Denník N

Silvestrovský blog – Pišta pre Teba

Pišta pomaly píše pre potešenie (p)opis poslaný poštou…

Milá rodinka,                                                                             

v úvode môjho listu sa ospravedlňujem, že píšem nakrivo, ale sedím na kopci. Krieda od školníka sa mi už pred vlani minula, tak vám píšem ceruzkou číslo dva. 

Vianoce prebehli v doline dobre. Keďže  všetky ihličnaté stromky v okolí koliby sme už po uplynulé roky vyrúbali, tento rok sme si vystrihli stromček z papiera. Kapustnica nám síce tiež prihorela –  tak ako po ostatné roky, ale tentokrát sme ju zriedili vodou z potoka, tak chutila ako čerstvo navarená. Na večeru sme mali rybu – ale iba jednu. Druhú sme pri chytení hneď vypustili naspäť do potoka, aby nám splnila tri želania. Ja som si želal dobrú úrodu a Kuba zasa tajný sen Šeherezády. Na tretie želanie si nepamätám, lebo som ho napísal na lístok a ukryl v orliom hniezde. Zemiakový šalát sme mali bez zemiakov, lebo tie sme zjedli s Mikulášom na Mikuláša a zvyšné sme dali do guláša. Veru, veselo bolo okolo salaša. Ako dezert sme mali fondánové salónky bez akéhokoľvek pozlátka. Boli však také sladké, že sme ich museli zapiť žinčicou. To, že sme takúto kombináciu predsa len nemali zvoliť, sa ukázalo už čoskoro.

Zo salónkových papierikov som pozliepal tento dopis, na ktorý vám píšem.Dúfam, že vám list čoskoro príde, lebo už včera som ho mal odoslať. Známku už nemám, tak som prilepil aspoň svoju fotku.

Budem už končiť, lebo ešte stále mám z tej večere ohňostroj v bruchu a keďže je Silvester, budú aj petardy.

Prajem vám všetko najnovšie v lepšom roku 2015.

S pozdravom,

Pišta pre Teba

 

Teraz najčítanejšie