Denník N

‚Smerdrangheta!

Čo ešte potrebujete Vy koaliční a hlavne mimosmerácki poslanci k tomu, aby ste si konečne uvedomili, že svoju politickú a poslaneckú podporu poskytujete vláde ktorá prostredníctvom svojich smeráckych členov vrátane jej predsedu spolu s ich predchádzajúcimi vládami dlhodobo a systematicky ponižuje slovenských národ, ohrozuje jeho bezpečnosť, ničí jeho dôstojnosť, hrdosť, česť, sebadôveru a vieru vo víťazstvo pravdy a spravodlivosti . Jeho prítomnosť a najmä budúcnosť drzo zapredáva za materiálne a iné výhody vyvolených. A za tieto výhody pre vyvolených musíme mi všetci platiť, niektorí „iba“ nižšími príjmami, iný nekvalitnými službami od štátu, ďalší tzv „odvrátiteľnym úmrtím“ a niektorí možno aj vlastnou krvou.

Čo všetko je potrebné na to, aby si poslanec  povedal dosť, to už podporovať nebudem. V Čechách padol premiér Nečas v porovnaní s našou realitou za banalitu. Tajil a klamal o svojom mileneckom pomere so svojou „hlavnou“ sekretárkou. To však nebol hlavný dôvod jeho pádu, tým bolo podozrenie, že jeho sekretárska milenka údajne zneužila tajné služby štátu na to, aby dala sledovať jeho vtedajšiu manželku. Načo, keď mala jej muža pod dennodenným dohľadom to vie len ona. Vedľajší dôvod bol to, že  prijímala od hostí premiéra drahé dary (kabelky a iné ženské blbosti v hodnote státisícoch českých korún). To ani nepoprela a daň  z „darovania“ už aj doplatila.

U nás premiér býva v byte človeka, ktorého orgány č.v t.k. už obvinili z daňových podvodov. Aj objekt v ktorom premiér býva tak bol veľmi pravdepodobne financovaný z nezákonných zdrojov. Ak som vyššie písal o tom, že sa tu ničí dôstojnosť nášho národa, jeho hrdosť  a  viera vo víťazstvo pravdy a spravodlivosti tak toto jej veľmi výstižný príklad. Nehovoriac o tom, že vyšetrovanie týchto podvodov sa pohlo až po veľmi silnom verejnom tlaku a existuje viacero výpovedí bývalých štátnych úradníkov o tom, že bola silná snaha tieto podvody zamietnúť pod koberec. Výrazne sa v tom mal angažovať minister vnútra. No k nemu sa ešte dostaneme. Premiér naviac síce tvrdí, že za svoje bývanie platí viac ako 2/3 svojho  platu, no tomu asi nie každý môže veriť, lebo dávať 2/3 platu za niečo, čo môže mať za oveľa menej alebo aj podľa zákona zdarma je jednoducho mrhanie. Ja si myslím, že verzia premiéra nie je pravdivá a je tam vymyslená konštrukcia, aby to navonok vyzeralo tak ako tvrdí premiér, ale pravda je niekde inde. Nehovoriac o tom, že nebyť odvážneho Filipa Rybaniča  by tie špinavosti vôbec nevyšli najavo.  Spočítané a podčiarknuté premiér býva v dome ktorý patrí osobe vyšetrovanej  z daňových podvodov, vyšetrenie týchto podvodov sa dlhodobo marilo a z marenia je podozrivý aj jeho minister a za bývanie údajne platí premiér oveľa viac ako by si normálne mohol dovoliť. Na politický thriller výborný námet. Na realitu urážka národa, prejav  pohŕdania nie len o jeho schopnosti oddeliť  pravdu od bludov. A samozrejme je to urážka a výsmech do tváre volených zástupcov národa, ktorí takého premiéra a ministra držia pri politickom živote.

Poďme však ďalej. Našťastie sa u nás  síce zatiaľ nepreukázalo, že by mal premiér milenecký pomer s nejakou sekretárkou ako ten v Čechách, ale na druhej strane však vyšlo najavo, že jeho „štátna radkyňa“ o ktorej sme sa doteraz nedozvedeli v čom vlastne premiérovi radila mala v minulosti preukázateľne  podnikateľské vzťahy  s osobou o ktorej aj zavraždený Ján Kuciak napísal, že je podozrivá zo zneužívanie európskych fondov v našom štáte a má styky alebo dokonca je priamo členom kalábrijskej ‚Nrdranghety. Podobne to je so šéfom bezpečnosti Úradu vlády p. Jasaňom, ktorý radkyňu premiérovi aj dohodil. P. Jasaň ani radkyňa známosť s uvedenou osobou nepoprel, popreli však vedomosť o jej  aktivitách. Pre istotu a zrejme aby premiérovi viac neubližovali zo svojich funkcii aj abdikovali. No pomyslenie, že jedna z najnebezpečnejších a najsurovejších zločineckých organizácií sveta mohla mať priame kontakty na osoby pôsobiace v úplnej a bezprostrednej blízkosti premiéra je ďalším príkladom poníženia nášho národa. A ak premiér také podozrenie výberom svojich ľudí dlhodobo umožňoval,  tak v podstate ohrozil našu bezpečnosť a zotrvávaním vo svojej funkcii naďalej ohrozuje.

Ak všetky okolnosti bývania premiéra môžeme považovať za výsmech národu do tváre, tak čo je v porovnaní s tým podozrenie, že ‚Ndrangheta mohla mať svoje  kontakty na našej vláde a dlhodobo zneužívať naše fondy, páni koaličný poslanci?

Spomínal som, že sa ešte vrátim k ministrovi vnútra. Ten už len svojou osobou viac ako rok traumatizuje národ a o jeho úlohe na premiérovom bývaní je už zbytočné písať. Rovnako je zbytočné písať o jeho podozrivých obchodných transakciách na konci ktorých prišiel k slušným peniazom bez primeraného a hmatateľného protiplnenia. A teraz sa tvári, že chce niečo riešiť. Ak mu stále veríte p. koaličný poslanci tak ste buď strašne naivný, alebo to s národom nemyslíte dobre a úprimne.

Som presvedčený, že po  všetkých aj vyššie opísaných skutočnostiach ktoré sa stali a vyšli najavo, by žiadna vláda nemohla politický prežiť. Jednoducho po tom všetkom by nemala nárok. Fico stále  rozpráva, že táto vláda nemá alternatívu. V tom má svätú pravdu, žiadna vláda by totiž do svojej blízkosti nepripustila zahraničný organizovaný zločin a možno s ním aj vedome, alebo nevedome spolupracovala tak ako to urobila tá resp. tie Ficové. Žiadna vláda ktorá by to s národom myslela úprimne a zodpovedne by nepripustila, aby jej predseda býval u podozrivého daňového podvodníka a minister by bol podozrivý, že kryje podvody tohto podozrivého .  A to nie je všetko kauzy o rozkrádaní, nehospodárnom nakladaní, zmanipulovaných súťažiach  vytvárajú nekonečnú reťaz zväzujúcu všetky Ficové vlády by položili aj desať vlád.  Pretože poslanci, ktorí by ich mali politický podporovať by zo seba určite nenechali robiť naivných hlupákov, iba ak by tu podporu poskytovali vedome a z nejakého účelového dôvodu. Teraz to máte v rukách Vy koaliční poslanci, dobre zvážte či chcete aby pokračovala ‚Smerdrangheta, alebo tomu urobíte rázny koniec. Ktovie možno nie len že zabránite ďalším rozkrádačkam a rabovačkám, ale aj zachránite ľudské životy.

 

Teraz najčítanejšie