Denník N

Fico má môj rešpekt

Povedať LGBTI slušné nie si pýta kuráž.

Nedávno ma prekvapilo odvážne vyjadrenie slovenského premiéra na adresu európskych socialistov, ktorým vytkol, že sa zaoberajú bizarnými témami a nie skutočnými úlohami sociálnej demokracie.  Nekonkretizoval však, čo má presne na mysli. Môj záujem vzrástol po včerajšku, kedy Róbert Fico elegantne rozťal istanbulský uzol. Prisľúbil implantovať  do slovenského systému všetko, čo pomôže zabrániť páchaniu násilia na ženách. No odmietol meniť ústavu Slovenskej republiky len preto, aby vyhovel LGBTI  téme, ktorá sa teší veľkej popularite práve v socialistických a liberálnych kruhoch.

Asi sa  znovu blížia nejaké voľby. To bolo prvé čo ma napadlo.  Ale v tomto prípade by som význam komunálnych volieb až tak nepreceňoval, hoci Smeru ide o veľa. Prečo si teda slovenský premiér vybral, že bude pranierovaný a vysmievačný  „pokrokovými“ médiami a okrem toho prehĺbi ešte viac priepasť medzi ním a euro socialistami?  Mimochodom odmietnutie LGBTI môže mať určite za následok aj skomplikovanie  finančných tokov, ktoré cez granty a politických nominantov prúdia z Bruselu. A to by mohlo SMER-SD skutočne zabolieť.

Nič iné ako Ficovo vlastné presvedčenie, že koná správne, ma teraz nenapadá. Ak by to tak bolo, išlo by o významný posun v politickom profile predsedu vlády a predsedu stále najsilnejšej politickej strany u nás. No a čo Slovensko potrebuje viac než štátnika vo vysokej politike. Žeby sa ním Róbert Fico predsa len mohol stať na samom sklonku svojej politickej kariéry?

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie