Denník N

Poctivý šport versus nepoctivá politika

Priatelia, rozprávka sa stala skutočnosťou. Famózna Nasťa v stíhacích pretekoch na 10 km vymazala takmer 54-sekundovú stratu a z 13. priečky sa fantastickým šprintom prešprintovala na skvelé druhé miesto, a vybojovala pre naše Slovensko na olympiáde prvú medailu. Nasťa nám na Slovensko poslala tento dojemný odkaz: „Moji drahí milí kamaráti, rodina a všetci, čo ste mi verili. Ja som vám neskutočne vďačná. Tak som šťastná a tak som rada. Držte nám palce naďalej, ešte mám celú olympiádu pred sebou. Budem pre vás aj naďalej bojovať. Pozdravujem na Slovensko.“

Nasťa v športe neklame

Priatelia, myslíte si, žeby tento fenomenálny úspech Nasťa dosiahla bez poctivej driny, potu a sľz? Myslíte si, žeby tento triumf Nasťa dosiahla bez poctivého tréningu? Určite nie. Keby nás Nasťa klamala v tréningoch, keby netrénovala a nedrela toľko koľko treba, tak by sme márne čakali na jej úspechy, a nikdy by sme nevideli tento jej naozaj famózny šprint.
Podľa mňa Nasťa nevyhrala len striebornú medailu, ale nám všetkým svojim úspechom povedala a odkázala, že všetky ozajstné hodnoty, nielen tie športové, ale aj tie politické sa dajú dosiahnuť len poctivou drinou, ale nie klamstvom.

Šport pre politiku, a politikov by mal byť vzorom

Šport a športové výkony všetkých našich slovenských športových hviezd by sa preto mali stať pre našich všetkých politikov vzorom. Šport a športové výkony všetkých našich slovenských športových hviezd nám predsa jasne dokazujú a odkazujú, že ozajstné víťazstvá možno dosiahnuť len poctivým tréningom, a poctivou prácou, a nie nepoctivou prácou a klamstvom. Kedy sa však poctivou prácou stane aj ta práca politická? Dookola sa opakujúce špinavé politické kauzy sú predsa len o tej nepoctivej politickej práci. Kedy si naša politika zoberie príklad zo športu?

V športe to s klamstvom ďaleko nedotiahnete

Keď v športe začnete klamať v tréningoch, či pretekoch, tak je len otázkou času, kedy o svoje medaily prídete. Keď však v našej politike začnete klamať, tak začnete získavať moc, začne sa vám finančne dariť, a na úkor nás všetkých občanov zbohatnete. Pritom stále nechápem, na čo je treba niektorým našim politikom toľké majetky a milióny, veď ani za truhlami tých najbohatších politikov, či mafiánov som ešte nikdy nevidel ísť aj kamióny naplnené s ich nakradnutým bohatstvom. Prečo nás potom stále svojimi špinavými politickými kauzami okrádajú, prečo nás stále dookola klamú?

Potrebujeme dostať čestnosť zo športu aj do politiky

Nasťa nás pri svojich tréningoch na olympiádu neklamala, ale najprv naozaj čestne a poctivo trénovala, a až potom následne na základe čestnej a poctivej práci v tréningu vyhrala. Nakoniec to potvrdzujú aj tieto jej slová: „Nechcela som to vzdať. Mala som pred očami každý jeden tréning, ktorý sme tu na posledných metroch odpracovali ako o život. Som rada, že dnes som pre Slovensko získala prvú – striebornú medailu.“ Teším sa, že ste ma neprestali mať radi po zlyhaní v šprinte. Urobila som to pre vás…“
Čo však urobili naši populistickí politici pre nás? A keď niečo urobili, tak nielen preto, aby tým prekryli svoje zlodejiny? Posolstvo športu je však pre našu politiku jasné. Chceme dosahovať v našej politike tiež medaily? Chceme, aby politici robili pre nás, a nielen hlavne pre seba? Tak prestaňme voliť nečestných politikov, klamárov a zlodejov, a vyžadujme aj od našich politikov len čestnú a poctivú prácu. Len čestní politici dokážu pre Slovensko odviesť čestnú a poctivú prácu, a až potom naše Slovensko naozaj vyhrá.

Nečestnými a nepoctivými tréningami v športe, a nečestnými politikmi sa však nedá víťaziť, a naše Slovensko svoj boj o prosperitu pre všetkých prehrá. Tak, ako nečestní športovci brzdia vývoj športu, tak nečestní politici brzdia vývoj politiky. Bez rastu Slovenska nemôže byť predsa Slovensko nikdy silné a veľké.

Niet horšej kombinácie, ako čestní politici bez moci, a nečestní politici pri moci

Pri tejto kombinácii nám niet na Slovensku pomoci. Aspoň naši skvelí športovci  nám občanom svojou poctivou prácou, a svojimi poctivými výkonmi vedia urobiť skvelú a nefalšovanú radosť. Aspoň pri poctivých výkonoch našich skvelých športovcov,  na rozdiel od našich  niektorých nečestných politikov, môžeme byť právom hrdí na naše Slovensko.

P.S. Cítim, že naši športovci nám na olympiáde svojimi poctivými výkonmi urobia ešte veľa radosti, a na rozdiel od našich nečestných politikov nám dokážu, že: Poctivá práca sa naozaj vypláca. Naša Nasťa nám to už dokázala, a určite nebude sama. Verím, že dôkazom toho budú aj ďalšie skvelé výkony a medaily.

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

SaS 109 Bindas. Slovensku na www.BINDAS.eu ponúkam viac ako Pellegrini, Fico, Danko a Kotleba dokopy. "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.