Denník N

Páni z Denníka N, prosím nemýľte si radosť so smútkom

Prvýkrát boli zmerané preferencie pre Progresívne Slovensko. Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, dostali by progresívci 1,9%. Plne chápem sklamanie Denníka N, keďže po vyše roka intenzívnej mediálnej podpory to nevydalo ani na dve percentá. Odhadujem, že osobitne páni Kostolný, Javorský a Čikovský z Denníka N majú z toho hlavu v smútku a rozhodne nepotešili svojho akcionára pána Zajaca z Esetu, ktorý je zároveň jedným zo sponzorov Progresívneho Slovenska.

Tak spravili to, čo robia obvykle, kopli si do SaSky a vo svojom lineárnom myslení dospeli k tejto zlátanine: „Kým sa v SaS radujú z čísel Progresívneho Slovenska, Bugár si v tichosti užíva nenahraditeľnosť

Ak by toto bolo prvýkrát, mávnem rukou. Žiaľ, útoky sa opakujú pravidelne, napríklad prednedávnom dospel redaktor Čikovský k poznaniu, že „Beblavý si všimol, že Fico má v hlave malého Sulíka, a preto naňho s radosťou útočí“. Ťažká nadpráca, inak sa to nazvať nedá.

Alebo komentátor Denníka N Martin Šimečka, ktorého syn Michal je podpredsedom Progresívneho Slovenska,  čitateľom vo svojom komentári „Richard Sulík a jeho cúvanie zo Západu“ zákerným spôsobom podsúva, že budem spolupracovať s Kotlebom, čo som od začiatku a opakovane vylúčil („Jeho odhodlanie vycúvať zo Západu preto treba brať smrteľne vážne a predpokladať, že na splnenie svojho cieľa si bude vyberať spojencov aj z najtemnejších kútov parlamentu“). To, že s Kotlebom a Smerom spolupracovať nebudeme, stále platí a platiť bude. Článok nemôžem ani pri najväčšom úsilí chápať ako neznalosť našich postojov. Takto vyzerá objektivita podľa Denníka N. S PS sú popreplietaní kapitálovo aj personálne a nekorektne útočia na politického konkurenta. Hanba.

Ale späť k Progresívnemu Slovensku a ich dvom percentám. PS je ľavicová strana, ich predseda Ivan Štefunko je podľa svojich vlastných slov ľavičiar a bývalý volič Smeru a ich program je príručka na zvyšovanie výdavkov štátu. Vyše 60 krát v ňom píšu, o čo všetko sa má štát postarať. A preto je toto čerstvé hnutie v prvom rade ohrozenie pre Smer, a to je dobré.

Vpravo sa totiž nachádza 5 či 6 subjektov, najmä Sloboda a Solidarita, OĽaNO a SME Rodina a vľavo je jeden zdochýnajúci a ideovo vyprázdnený Smer. To po prvé. Po druhé, pravica čerstvo absolvovala generačnú výmenu, ľavicu to čaká.  A po tretie, zatiaľ čo sme spoluprácu so Smerom vylúčili, s Progresívnym Slovenskom si ju predstaviť vieme, keď na to príde.

Takže, páni z Denníka N, chápem, že ste nešťastní, ale to neznamená, že my sa radujeme. Čísla sme zobrali na vedomie a inak sa venujeme svojej robote – príprave na to, aby sme po najbližších voľbách mohli prevziať zodpovednosť za našu krajinu. Napríklad sme v pondelok predstavili vyše 100 riešení, ako spraviť Slovensko bezpečnejším a spravodlivejším, robili sme na tom celé mesiace (to sa ako na potvoru do newsfiltra nedostalo). Ďalšie reformy budú pokračovať a z toho máme radosť :-).

Teraz najčítanejšie

Richard Sulik

Záleží mi na tejto krajine. Lebo tu chcem žiť, lebo sem patrím. Nechcem aby moje deti opustili Slovensko, ako moji rodičia v 1980. Preto som v politike, preto spravím všetko, aby Slovensko bolo lepšou krajinou pre život. Máme na to. Máme skvelých ľudí, krásnu krajinu, mier a ak bude veci verejné spravovať lepšie, bude tu radosť žiť.