Denník N

Bratislavskí kotlebovci a dvojnásobná vražda

Z tej strašnej vraždy, nesúcej všetky znaky popravy pre výstrahu, je zhrozené už druhý deň celé Slovensko. Odporný bezprecedentný skutok si všimli v celej Európe aj v zámorí. Stanovisko zaujal už snáď každý. Dnes aj admin stránky krajskej organizácie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj.

Venujem sa im už nejaký ten piatok a myslel som si, že ma u nich už nič nedokáže prekvapiť, či vyviesť z rovnováhy. Dnes sa im to ale podarilo. Cynickosť a hlúposť tej reakcie je taká veľká, že človek v prvom momente zauvažuje, či ten kto ju písal, je naozaj svojprávna a príčetná ľudská bytosť. Správca stránky „Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj“ na otázku aké je stanovisko ĽSNS k vražde dvoch mladých ľudí, investigatívneho novinára z portálu Aktuality.sk a jeho snúbenice, odpovedal: „V podstate bol popravený medzinárodný zločinec, ktorý sa nabúral do osobných údajov, mailov a osobných bankových účtov, ktoré sú chránené zákonom. Pochopte, že Kuciak bol len biely kôň sorossoidných rozvratných fondov. Je aj video ako bol uvedený do spoločnosti na CIA informačné toky. Robil lustráciu mailov, do ktorých sa nabúrala CIA a ktoré mu dodala CIA na dehonestáciu vybraných osôb. Každý novinár je nájomný žoldnier, zamestnaný v imperialistických vydavateľstvách, ktorý slúži záujmom imperialistických chlebodarcov, ktorí ho vlastnia, na dehonestáciu protivníkov čo dokazuje aj skutočnosť, že mediálna prestitúcia vôbec neinformuje o politickom procese, ktorý práve prebieha s poslancom Mazurekom ani o demonštrácii pred súdnou budovou Špeciálneho súdu v BB.

Po viacerých reakciách ešte dodal:“ak je hyenizmus pomenovať veci pravým menom tak potom neviem… Pravda sa ťažko počúva. Tieto sakrálne obete poslúžia ako pokus eurocentralistov zneužiť vraždu na upevnenie moci Bruselu tým, že nad nami preberú moc trestné orgány Bruselu. Emócie ľudí sú prirodzené, aj ľudské ale dištancujeme sa od opozičného hyenizmu, priživujúceho sa okamžite na tragickej udalosti ktorá sa stala. R.I.P

Všimli ste si, že po tom čo napísal tieto strašné a nezmysené slová, hovoril o hyenizme v súvislosti s opozíciou? Nechajme však hyeny na pokoji, ani tie by určite neboli schopné niečoho takého ako bratislavský predstaviteľ strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.
Neviem kto je administrátorom zmienenej stránky. Ale krajským predsedom pre Bratislavu je podľa oficiálneho webu ĽS Naše Slovensko Ing. Vladimír Zeman, ktorý nesie za stranícku stránku určite zodpovednosť. Pán inžinier Zeman často so zbožným výrazom v tvári nosí vence na hrob prezidenta vojnovej Slovenskej republiky, Jozefa Tisa. Ak je jeho zbožnosť úprimná, mal by verejnosť oboznámiť s tým, kto je autorom týchto výrokov a zaujať k ním jednoznačné stanovisko. Alebo sa zachová tak, ako je to u kotlebovcov zvykom? Poprie, že ide o oficiálnu stránku strany a vyhovorí sa na neznámeho sympatizanta, za ktorého strana nenesie žiadnu zodpovednosť? Určite by to nebolo prvýkrát.

Lebo ak by ste spomínané komentáre hľadali na zmienenej stránke, nepochodili by ste. Po niekoľkých hodinách, keď sa začali šíriť na sociálnej sieti, ich admin stránky vymazal. Má ich však nezávisle od seba archivovaných toľko ľudí, že akékoľvek zapieranie je zbytočné.

Doplnené 28.2.2018 o 9:15

Reakcie ľudí na stránke „Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský krajk vyjadreniu admina stránky a jeho následnému zmazaniu.

Doplnené 28.2.2018 o 10:30

Ako sa dalo čakať, krajský predseda Ing. Vladimír Zeman nereaguje, ale sympatizanti Kotlebovej ĽSNS nesklamali.

Doplnené 28.2.2018 o 11:55

Lichtnerova a Huďova Infovojna vytiahla do boja skutočne ťažký kaliber. Mečiara. Igor Jurečka, ktorý si už pár rokov chodí brať späť svoju krajinu z toho urobil video: „Vražda Kuciaka, zámienka na zvrhnutie Ficovej vlády.“ Jeho video už samo osebe je nechutným zážitkom. O komentároch ani nehovoriac. Minimálne jeden z nich pridal volič Kotlebovej ĽSNS, ktorý sa k tomu hrdo hlási.

Doplnené 28.2.2018 14:25

Zakrátko po tejto otázke sa stránka „Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj“ odobrala do večných lovíšť. Typicky zbabelá reakcia ľudí, ktorí nedokážu stáť za svojimi verejne prezentovanými názormi, ak im za ne hrozia akékoľvek nepríjemnosti, už nikoho v súvislosti s Kotlebovou ĽSNS neprekvapí.

Doplnené 28.2.2018 o 22:45

Aby sme to mali komplet, ešte jedna ukážka vrodeného taktu kotlebovcov a ich videnia sveta. Miroslav Volkov, alias Ing. Miroslav Juriš, ktorý kandidoval za Kotlebovu ĽSNS v župných voľbách, takto spojil obete zákernej vraždy s šéfredaktorom konšpiračného časopisu, Tiborom Rostásom, u ktorého urobila NAKA domovú prehliadku a s Milanom Mazurekom, ktorý čelí na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici obvineniu z hanobenia rasy.

Pripájam vysvetlenie Ing. Miroslava Juriša

Doplnené 2.3.2018

Nakoľko predstavitelia strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, sa nedokázali chlapsky vyrovnať so vzniknutou situáciou, malá rekapitulácia. Dotyčný status totiž skôr ako ja uverejnilo množstvo osôb a okrem iných aj stránky Prečo ľuďom hrabeZomri. A práve tu reagoval poslanec a podpredseda strany Ing. Milan Uhrík, PhD.: „To je bullshit odniekiaľ z FB a nie oficiálne vyjadrenie ĽS Naše Slovensko.

Nos medzi očami rovnako zaprel na svojej stránke: „Stránku sme nahlásili, je zablokovaná. Ostatné budeme riešiť na predsedníctve strany…

Na opätovne položenú otázku novinára, či podali kvôli tomu trestné oznámenie, Uhrík nereagoval. Sám najlepšie vie, prečo.

V komentári na stránke „Zomri“ sa snažil podobne ako Ing. Uhrík, aj donedávna okresný predseda strany, Ján Pastuszek. Má však tak trochu smolu, lebo niekto blízky jeho strane napísal: „…je mi jedno čo si o tej strane myslíš, len hovorím, aby keď jednotlivec niečo zrobí neznamená to hneď, že to zrobila celá strana, lebo skutočnosť je iná, tá strana ho za to aj potrestala…,“ čo tak trochu odporuje vyhláseniam pánov Uhríka a Pastuszeka.

Stránka „Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj“ nevznikla iba nedávno, ale príspevky z nej evidujem už od roku 2016. A mám ich archivovaných viac. Takže keby bolo pravdou to, čo teraz tvrdí pán Uhrík a ďalší, kotlebovci, mali dosť času na to, aby sa od stránky dištancovali.

Podľa Blbec. online, kde je mimochodom všetko čo bolo na stránke uverejnené, archivované, mala stránka 15 061 fanúšikov, uverejnila 322 statusov a bolo z nej realizovaných 4 430 zdieľaní. Pokiaľ bude zázujem, je možné dodať aj všetky komentáre. Píšem to iba preto, aby niekto zo seba nerobil väčšieho blbca ako je nevyhnutne nutné.

Tu je najzdieľanejší status, ktorý eviduje Blbec. online. Je o slávnom výstupe kotlebovcov na nepravý Kriváň a v júni 2016 sa stal hitom internetov. O výstupe na nepravý Kriváň informovala s pobavením dokonca aj tlač v susedných štátoch. To chce pán Uhrík vážne tvrdiť, že si nikto z ĽSNS nevšimol, že existuje stránka, ktorú dnes vyhlasuje za podvrh a dokonca čaká, že mu uveríme? Tu sú archivované všetky statusy uverejnené na stránke.

A toto je ďalší status so zmienenej stránky, ktorý vyvolal nielen rozruch a privolal pozornosť médií, ale stal sa dokonca dôvodom trestného stíhamia poslanca Kotlebovej stany, Stanislava Mizíka. Ani vtedy nikto z predstaviteľov ĽSNS neavizoval, že stránka nie je spravovaná ich povereným členom.

Pozrime sa na výskyt pána Uhríka na zmienenej stránke. Určite to utvrdí našu vieru v pravdivosť jeho súčasných tvrdení o tom, že so stránkou nemá jeho ĽSNS nič spoločné. Iba dodám, že to nie je všetko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
SR NSK ĽS-Naše Slovensko kandidát Uhrík TK NRX

Pán Uhrík na svojej stránke Milan Uhrík – poslanec NR SR, tvrdí, že stránku nahlásili a je zablokovaná. Opäť nehovorí pravdu. Stránku totiž reálne nahlásili iní, a keby bola zrušená na podnet kohokoľvek, každý kto ju nahlásil by dostal od Facebooku vyrozumenie o zrušení stránky. Lenže nikto nič také nedostal. Preto je evidentné, že ju zrušili sami, namiesto toho, aby sa s vecou chlapsky vyrovnali. Napríklad tak, že by sa verejne dištancovali od admina stránky, zverejnili jeho meno a vylúčili ho zo strany. Ale so starými zaslúžilými členmi sa nelúči ľahko, najmä ak zverejnia iba to, či si myslí nezanedbateľné množstvo funkcionárov, členov a voličov Kotlebovej ĽSNS.

Tu je chronologicky vlákno, v ktorom bol uverejnený komentár admina stránky. Mimochodom, screenshoty som nerobil ja a postupne vo vlákne do doby zmazania stránky, pribudli aj ďalšie komentáre.


Tvrdiť po tomto, že so stránkou nemá Kotlebova ĽSNS nič spoločné, môže snáď už iba menovec stránky, ktorá monitoruje stránky extrémistov, konšpirátorov a šarlatánov.

Doplnené 16.3.2018

Zaujímavý komentár pod statusom na stránke Blbec.online o tom kto bol administrátorom stránky.

Doplnené 28.4.2019

Dňa 11. apríla 2018 na blogu Denníka PRAVDA bol publikovaný text Jozefa Havrillu, „Z denníka ľudáka (1)“ Autor tvrdí, že komentár napísala a „spomínanú FB stránku spravovala oblastná predsedníčka za Ružinov – Monika Porubská a Milan Uhrík sa následne musel „znížiť na úroveň klamstva a podvodu.“

Ako to v skutočnosti bolo so stránkou a kto bol autorom urážlivého komentára,  neskôr opísal vo svojom blogu „Bol som členom ĽS – naše Slovensko. Maily vedeniu. Časť 3,“ aj Leonard Vladimír Rinesch. Potvrdil, že autorkou mala byť Monika Porubská, poslanecká asistentka Milana Uhríka, poslanca NR SR a podpredsedu ĽSNS, ktorý podľa Rinescha následne v tejto klamal: „Po tomto telefonáte sa Zeman postaral aj o to, že Milan už nebol správcom FB stránky o ktorú sa staral roky a nahradila ho miestna predsedkyňa za Ružinov Monika Porub.. Tej sa stránku darilo spravovať „dlhé“ dva mesiace kým sa nezahrala na hovorcu strany a zverejnila svoje stanovisko k vražde novinára a jeho priateľky ako vyjadrenie strany. Za pár hodín ho samozrejme zmazala a o deň neskôr aj stránku zrušila a podpredseda strany Milan Uh. sa musel znížiť a klamať verejnosť, že na stránku nemá strana dosah. Veľmi zlý krok. Podľa nepotvrdených informácii  malo byť na druhý deň zvolané mimoriadne predsedníctvo práve pre tento problém a mali aj byť vyvodené dôsledky.
Nakoľko Monika Porubská je naďalej Uhríkovou poslaneckou asistentkou, dôsledky voči nej očividne vyvodené neboli, čím strana nepriamo potvrdila, že klamstvá, ktoré o Kuciakovi uviedla jej nevadia a nepriamo potvrdila, že sa s nimi stotožňuje.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.