Denník N

Malý ,,Kotlebovčík“ z Trnavy

Na začiatok musím povedať, že si veľmi cením prácu blogera Jána Benčíka a myslím si, že v odhaľovaní fašistov a extrémistov, by sa malo pokračovať. Budem sa snažiť p. Benčíkovi napomáhať a taktiež odhaľovať ľudí, ktorí sa neštítia hanobiť ostatné rasy, naboženstvá, atď.

Dnešným blogom by som chcel poukázať na menej známeho, no o to aktívnejšieho pravicového aktivistu z Trnavy. Radovan Hynek, ktorý má na sociálnej sieti viac profilov, zverejňuje na svojich profiloch také isté bludy, ako aj väčšina straníkov a podporovateľov strany Mariána Kotlebu, Mariána Magáta a pod. Hynek je známou tvárou v Trnave, kde sám organizoval nejaké protesty, napríklad proti stavbe polyfunkčného domu v časti Kamenáč.

Prečo sa tento blog nazýva malý ,,Kotlebovčík?“ Keď sa pozriete na profil tohto ,,pronárodného“ aktivistu, môžete vidieť veľa príspevkov z fanpage Mariána Kotlebu, Ľudovej strany Naše Slovensko alebo ostatných členov tejto extrémistickej strany. Na druhej strane som zachytil v niekoľkých diskusiách, že sa sám priznal, že nie je členom tejto strany, že je iba podporovateľom. To je niečo také, ako keď niekto ide venčiť kamarátovho psa. Síce nie je váš (tak ako nie je Hynek v Kotlebovej strane), ale postarám sa o neho (tak, ako Hynek stále propaguje túto stranu).

Samozrejme, nesmú chýbať protiamerické články a zároveň treba obhajovať našich ,,záchrancov“ Rusov. Len, asi si pán Hynek neuvedomuje, že práve z nadvlády týchto ,,záchrancov“, sme sa vymanili a za to tiekla krv našich predkov. Nevadí, keď to zavelí Rostasov Zem a Vek, musí to tak byť! Nie je možné, aby takéto ,,objektívne médium plné pravdivých faktov“ predsa Hyneka klamalo, no nie?

Ale, prečo som si vlastne všimol tohto človeka. Nebolo to preto, že išiel podporiť Mareka Baláža, Róma obvineného za jeho videá, kde hovorí samozrejme o ,,zlých Židoch“ a je podporovateľom ,,spasiteľa“ Mariána Kotlebu. Zaujal ma jeho blog, kde jeho spriaznená duša, Saša Vrtochová, ďalšia bojovníčka z Trnavy, poslala otázku na Ministerstvo vnútra SR. Chcela vedieť, kto všetko sa nachádzal na palube lietadla, kde mal prezident Kiska bujaro oslavovať a malo sa lietadlo vrátiť celé ovracané. Na internete aj kolujú obrázky z ,,tohto lietadla“, no keď sa človek zapojí do diskusie a opýta sa ich, odkiaľ majú tieto obrázky a či majú potvrdené, že sú to obrázky práve z tohto lietadla, buď nikto neodpovie, čo je pre túto skupinu charakteristické alebo odpovedia, nech mi im dokážeme, že tie obrázky nie sú z toho lietadla. Toto je taktika extrémistov a slabomyseľných ľudí.

V danom blogu sa Hynek rozohnil, keď uviedol, že MV SR im nechcelo vydať zoznam ľudí na palube lietadla, pretože je to utajovaná skutočnosť. Toľko drzosti si dovolili z ministerstva, že obyčajným ľuďom, ktorí nie sú verejní činitelia, iba si chcú ,,kopnúť“ do prezidenta Kisku a ostatných činiteľov a novinárov, nechceli vydať tento zoznam.

Takže, takto pán Hynek. Vy tvrdíte, že tieto lety financujete všetci, resp. financujeme my všetci. Doteraz, keď prezident Kiska lietal na štátnej letke domov, do Popradu, ste sa nezaujímali, kto všetko bol na lietadle. Pýtam sa prečo? Prečo Vás to začalo zaujímať až vtedy, keď minister vnútra Róbert Kaliňák vydal nejaké stanovisko, že prišlo lietadlo ovracané? Vari Vy sám neviete, aké sú vzťahy medzi SMER-om a prezidentom Kiskom? Alebo sa z ,,protisystémového bojovníka“ stal bojovník po boku pána Kaliňáka?

Hynekov blog si môžte prečítať na tomto linku: ČO VŠETKO PLATÍME A NESMIEME TO VEDIEŤ? 

Tak, či tak, je to ďalšia ukážka toho, ako si ľudia ako Radovan Hynek nedávajú pozor a uverejňujú články, o ktorých tvrdia, že sú ,,objektívne.“ Ale, len tak ďalej, aspoň vidíme, ako pracujú tzv. bojovníci za Slovensko.

 

 

 

 

Teraz najčítanejšie

Pavel Habala

Aj písmom sa dá bojovať proti extrémizmu a neznášanlivosti. Budem odhaľovať a poukazovať na extrémistické prejavy na sociálnych sieťach, aby sa mladí ľudia naučili, že neznášanlivosť nepremení svet na taký, v akom by chceli žiť.