Denník N

V čom je Fico vinný

Robert Fico, ale aj mnohí ďalší ľudia, doteraz nechápu, prečo by mali kvôli vražde novinára a jeho priateľky odísť, padnúť, vyvodiť politickú zodpovednosť.

Foto pre koláž: SITA, TASR, Ján Zemiar, Aktuality.sk

Robert Fico, ale aj mnohí ďalší ľudia, doteraz nechápu, prečo by mali kvôli vražde novinára a jeho priateľky odísť, padnúť, vyvodiť politickú zodpovednosť. Fico ich predsa nezabil. V čom je teda vinný a prečo by mal skončiť?

Vysvetlenie je ale pomerne jednoduché – posledná kvapka.

Fico je vinný v tom, že toleroval „nevyšetrovanie našich“, zhovievavosť k machináciám „našich“, zakrývanie podvodov „našich“, bývanie u „našich“, že zakrýval ovládnutie polície a prokuratúry „našimi“, kde sa všetko zametá pod koberec systémom „Skutok sa nestal“. Je vinný v tom, že neozdravil políciu a prokuratúru, že z polície aj prokuratúry sa stal nedôveryhodný orgán, ktorého úlohou sa stalo písanie slohových prác na tému, ako sa „Skutok nestal“.

A práve toto zakrývanie vedie k rozvratu spravodlivosti. „Naši“, a s nimi aj rôzni mafiáni a grázli, sa cítia nedotknuteľní, a myslia si, že si môžu dovoliť všetko. Nič nerešpektujú. Zvyšujú ďalšiu nespravodlivosť v spoločnosti, lebo už „pod ochranou“ nekradnú len „naši“, ale aj ďalší. Lebo však polícia má iné starosti (chrániť „našich“).

Naši

Je to ako v rodine s deckom, ktorému ste neurčili hranice a to decko ich skúša, kam až môže zájsť. Až vám raz kvôli drogám vykradne dom, alebo vás vyhodí z domu, narobí vám zlé meno, privedie „vymáhačov“ s hrubými krkmi k vašim dverám a tí vám bez strachu začnú rozbíjať majetok (v lepšom prípade). Lebo ste neurčili hranice.

A Fico takto „neurčoval hranice“ a neudržateľne kryl „našich“, Kaliňáka (aj Harabína, ktorý rozvrátil súdnictvo) a spôsobil rozvrat viery ľudí v spravodlivosť, až mu to prerástlo cez hlavu.

Posledná kvapka

A po vražde dvoch mladých ľudí, s ktorými síce Fico nemá priamo nič spoločné, dokvapla tá povestná posledná kvapka. Do slovenského hlineného krčahu. Pretože zabiť sa dá aj tak, že v mene ochrany svojich nepriamo ochraňujete aj iných, grázlov. Alebo, že si neplníte svoje povinnosti (pomáhať a chrániť).

A túto ochranu už na Slovensku nikto nechce.

A v tom je Fico vinný. Pretože to kryl. Hoci aj tým, že nerobil nič.

A dodajme – naposledy Kaliňák „priniesol“ zákon o odčlenení inšpekcie 5 minút pred tlačovkou Most-Híd. To boli Robovia tie povestné minúty pred 12-tou, ktoré ste vtedy nepochopili rovnako, ako nechápete teraz.

Takto nie!

A aby ste si tú zvrátenú selektívnu ochranu len pre vyvolených predstavili aj Vy:

Predstavte si, že vás neošetria u lekára, lebo – nie si náš. Dokonca si nadával na lekárov za zlé ošetrenie, čo chceš.

A teraz si predstavte, že to isté povie minister vnútra a zachová sa tak polícia, ak sa vám niekto vyhráža (reakcia k vyhrážkam Kočnera Kuciakovi).

To je Slovensko pod vládou dvoch neoddeliteľných Robertov – Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. „Ošetrujú“ len „našich“. A majú ošetrovať všetkých, či ich volili, alebo nie.

Podporte článok na Vybrali.SME.sk  pošli na vybrali.sme.sk
alebo zdieľajte na FB. Sledovať ma môžete tu.

Teraz najčítanejšie

Anton Piták

Som hrdý Oravák a Slovák. Tento kraj a túto krajinu milujem a záleží mi na Slovensku a na tom, aby nám odtiaľ neutekali deti. Som (stredo)pravičiar, občiansky demokrat telom aj dušou. Som aktívnym členom strany SPOLU - občianska demokracia, za túto stranu som okresným predsedom za Oravu a čerstvým členom predsedníctva. Som lokálny aktivista a "čistokrvný" občiansky demokrat. Homo politicus. Programátor a ajtíčkar. Vyučujem počítačové krúžky, keďže štvrtá priemyselná (či skôr digitálna) revolúcia nás čaká a neminie. Moji žiaci sú úspešní výhercovia súťaží, programátori aj programátorky, a reprezentanti Slovenska. Aktívne pracujem v strane, aby sme priniesli Slovensku občiansku politiku s občanom v strede záujmu. V posledných parlamentných voľbách som za stranu SPOLU (v koalícii s PS) kandidoval do parlamentu s číslom 39. Zaujímam sa o lepšie školstvo a profesionalizáciu (depolitizáciu) štátnej/verejnej správy.