Denník N

Vyšetrenie

A je to vonku, presne takto to nechcela…

Výťahové kabíny sa pohybujú hore-dolu, vyleštené antikorové dvere sa niekedy otvárajú, inokedy zatvárajú. Štvrté poschodie, nie je veľmi vysoko, ale Silvii sa dnes nechce, namiesto prácneho chodenia po schodoch zvolí pohodlnú cestu. Vystúpi z výťahu, medzi zatvárajúcimi dverami si všimne chlapíka, široký je poriadne, ale zvedavý tiež, maličké očičká jej zastanú na istej partii tela.

Pohne sa až v momente, keď sa výťah rozbehne o poschodie vyššie, sklo vo dverách jej poslúži ako improvizované zrkadlo. Postáva, otáča sa, rada by sa na seba pozrela zo všetkých strán, ide predsa o zadok a tam si človek za bežných okolností nevidí. Nič zaujímavé, podľa nej sa už kontrolovala zo všetkých strán, nechápe, no dobre, má biele nohavice, trocha jej presvitajú nohavičky, ale nič vulgárne a pri tomto type oblečenia to ani inak nejde. Keby mala tangáče, dali by sa zvedavé pohľady mužského pokolenia pochopiť, ale ona je verná klasike, žiadne výstrelky.

Z vrecka vytiahne kľúče, nájsť na veľkom zväzku ten pravý, chvíľku trvá, konečne natrafila na správny. Na začiatku chodby je rušno, pozdraví, pridá jemný úsmev.  V hlúčiku si všimne vysokého muža, štíhly, pod plášťom elegantná košeľa doplnená modernou kravatou. Nevie prečo, ale zaujal ju, nikdy predtým ho nevidela. Ide po svojom, potrebuje nájsť správne dvere, kráča presne podľa inštrukcií, čísla sa postupne znižujú. Presne tieto hľadala, číslo 225 je správne, zaklope a pomalým krokom vojde.

Na posteli od dverí leží muž, veľa nevidí, paplón má vytiahnutý poriadne vysoko, len hlava trocha vykúka. Posunie sa, ešte zopár krokov a ukáže sa viac, v tvári je zarastený, nie veľmi, len taká decentná briadka. Váha, oslovila by ho, len nevie ako, v tvári vyzerá tak mlado a vyplašiť by ho nechcela. „Dobré ráno, hľadáte niečo?“ vojde do dverí staršia sestrička s podnosom v ruke. „Dobré ráno, ja…“ jachtavo dostane zo seba, viac nič, ešte aj reč sa jej zasekla. „Nie ste náhodou psychologička?“ predbehne ju žena pohotovou reakciou. A je to vonku, presne takto to nechcela, zachytila mužov znechutený pohľad, nie je to najlepšie zoznámenie pred vyšetrením pacienta. Už jej nič nepomôže, jej identita je odhalená, bude si ho musieť získať na svoju stranu, aby mohla spraviť nejaký záver.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé. Táto hra ma baví, spätná väzba od vás poteší. Kontakt: blogerdm@gmail.com