Denník N

Je kultúra dôležitejšia ako bezpečnosť ľudí?

Bezpečnosť je u nás na bode mrazu, a „vďaka“ starostovi a niektorým poslancom sa to ani po februárovom zastupiteľstve nezmení. Miestni poslanci za SMER a KDH nepodporili môj návrh na zvýšenie rozpočtu na bezpečnosť, ktorý je omnoho menší ako napríklad na kultúru. Dokonca sa nezaujímali ani o znenie návrhu.

Pôsobí to na mňa tak, že ich netrápia reálne problémy ľudí. Na bezpečnosť dáva naša mestská časť menej ako na kultúru, hoci vlámania do bytov, krádeže áut, strach z popíjajúcich sa tu stáva pomaly dennou realitou.

Dnešné zastupiteľstvo v Lamači znovu ukázalo, že keď chceme posunúť Lamač ďalej, musíme vymeniť nielen starostu, ale aj poslancov. Je najvyšší čas. Myslím si, že poslanci, ktorí slepo zdvíhajú svojmu starostovi ruky, už nepatria do poslaneckých lavíc. Mrzí ma, že si moje návrhy ani len neprečítali.

Ako prvý bod som chcela navrhnúť zmenu rozpočtu našej mestskej časti na rok 2018, a to tak, aby starosta so svojím úradom našiel do ďalšieho rokovania zastupiteľstva financie na zvýšenie bezpečnosti, a aby bol pomer voči kultúre 2:1. Nie je predsa normálne, že na kultúru dávame viac ako na bezpečnosť, pritom je u nás vysoká kriminalita. Ľudia sa okrem vlámaní a krádeží boria aj so strachom pred bezdomovcami a popíjajúcimi mladými ľuďmi.

Ďalším bodom v tejto súvislosti bolo zriadenie Seniorských hliadok, ako som to už avizovala predchádzajúcom blogu tu. Nič radikálne, čo by malo zamávať už teraz rozkývanou stoličkou starostu…

Neprestajne budem chodiť medzi ľudí od dverí k dverám a budem zisťovať, čo ich naozaj trápi a neprestajne budem navrhovať na zastupiteľstve zmeny k lepšiemu. Zároveň budem predstavovať odborníkov, ktorí budú v mojom tíme a budú buď kandidovať za poslancov alebo budú pracovať ako moji poradcovia v rôznych oblastiach. Len tak sa Lamač posunie skutočne dopredu.

Ak sa vám môj blog páčil, pokojne ho zdieľajte. Viac o mojich názoroch sa dozviete aj na mojom twitteri.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.