Denník N

Rezervované

Čiperná je, ale tlačí sa…

Slnko opatrne vykuklo spoza mraku, podľa predpovedi počasia malo svietiť od rána, ale u nich je všetko inak. Aj sused vo výťahu sa na to ponosoval, vybral sa na turistiku, so slnečnými lúčmi sa vraj ľahšie stúpa do kopcov. Niečo na tom bude, aj ona má pri potulkách prírodou rada pekné počasie, vtedy má človek o stupeň lepšiu náladu a to sa do lesa hodí. Je to rozumný starší pán, ešte by s ním debatovala, spoločných tém by sa našlo veľa. Nemôže, dokončí myšlienku a s úsmevom na perách sa rozlúči, povinnosti nepustia, dnes vyšla z domu podstatne neskôr, ale už nemá takmer žiadnu časovú rezervu.

V oranžovom automate si zakúpi cestovný lístok, sama nevie či stlačila správne tlačidlo. Upokojí sa až v momente, keď sa ozve hlasný zvuk, všetko je na dobrej ceste, o chvíľu vypadne lístok. Hlava vytočená smerom k zákrute, každú chvíľu by sa mal objaviť autobus. Len čo sa pootočí, všimne si vyššiu ženu, na bielej pletenej čiapke má peknú ružu, zaujali ju najmä, jej tvarované lupene. Ale nebolo to všetko, pohybovala sa trocha inak, horšie, pomáhala si dvomi francúzskymi barlami. Pristavila sa pri predných dverách, v jej prípade sa treba na nástup do dopravného prostriedku dobre pripraviť, včasná reakcia je na mieste.

Spoj konečne stojí na zastávke, mladá žena si pomôže pravou rukou a vytiahne sa na vyšší schod. Prvé sedadlo je voľné, už takmer sedí. Odrazu sa v predných dverách objaví hlava, nižšia zavalitá postava, vlasy zdobia šediny. Čiperná je, ale tlačí sa, akoby jej to prvé miesto patrilo, takmer príde ku konfliktu. Spamätá sa, až keď Jana na ňu pozrie s prekvapením a znechutením v očiach, spraví niekoľko krokov a posadí sa na sedadlo o kúsok ďalej.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé. Táto hra ma baví, spätná väzba od vás poteší. Kontakt: blogerdm@gmail.com