Denník N

Kapustova nechutná fašírka

Kto je už nejaký ten piatok na tomto svete a zažil mečiarizmus v jeho najhoršej podobe, určite mu netreba predstavovať Pavla Kapustu, kuchára onej, smutne známej mečiarovskej televíznej Fašírky. Napriek tomu sa pokúsim predstaviť ho tak, ako sa už pár rokov prezentuje na sociálnej sieti.

Kedysi sa hovorilo fašírke aj prehľad týždňa. Podľa niektorých vraj v pochybnejších reštauráciách pripravovali toto inak chutné jedlo zo zbytkov, ktoré nechali hostia na tanieroch počas uplynulého týždňa. A hoci je to zrejme iba fáma, presne tak vyzerala a chutila Fašírka, pripravovaná majstrom kuchárom Kapustom. Ten má na Facebooku dva profily s rovnakým menom. Pavel KapustaPavel Kapusta.

Pred tým, ako počas pôsobenia v Slovenskej televízii vyrábal zo spomínaných ingrediencií výdatne zaváňajúcu Fašírku, pôsobil Pavel Kapusta v mečiarovskej Slovenskej republike. Po nedobrovoľnom odchode z televízie bol šéfredaktorom Extra a Extra plus. Extra plus označila Miroslava Kernová za Fašírku v tlačenej podobe a určite nebola ďaleko od pravdy.

V Extra plus skončil v roku 2014. Bol tiež asistentom poslancov HZDS Romana Hofbauera a Jána Cupera. Ten v roku 2016 kandidoval za Kotlebovu ĽSNS a stal sa asistentom poslanca Jána Kecskésa. V súčasnosti Kapusta pôsobí v napalete.sk. Keď sa HZDS odobralo do večných lovíšť, primkol sa Pavel Kapusta tesnejšie k Slovenskej národnej strane, ktorej členom je od roku 1990 a kandidoval v jej drese vo voľbách v roku 2012. Okrem iných ho podporili „priatelia – vlastenci z Nitry,“ predseda Slovenského hnutia obrody, optimalizátor Robert Švec, ktorý sľubuje, že keď sa dostanú k moci, kandelábre nebudú používať iba na osvetlenie ulíc, podpredseda SHO, Pavol Privalinec, – „máte našu podporu pán Kapusta. Volíme SNS a krúžkujeme číslo 19,“ vtedajší predseda Matice slovenskej, Marián Tkáč, aj starý známy z HZDS, JánCuper.

Za SNS kandidoval „hrdo, odborne a slušne“ aj vo voľbách v roku 2016. Keď sa do parlamentu nedostal, stal sa asistentom poslanca Stanislava Kmeca a poradcom klubu SNS.

Pozrime sa teda, čo kandidát Slovenskej národnej strany, Pavel Kapusta, „hrdo, odborne a slušne“ zdieľa a šíri na sociálnej sieti. Začnime iba zľahka, nezmyslami, hoaxmi a konšpiráciami. Parížsky masaker je súčasťou jezuitsko – slobodomurárskej hry o tretiu svetovú vojnu. Ľudia umierajú na chemoterapiu, nie na rakovinu: „Ja som o tom presvedčený, aj keď to, samozrejme, neplatí stopercentne.“ „Heslom je LIEČIŤ, nie VYLIEČIŤ?“ pretože “ hlavné motto farmaceutických firiem je „vyliečený pacient je stratený zákazník.“ Michaela Jacksona „zavraždili,“ lebo „upozorňoval na hrozbu svetovlády a uvrhnutia ľudstva do moderného otroctva. Povestný bol tiež jeho výrok, že židovskí producenti zdierajú umelcov. Odvtedy bol na čiernej listine, bol zdiskreditovaný v médiách a ako to skončilo, všetci vieme.“ No a globálne otepľovanie je podľa mesačníka vtedajšieho pána šéfredaktora, podvod a výborný biznis. A Putin pripravuje úder a USA sa bojí uverejnenia ruských satelitných snímok tragédie z 9/11.

Rafaela Rafaja, ktorý tak majstrovsky ovládal predsedov podpis, pridal kometár – „Američania nikdy na Mesiaci neboli.“

Popieranie toho, že Američania boli na Mesiaci si zopakoval zdieľaním ďalšieho hoaxu. Vraj dezén na obuvi sa nezhoduje s odtlačkami v mesačej pôde.

Pritom Kapustovi priatelia mu priamo v komentároch vysvetlili, že na obuv používanú v lodi a pristávacom module sa naťahovali návleky a pridali aj fotografiu návlekov a Buzza Aldrina, ktorý ich má natiahnuté pri vystupovaní z modulu.

Nepomohlo. Kapusta aj jeho bývalý šéf z STV, Igor Kubiš, si išli svoje. Pointa sa vraj po dôkazoch síce vytratila „ale aj tak vieme svoje. Američania na Mesiaci podľa všetkého nikdy neboli.“ A niekdajší mečiarovský riaditeľ STV Kubiš dodal: „…bomba!!!.., ktora zas len dokazuje, ze islo o najvacsi podvod v dejinach ludstva!!!!

Upozornila na to aj stránka „Dezinformácie Hoaxy Propaganda.“

Nebol to samozrejme jediný hoax zdieľaný a šírený Kapustom. Iba pre ilustráciu príbeh o znásilnení dievčaťa a následnej odplate jej otca, ktorý sa udial údajne na Sicílii. Na fotografii je však namiesto potrestaného násilníka dievča z Maroka, ktoré porezal jej partner. Kapusta hoax zdieľal aj v skupine „RUSKO-SLOVENSKÉ priateľstvo.“ Ďalším je príbeh o vianočnom stromčeku, ktorý mali podľa Kapustu zdemolovať migranti vo Švédsku, pričom išlo o stromček v obchodnom centre v Káhire, z ktorého si v rámci reklamnej akcie návštevníci brali malé balíčky. Tretím v poradí je Kapustovo tvrdenieKultúrne obohatenie v praxi v Paríži,“ pričom ide staršiu fotku z protestov parížskych taxikárov. Opäť sa tam v plne kráse predstaví aj Igor Kubiš: „to ich vy.ebancov smradlavych nevie niekto odstrelit, ako spinavych psov?

Kapusta neváha zdieľať a šíriť ani naivný a notoricky známy podvrh, voči ktorému sa dávno ohradila Romská demokratická strana ČR. Naviac, s takýmto komentárom: „V ČESKU SA PRIDALI AJ CIGÁNI…

A rovnako ďalší, tentoraz ešte nebezpečnejší. Malo ísť o popravu proruského rebela a jeho tehotnej ženy ukrajinskými vojakmi. Evidentný podvrh bol masívne šírený ruskými webmi ako Aeronet a jeho úlohou bolo vyvolávanie a šírenie nenávisti. Jeho debunk urobila iniciatíva StopFake. Kapusta sa samozrejme nezaprel: „U zastreleného Ukrajinca našli mobil a v ňom video, ako fašisti obesili opolčenca aj s tehotnou manželkou. A takýchto fašistov podporuje Kiska.“

V decembri 2013 zdieľa novozvoleného župana Kotlebu, lebo podľa Kapustovho Extra Plus „neklamal, nekradol a nekorumpoval.

Aj konšpirátora Tibora Rostása, ktorý má v tej dobe reláciu na rádiu Viva a tvrdí: „Izrael je posledným útočiskom rasizmu a apartheidu

Pavel Kapusta by sa očividne uživil aj ako prognostik. A za pozornosť určite stojí aj komentár starého  známeho, kotlebovca a bývalého vojaka, Vladimíra Kotoru: “ Konský ko.ot!!! Byt tam ani ten sku.veny Alah mu nepomoze to sa nevyhrazam to slubujem je.em celi islam je.em celeho alaha …..

Osobitnou témou je pre Kapustu prezident Andrej Kiska. V novembri 2014 ho počastuje titulom „Zradca slovenského národa…

Vo februári 2015: „DÚFAM, ŽE TOHTO POKORNÉHO SLUHU AMERICKÝCH ZÁUJMOV, ŽIAĽ, POD VPLYVOM MEDIÁLNEJ PROPAGANDY ZVOLENÉHO V SLOBODNÝCH VOĽBÁCH, BUDE RAZ ZA JEHO ANTIHUNÁNNE POSTOJE A PROTISLOVENSKÉ ČINY SÚDIŤ NÁRODNÝ SÚD

V marci 2015 napísal: „Je mi na vracanie z toho, čo si časť občanov Slovenska v prezidentských voľbách zvolila za indivíduum.

V októbri 2016 omieľa starú pesničku o nebankovkách. A Kapustov priateľ Hrubčo ochotne doplní: „Ten Kiska je obyčajné hovädo, a ešte mu aj reklamu v mediach robia, že vraj dobrý anjel.. Je to obyčajné sku.vené úžernícke hovädo..

V apríli 2017 Kapusta vytvoril „humorný“ obrázok a od jeho priateľov sme sa dozvedeli, o pani Sirackej, že „Tá stará ku.da už kúpila tri domy za narcisky.“ A o prezidentovi Kiskovi, že „je to fraja židačik.“ Na profil kandidáta na poslanca a poradcu vládnej strany, slušné, nie?

Tým to samozrejme neskončilo. Napred nám Kapusta vytmavil, že „Pravda býva krutá…“ Potom v súvislosti s Fidelom napísal: „Náš „pépé“ takto zhodnotil éru vládnutia zosnulého Fidela Castra.“ A pán mečiarovský exriaditeľ STV, dodal: „…bože môj ten Kiska je ale CHUJ!!!!…nech ide do riti naspät do vysnivanych USA umyvat taniere do restauracie!!!!!

Podľa Kapustu Andrej Kiska:  „V politickej perfídnosti prekonal aj Michala Kováča…“ Pre Škovrana nie je Kiska jeho prezidentom a podľa Veselého, ktorý má na titulke citát od Aristotela, je to „Pán hovno.“

Kapusta zdieľa aj primitívne a urážlivé montáže a bývalý riaditeľ Mečiarvízie Kubiš, pridá komentár: „smradi, zmrdi, vy.ebanci, špina!!!

Podľa Kapustu tu ide o „Selfíčka len pre silné žalúdky.“ A priatelia radi doplnia. Filipko: „Kiska obyčajná vlastizradná. Latinsky: kiskus cocotus vulgaris…Krampl: „Dvaja fašistickí protislovanskí kreténi a vlastizradcovia!“ A Molnár: „Na adresu krysku zopakujem slová klasika: Pôjdeš do basy, hajzeľ!

Kvôli Kiskovi sa predstavil aj na stránke Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, kde o prezidentovi napísal: „Jeden malý rozdiel medzi nimi: „Kým Švejk bol múdry a robil sa hlúpym, ten náš presne naopak...“ Upozornila na to stránka „Dezinfomácie Hoaxy Propaganda.“

Svoj charakter Kapusta ukázal v plnej kráse v statuse a článku o matke zavraždeného Roberta Remiáša, najznámejšej obete mečiarizmu. Ani tento Kapustov hyenizmus neunikol pozornosti tvorcov stránky Dezinformácie Hoaxy Propaganda.

Na Mečiara spomína s pochopiteľnou nostalgiou. Pri svojom odchode nás vraj varoval, že tým nastáva koniec slovenskej cesty.

Kapusta nemá rád ani nebohého prezidenta Michala Kováča. Najmä ak ide o zrušenie Mečiarových amnestií. Preto neváha opakovať obskúrne mečiarovské fabulácie. Mečiarovi má byť čo vďačný čo sa týka amnestíí, aj samotný Kapusta. Práve vďaka Mečiarovej amnestii bolo totiž zastavené jeho trestné stíhanie za útoky v STV na Rudolfa Schustera.

Určite bližší je pre Pavla Kapustu bývalý člen HZDS, Ivan Gašparovič.

Nádeje vkladá aj do Donalda Trumpa, s ktorým vraj „svitá na lepšie časy.“ a „prehra Clintonovej znížila riziko vojny proti Rusku…

Pochváli aj kubánskeho komunistického diktátora Fidela Castra, ktorý za viac ako polstoročie vlády, priviedol svoju krajinu na psí tridsiatok.

Poľutuje a vyzdvihne aj Kaddáfiho: „Bývalý lýbijský vodca rozumnou ekonomickou, sociálnou a náboženskou politikou dosiahol desaťročia trvajúcu stabilitu vo svojej krajine, kde vďaka exportu ropy žili ľudia v bahobyte Po jeho zavraždení s podporou Západu radikálni islamisti zničili vštko, čo roky budoval.“ Hm, stabilita tam bola. Tá v diktatúrach býva. Len ma tak napadlo, či o tom blahobyte v Lýbii naozaj vedeli všetci jej obyvatelia.

Priestor ochotne poskytne aj prednovembrovému generálnemu tajomníkovi KSČ, Milošovi Jakešovi, známemu aj ako „kůl v plotě.“

Bez šance zrejme u neho nie je ani ikona dvoch desaťročí pookupačnej normalizácie, Gustáv Husák. Krampl nám objasní, že: „Najlepšie bolo za socializmu! Smrť kapitalizmu!“ A podpredseda KSS, Jalal Sulejman, dodá: „Veru nie, Pán PREZIDENT. Horšia správa však je, že sme sa ocitli tam kde si bol aj ty na konci tridsiatych rokov minulého storočia.

Karadžič je podľa neho zrejme čistý ako ľalia: „Vyštudovaný lekár a filozof, pravdaže, nemasakroval ani nevraždil, a dôkazy ICTY boli asi také presvedčivé, ako je NATO obranný pakt.“

Zdieľa aj podpredsedu KSS, Jalala Sulejmana.

Aj predsedu xenofóbnej SPD, Tomia Okamuru.

K výročiu boľševickej revolúcie zdieľa mimoriadne vtipný obrázok, ktorý však o Rusoch a ich vzťahu k slobode hovorí aj to, čo Kapusta zrejme nepochopil.

Výročie okupácie našej vlasti v roku 1968 si pripomenie takto: Ano! Chci zas rok 1968 !!! Byl to rok, který oddálil o 20 let nástup kapitalistických sviní !!! Kapusta k tomu napíše: „Aj takto sa dá vnímať historický dátum…Igor Kubiš dodá: „…zial, s odstupom casu je to 100% pravda!!!“ A akýsi kotlebovec Peter to to zaklincuje: „Dvadsať rokov tu bol mier a pokoj. A aj cirkev sedela len ticho v kúte a cmúľala palec. Krásne časy!

Nemá rád Milana Lasicu. Vraj: „Kým iní odporcovia režimu chradli v jáchymovských baniach bez nebeskej popularity, na Lasicovi páchal režim krivdu tým, že ho urobil hviezdou.“ Čo je samozrejme  od prvého do posledného písmena úbohá lož.

A nemá rád ani fotografa a publicistu Andreja Bána, zakladateľa občianskeho združenia Človek v ohrození a laureáta viacerých prestížnych ocenení, lebo podľa Kapustu „Názory tohto človeka dokážu vytočiť aj mŕtveho...“

Ani stredoškolského učiteľa a bojovníka proti konšpiráciám, hoaxom, pofidérnym webom a prokremeľskej propagande, Juraja Smatanu, z ktorého mu je vraj „na zvracanie.“ Zdieľa kvôli tomu obrázok Magátových extrémistov zo VZDOR Kysuce.

A očividne som mu k srdcu neprirástol ani ja, keďže bez poznania kontextu rozširuje túto fotografiu s textom mimoriadne obľúbeným u mojich „priaznivcov.“

V roku 2014 vystríha:“slovenský MAJDAN v réžii CIA a jej predĺženej ruky D. L. alias Lipsteina práve začal...“ Odhliadnuc od absurdných nezmyslov, ktoré tu Kapusta servíruje, všimnite si ako pozmenil meno Daniela Lipšica na Lipsteina…

Ale keď hrdo a dôstojne oslavuje 14. marec a chváli „výborný, objektívne napísaný článok,“ tak to snáď niečo vysvetľuje. Rovnako ako jeho znalosti histórie 2. svetovej vojny, keď ironizuje moderátora Petra Bielika. Podľa toho sa zdá, že účasť slovenských jednotiek po boku Nemcov pri vpáde do Poľska je Kapustovi neznáma.

Rovnako niečo naznačuje aj podpora kontroverzného historika Martina Lacka, ktorý sa netajil sympatiami ku Kotlebovi či Kotlebovho kandidáta na poslanca a asistenta poslankyne Grausovej, Antona Čulena.

Alebo zdieľa niečo takéto. A hoci autorkou tagu: „a všetci bez predkožky, lebo tí majú scvrknutý nielen spodný orgán, ale aj ten horný, mozgový…“ je Jarmila Karasová, všetko to od roku 2014 svieti na profile Pavla Kapustu. Vrátane komentárov emigranta Jozefa Bindasa z Floridy: „Yes, to je ta spinava obrezana haved a pliaga, ktora bacuje, stve, manipuluje. Slovac uz sa zobud! VED VAS TOTALNE KONTROLUJU APODMANUJU.“ Aj Igora Kubiša: „Tragédia o šiestich ko.otoch!!!

Veľký protikorupčný pochod v roku 2017 sa Kapustovi tiež nepáči. „Soros sa nevzdáva. Majdanizácia Slovenska začína“ tvrdí Kapusta. Vraj je to iba „zásterka niečoho úplne iného, tu vôbec nejde o boj proti korupcii, tu ide o postupnú likvidáciu Slovenska a úplné zdecimovanie nášho národa na poslušných sluhov globalizátorov…“ Aj vám zastáva rozum stáť z tej znôšky nezmyslov? A to samozrejme nie je všetko. Ďalšie perly prídu v komentároch. Miroslav Janík tvrdí: „Ak im to vyjde a padne súčasná vláda kandidát na žida a úžerník v jednom už má pripravených ľudí do úradníckej vlády a ešte len potom uvidíme ako vyzerá fašizmus.Filanda doplní: „Cieľom je destabilizácia Slovenska, rozvrat, chaos, bieda a následné ovládnutie našej krajiny! Tento Veľký „protikorupčný“ pochod študentov je v skutočnosti riadený Sorosom kúpenou opozíciou…

O deň neskôr Kapusta pokračuje: „Denník N a ďalšie sorosovské médiá už usilovne pripravujú slovenský Majdan. Tak čo? Vymeníme skorumpovaných politikov vo vláde za vrahov vo vláde a mier za občiansku vojnu, ako na Ukrajine?“ Fejk „Dan Saw“ navrhne: „…alebo tretia možnosť, že so všetkými zúčtujeme poriadne tesnou oprátkou!“ Na čo Kapusta reaguje: „To by bolo super…

Ani ďalšie Kapustove komentáre týkajúce sa protikurupčného pochodu nezostali nepovšimnuté. Opäť tvrdí, že išlo „v skutočnosti o pokus o štátny prevrat s cieľom likvidácie súčasnej vlády a jej nahradením úradníckou vládou pracujúcou v prospech Sorosa, ktorú vymenuje prezident Kiska.“ Má to byť slovenaká verzia Majdanu, ktorú riadi „sivá eminencia tretieho sektora Pavol Demeš.“ Neskôr dodá „Sorosova investícia nepadla na úrodnú pôdu… Nalejme si čistého vína – organizátorom vôbec nešlo o boj proti korupcii…

Ale nepáčia sa mu ani iné pochody. Kvôli jednému skritizuje Poliačika aj Drobu. A aby sme si boli načistom o čo ide, Igor Kubiš, ktorý si drží fazónu, dodá: „buzeranti po.ebaní!!!

Kapusta je samozrejme slušný človek a gentleman, čo potvrdil aj zdieľaním týchto vkusných a vtipných obrázkov. Vydaril sa najmä ten s údajnými „proimigračnými pracovníčkami tretieho sektora.“ Igor Kubiš dodá: „su to nakazene pi.e!!

Kapustovi dlhodobo leží v žalúdku, dnes už bývalý riaditeľ RTVS, Václav Mika: „Ešte 15 mesiacov bude na čele telerozhlasu Václav Mika – človek, ktorý po rokoch dokonal započaté dielo Richarda Rybníčka a urobil zo Slovenskej televízie dokonalú komerčnú žumpu… Dúfam, že v auguste 2017 sa na čelo RTVS dostane človek, ktorý ju zmení na to, čím by mala byť: na skutočnú národnú a kultúrnu inštitúciu Slovákov.“ Onedlho ešte napíše: „RTVS v skutočnosti neriadi Václav Mika, ale zoskupenie záujmových skupín, ktorému prenechal voľné ruky. Program podľa toho vyzerá.“ Žeby sa niekomu snívalo o návrate do bájnych čias Mečiarových fašírok?

Už v júli 2016 vychvaľuje kandidáta SNS na tento post a súčasného riaditeľa RTVS, Jaroslava Rezníka: „Podľa mnohých najlepší ústredný riaditeľ Slovenského rozhlasu v jeho doterajšej histórii a výborne si počína aj ako šéf TASR...“

Hoci predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko pred časom napísal o Kapustovi hotový chválospev, domnievam sa, že ak sa chce SNS naozaj dostať zo starých „Slotovských“ koľají, ľudia ako Pavel Kapusta jej v tom veľmi nepomôžu.

Pavel Kapusta sa nádejá, že jeho prešľapy nie sú zaznamenané na Facebooku. Opak je však pravdou. Možno aj tento blog mu pomôže dostať sa z omylu.

Kvôli rovnováhe, keďže v blogu dostal slovo Pavel Kapusta na vyjadrenie o Milanovi Lasicovi, dajme na záver slovo práve jemu. Majster sa už dávnejšie vyjadril, ako je u neho zvykom, vtipne a s noblesou.

Doplnené 29.1.2018

Priatelia ma upozornili ešte na jednu perlu, ktorú by bolo škoda neuviesť. Začalo to uverejnením hoaxu prevzatého z ruského zdroja pravda.ru portálom „napalete.sk“ Pavla Kapustu. Článok sa dá aj teraz vyhľadať v archíve.

Hoax si všimla stránka „Dezinformácie Hoaxy Propaganda“ a uviedla vec na pravú mieru.

Pavel Kapusta následne fotografiu z článku odstránil, naďalej však trval na jeho pravdivosti a tvrdil, že pochádza z renomovaného zdroja. Na DHP sa preto k hoaxu vrátili.

Kapusta však naďalej trval na renomovanosti zdroja, údajne „popredného ruského denníka“ a hodnovernosti ním publikovanej informácie. Dokonca pridal obvinenie tvorcov stránky „Dezinformácie Hoaxy Propaganda“ z finačnej podpory ambasádou USA.

V komentároch sa mu preto ušla aj takáto informácia o „hodnovernosti“ jeho „popredného ruského denníka.“

Nakoniec zrejme aj Kapusta pochopil, že situácia je neudržateľná a článok stiahol. Namiesto ospravedlnenia čitateľom, ho nahradil útokom na Juraja Smatanu a Michala Havrana. Link na pôvodný hoax na stránke pritom zostal.

Stránka „Dezinformácie Hoaxy Propaganda“ to uzavrela takto: „HOAX z ruského webu síce Kapusta skalopevne obhajoval, neskôr ho však zo svojho NAPALETE.SK stiahol bez vysvetlenia a dal tam video „Dva paranormálne javy: Smatana a Havran.“ Skrátka svoju neschopnosť a praobyčajnú hlúposť nahradil Kapusta útokom na Smatanu. Ako za starých časov, keď sa vyhrieval v teple svojho tútora Vladimíra Mečiara.“ Myslím, že to je dôstojná bodka, dokonale vystihujúca praktiky šéfkuchára mečiarovskej Fašírky, Pavla Kapustu.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.