Denník N

Páni z Denníka N, prosím nemýľte si radosť so smútkom

Prvýkrát boli zmerané preferencie pre Progresívne Slovensko. Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, dostali by progresívci 1,9%. Plne chápem sklamanie Denníka N, keďže po vyše roka intenzívnej mediálnej podpory to nevydalo ani na dve percentá. Odhadujem, že osobitne páni Kostolný, Javorský a Čikovský z Denníka N majú z toho hlavu v smútku a rozhodne nepotešili svojho akcionára pána Zajaca z Esetu, ktorý je zároveň jedným zo sponzorov Progresívneho Slovenska.

Tak spravili to, čo robia obvykle, kopli si do SaSky a vo svojom lineárnom myslení dospeli k tejto zlátanine: „Kým sa v SaS radujú z čísel Progresívneho Slovenska, Bugár si v tichosti užíva nenahraditeľnosť

Ak by toto bolo prvýkrát, mávnem rukou. Žiaľ, útoky sa opakujú pravidelne, napríklad prednedávnom dospel redaktor Čikovský k poznaniu, že „Beblavý si všimol, že Fico má v hlave malého Sulíka, a preto naňho s radosťou útočí“. Ťažká nadpráca, inak sa to nazvať nedá.

Alebo komentátor Denníka N Martin Šimečka, ktorého syn Michal je podpredsedom Progresívneho Slovenska,  čitateľom vo svojom komentári „Richard Sulík a jeho cúvanie zo Západu“ zákerným spôsobom podsúva, že budem spolupracovať s Kotlebom, čo som od začiatku a opakovane vylúčil („Jeho odhodlanie vycúvať zo Západu preto treba brať smrteľne vážne a predpokladať, že na splnenie svojho cieľa si bude vyberať spojencov aj z najtemnejších kútov parlamentu“). To, že s Kotlebom a Smerom spolupracovať nebudeme, stále platí a platiť bude. Článok nemôžem ani pri najväčšom úsilí chápať ako neznalosť našich postojov. Takto vyzerá objektivita podľa Denníka N. S PS sú popreplietaní kapitálovo aj personálne a nekorektne útočia na politického konkurenta. Hanba.

Ale späť k Progresívnemu Slovensku a ich dvom percentám. PS je ľavicová strana, ich predseda Ivan Štefunko je podľa svojich vlastných slov ľavičiar a bývalý volič Smeru a ich program je príručka na zvyšovanie výdavkov štátu. Vyše 60 krát v ňom píšu, o čo všetko sa má štát postarať. A preto je toto čerstvé hnutie v prvom rade ohrozenie pre Smer, a to je dobré.

Vpravo sa totiž nachádza 5 či 6 subjektov, najmä Sloboda a Solidarita, OĽaNO a SME Rodina a vľavo je jeden zdochýnajúci a ideovo vyprázdnený Smer. To po prvé. Po druhé, pravica čerstvo absolvovala generačnú výmenu, ľavicu to čaká.  A po tretie, zatiaľ čo sme spoluprácu so Smerom vylúčili, s Progresívnym Slovenskom si ju predstaviť vieme, keď na to príde.

Takže, páni z Denníka N, chápem, že ste nešťastní, ale to neznamená, že my sa radujeme. Čísla sme zobrali na vedomie a inak sa venujeme svojej robote – príprave na to, aby sme po najbližších voľbách mohli prevziať zodpovednosť za našu krajinu. Napríklad sme v pondelok predstavili vyše 100 riešení, ako spraviť Slovensko bezpečnejším a spravodlivejším, robili sme na tom celé mesiace (to sa ako na potvoru do newsfiltra nedostalo). Ďalšie reformy budú pokračovať a z toho máme radosť :-).

Teraz najčítanejšie

Richard Sulík

Rozhliadnite sa. Vidíte snáď na Slovensku niekoho iného, kto nemá žiadny korupčný škandál, kto drží slovo, kto má program zostavený naozajstnými expertmi, kto má viac ako 10 rokov skúseností, ako tieto konkrétne riešenia pre ľudí presadiť, kto sa neriadi ideológiou, ale zdravým rozumom a kto má úprimnú chuť postaviť tú najlepšiu možnú budúcnosť pre Slovensko?
Všetci, ktorí nám veria, menia hru s nami. Nenechajú sa podplatiť rozhadzovaním, ktoré budú splácať naše deti. Už majú dosť chaotických amatérov. Zaujímajú ich konkrétne zmeny, pre ktoré sa mladým oplatí zostať na Slovensku. Chcú už konečne reálne výsledky.
A chcú sebavedomé Slovensko, ktoré najlepšie vie, čo potrebuje.
Sme SASKA a meníme hru.