Denník N

Počkajme si, aké dno ešte Fico prerazí

Zdroj: tasr
Zdroj: tasr

Udalosti posledného týždňa postupne vyháňajú ľudí do ulíc. Vláda prišla o dlhoročného ministra a pokojní nie sú ani partneri Smeru. Robert Fico bojuje s narastajúcim tlakom svojsky. Ako vždy. Ak ste si mysleli, že Fico našiel svoje dno, počkajte. Vďaka Sorosovi ho opäť prerazil a my len čakáme, čo bude ďalej.

Nedotknuteľná vláda 

Ján Kuciak prišiel na závažné zistenia. Talianska mafia je úzko prepojená s pracovníkmi úradu vlády. Strhla sa vlna kritiky zo strany novinárov, hercov, opozičných politikov, aj prezidenta. Ten sa vyjadril, že súčasnej situácii pomôže rozsiahla rekonštrukcia vlády alebo predčasné voľby. Inými slovami, poriadne Ficovi podkúril. Ten sa v záujme chytiť poslednej slamky pokúsil podlomiť Kiskovu dôveru. Fico Kisku upodozrieva z toho, že mu prejav pripravovali v zahraničí a taktiež previazaním na Georga Sorosa. Čo si z toho máme vziať? To, že vláda je nedotknuteľná. Nemožno kritizovať Ficovu vládu aj keď sú tu podozrenia na prepojenie s talianskou mafiou. Kým v iných krajinách by už ležala na stole demisia, u nás sme na vine my – všetci, čo kritizujeme Ficovu vládu. Prečo? Lebo sme zaplatení Sorosom. My, ktorí chceme, aby politici dodržiavali zákony a nerozhadzovali naše peniaze, dokážeme vyjsť do ulíc len vtedy, keď nám zaplatia. Rovnako ako v prípade antikorupčného pochodu, kedy šlo údajne o pochod organizovaný opozíciou. Ešte si spomeňme na novinárske „špinavé protislovenské prostitútky“ (Fico, 2016), ktoré chceli uškodiť vláde Slovenskej republiky počas organizovania slovenského predsedníctva v Rade EÚ.  Fico dokonca narážal na sprisahanie.

 

Čo Fico sleduje Sorosom?

V prvom rade je to asi posledný človek, na koho môže ešte Fico zhodiť vinu. Už ju hádzal na Radičovú, taktiež na „feťákov“ zo SASky a teraz na prezidenta. Už nie je človek, na ktorého by Robert Fico zbabelo hodil vinu za svoje vládnutie. Tak sa priklonil k orbánovskej taktike – lebo Soros.

Variant číslo dva? Kotlebovci. Tí, takmer, zabudnutí chlapci, ktorým maximálne lichotí snaha o zdiskreditovanie Andreja Kisku. Ako sa ukazuje, možno práve hlasy Kotlebovcov budú v nastávajúcich chvíľach dôležité. Či už v prípade odvolania Kaliňáka alebo pri možnom vyslovovaní nedôvery vláde. Pretože ako to tak vyzerá, aj oni sú nesmierne radi za parlamentné stoličky. Ide zatiaľ iba o možnú polemiku. Pri premiérovom obviňovacom ping-pongu, ktorý je zároveň jeho politickou stratégiou, nikdy nevieme, čo už má premyslené a čo nie. Jedno je isté – on za nič nemôže.

 

Kaliňákova stolička je nepodstatná

Kaliňák to na počudovanie zvláda lepšie ako Fico. Jeho výhovorka, že prvoradé je vyšetrenie vraždy a nie jeho stolička (čo nie je zas až taká hlúposť), obstojí určite viac ako Ficov Soros. Popri vyšetrovaní netreba zabúdať, na čo Ján Kuciak v poslednom „nástrele“ článku poukázal. A práve od toho Kaliňák v nedeľnom O 5 minút 12 celý čas odchádzal. Na spomínané prepojenia netreba zabúdať. Je nutné vraždu vyšetriť a vrahov potrestať. No nemožno ostať len pri tom. Treba ukázať, že sme normálna krajina, ktorá vie vyvodiť politickú zodpovednosť. Ale nie len na úrovni ministerstva vnútra. To je dnes už viac ako zbytočné. Ak by aj Kaliňák ako minister skončil, Smeru by zrejme stále ostalo toto ministerstvo. Kto by ho asi tak riadil? Vláda by sa mala zodpovedať ako celok. A či ju už dole ťahá Smer-SD, je nepodstatné. S takýmito podozreniami ďalej vládnuť nemôžu.

Teraz najčítanejšie