Denník N

Jednoduchý nadpis, poprava

Keď som ráno pozeral hedlajny v tlači, zastavilo sa mi dýchanie a krvi by ste sa mi nedorezali. Vypliešťal som oči a minimálne hodinu som prekutával web, čo to nie je nejaký žart. Nie, nie je. Popravili mladého chalana, investigatívneho novinára a jeho frajerku. Viem, že teraz všetci niečo napíšu. Musím aj ja. Niekoľko postrehov.

Keď som ráno pozeral hedlajny v tlači, zastavilo sa mi dýchanie a krvi by ste sa mi nedorezali. Vypliešťal som oči a minimálne hodinu som prekutával web, čo to nie je nejaký žart. Nie, nie je. Popravili mladého chalana, investigatívneho novinára a jeho frajerku. Viem, že teraz všetci niečo napíšu. Musím aj ja. Niekoľko postrehov.

Profesionálne odvedená práca. Ako ju poznáme z mafiánskych filmov. Zlikvidovaná záujmová osoba a prípadný svedok. Jedna rana do hrude, jedna do hlavy. Vybavené. Vychádzajme z toho, čo povedal aj generál Gašpar. Že vražda súvisí z robotou mladého chalana. Vyplývajú mi z toho nasledovné závery.

Po prvé. Chlapec sa musel dostať nebezpečne blízko nejakým grázlom. Keďže vieme, o koho sa zaujímal, nie je ťažké uhádnuť ktorým. Som si istý, že príkaz na vraždu bol dobre zvážený a premyslený. Lebo.

Lebo vopred bolo jasné, aký cirkus takýto svinský a nehorázny čin spôsobí. Nie len na Slovensku. Celosvetovo! Čo sa aj stalo. Mafiánska poprava novinára, ktorý sa šťúra do organizovaného zločinu napojenému na najvyšších štátnych predstaviteľov je silná káva všade vo svete. Nehovoriac o tom, ako to zarezonuje priamu tu, u nás.

Chlapec sa musel dostať k informáciám, ktoré už priamo ohrozovali nejakých mafiánov. Totiž siahnuť po takomto radikálnom riešení, iné vysvetlenie nepripúšťa. Nech je za tým ktokoľvek z „našich ľudí“, „našim ľuďom“ to hlasy ani preferencie neprinesie, naopak.

Po druhé. Je úplne jasné, že zavraždením novinára a jeho partnerky získa NAKA, teda Kaliňáková súkromná polícia všetky materiály, zápisníky, poznámky, dokonca je povinná toto všetko zaistiť, čo znamená, že čokoľvek kompromitujúce na kadejakých malých Lackov a pankhartov označených ako „naši ľudia“ je beznádejne stratené. Akurát sa mi žalúdok dvíha a je mi na vracanie, keď vidím Ryšavého Kornela a Kaliho, akí sú „zdrvení“ z tejto vraždy. Najlepší minister vnútra všetkých čias!

Po tretie. Nepredpokladám, že by bol do toho namočený Ryšavý Kornel. Ani majiteľ Smeru, minister vnútra. Na to sú moc chytrí. Nie, že by toho neboli schopní. Surovosť, sociopatické správanie, bezcitnosť sú vlastnosti, ktorými okrem iných, disponujú aj títo obergauneri. Ale určite sú natoľko chytrí, aby v žiadnom prípade nemohli byť v niečom obdobnom namočení. Ešte k tomu, musia hrať divadlo pred národom a pred svetom, akí sú zdrvení, ako sa použijú všetky dostupné zdroje vypátrať vinníkov a všetky tie povinné tančeky, ktorými všetci mafiánsky grázli a diktátori zvyknú chlácholiť ľud svoj.

Po štvrté. Dokonca si myslím, že nejakého vinníka nájdu. Skoro je to v pozícii, že musia. Kto sa so mnou staví, že ak nájdu vinníka, tak to bude nejaký vylízaný feťák, ktorému to našijú, že tam išiel do domu len kradnúť na ďalšiu dávku? Alebo nejaká variácia tohto.

Po piate. Tento ohavný a surový skutok bude mať (aspoň dúfam) za následok, že snáď aspoň na chvíľu precitne aj najtupší ficovolič. Ostaných to riadne nabudí. Kiež by bol toto aspoň definitívny klin do rakvy smeráckej mafiánskej bandy!

Po šieste. Ak krajinu dlhodobo riadia štruktúry organizovaného zločinu, poobsadzujú represívne orgány štátu svojimi lojálnymi blbečkami, sú súčasťou mafiánskych praktík a systematického rozkrádania verejných peňazí, ak je každá snaha o odhaľovanie korupcie tvrdo stíhaná a potláčaná, v takejto krajine sa skoro nedá žiť. Iba ako za komunistického režimu. Kolaboruj, kradni, ale neopováž niečo kritizovať, alebo sa nám montovať do kšeftov. V takom prípade si to s tebou vybavíme. Som teraz zvedavý, kto z novinárskej obce naberie gule, vŕtať sa v kšeftoch Malých Lackov a ostatných.

Rest in Peace…

Teraz najčítanejšie