Denník N

Začína volebná kampaň alebo pokračuje kríza hodnôt?

Opäť sme svedkami odporného zneužívania pekného sviatku oslavujúceho všetky  ženy a ich nenahraditeľnú úlohu pre rodinu a spoločnosť na úbohé politické ciele strany z červeného bilboardu a jej miestnych papalášov.

Obchodno-antisociálna s.r.o. SMER opäť v Michalovciach organizuje „krásnu“ akciu z peňazí všetkých daňových poplatníkov, oslavu MDŽ. Miesta v autobusoch pre našich dôverčivých seniorov z okolitých obcí, ale aj z mestských klubov pre seniorov sa pomaly zapĺňajú aby športová hala nezívala prázdnotou a aby bol jasot dostatočne silný (pokyn znel určite jasne – hala musí byť plná!!!). Opäť sme svedkami odporného zneužívania pekného sviatku oslavujúceho všetky  ženy a ich nenahraditeľnú úlohu pre rodinu a spoločnosť na úbohé politické ciele strany z červeného bilboardu a jej miestnych papalášov. Využívať dôverčivosť, ovplyvniteľnosť a bohužiaľ v mnohých prípadoch naivitu určitej skupiny občanov (ale zároveň najzodpovednejších voličov) je jednoducho odporné a rovné praktikám, ktoré využívali tzv. ŠMEJDI, keď predávali dôverčivým ľuďom šmejďácke hrnce, detoxikačné vaničky na nohy a iné nepoužiteľné nezmysly. Zaplatíme umelcov, rozdáme kvietočky, však hlasy nám dajú a môžeme gazdovať ďalej, veď z cudzieho krv netečie. A koľko dobrých umelcov a skupín sa už popálilo na politicko-agitačných akciách, preto sa čudujem, že sa za „pár šupiek“ stále nájdu takí, ktorí sú ochotní sa ich zúčastňovať. Ak si chcelo mesto Michalovce a jeho „predstavitelia“ uctiť ženy pri príležitosti MDŽ, mohlo zorganizovať pekný celovečerný program napr. aj s vystúpením veľmi úspešného Detského folklórneho súboru Zemplínik (o ktorom informuje aj bilboard) a iných umeleckých telies, ktoré doma a v okolí máme. Táto nechutná „sociálna“ inscenácia sa tu opakuje každý rok, no tohto roku sa naši papaláši poponáhľali, keďže termín je takmer dva týždne pred 8.marcom. Ale táto SMER MDŽ TOUR bude zrejme trvať dlhšie a po celom Slovnsku, preto treba začať s predstihom.

Na opačnej strane tejto falošnej úcty k ľuďom stoja napríklad fakty, že v Michalovciach je poplatok v jasličkách za celý mesiac 180 eur, za dieťa od dvoch do troch rokov v škôlke je 140 eur, Bžánovi dalo mesto takmer pol milióna za právne služby v súvislosti s nezmyselnou zmluvou podpísanou primátorom, mesto kašle na deti so špeciálnymi diétnymi požiadavkami, ktoré navštevujú školy v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, koľkí z účastníkov manifestácie 25.2.2018 v športovej hale dali „sponzorský príspevok“ pre zabezpečenie miesta v domove seniorov a pritom žijú z dôchodku rovnajúceho sa almužne, rodinný lístok na animák v kine v Michalovciach stojí toľko čo 3D predstavenie v niektorom multikine krajského mesta a pod. Ale voličov si treba kupovať karafiátmi.

Z politického hľadiska by som to zhodnotil takto: NEŽIJEME DOBU PROSPERITY, ALE PREŽÍVAME ODPORNÚ KRÍZU HODNÔT.

A už len pre pobavenie: Pre dokonalú atmosféru by som odporúčal účastníkom manifestácie, aby si zobrali aspoň jednu viditeľnú časť odevu v červenej farbe a môžu tiež priniesť kvietočky, ktorými potom na revanš zasypú našich „najsociálnejších“ papalášov. Ak by nemohli priniesť rezaný kvet, môžu použiť aj sadený v peknom červenom terakotovom kvetináči, hlavne treba dobre mieriť :).

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Martin Kántor

Srdcom východniar - žijúci, pracujúci a vychovávajúci svoje deti v tomto krásnom kúte Slovenska, so snahou o pozitívny vývoj Michaloviec a nášho regiónu v prospech ľudí. Nezávislý, proaktívny občan so zmyslom pre vyšší princíp a spravodlivosť, bežec na dlhé trate (v živote, práci i na bežeckom páse). V komunálnych voľbách 10. novembra 2018 kandidujem ako nezávislý kandidát na poslanca do Mestského zastupiteľstva v meste Michalovce za obvod č. III - JUH. Citát: "Kto siaha po hviezdach, ten musí skrotiť strach, je krásne zvíťaziť, len nikdy nestrať cit. Tou cestou širokou vždy kráčaj bez okov, ak nechceš priveľa, tak dôjdeš do cieľa." Miroslav Žbirka, pieseň Fair Play (2014)