistote. Ale predpokladám, že nejaké má. Aspoň z toho, čo som videl pri iných stavbách mi okolie novej autobusovej stanice prišlo extrémne znečistené. Nečakám, že sa chodník bude lesknúť od čistoty, ale aspoň akú-takú ohľaduplnosť voči chodcom by som od takej veľkej firmy očakával. Určite sa tam v najbližšej dobe ešte (za svetla) zatúlam, aby som si pozrel, či to bola len náhoda, alebo či tam je takýto svinčík stále.

Teraz najčítanejšie