Denník N

V nemocnici umri, alebo zaplať. Na úrade trp. 16 rokov SMERu.

Koľkým ľuďom a milovníkom alternatívnych faktov Róbert Fico nikdy nevoňal, ale dnes to vyzerá, že bude ich pastorom. Možno by sme si mali pripomenúť, čo nám ešte pred pár dňami na SMERe vadilo. Nevedeli sme už vtedy, že táto vláda nepotrebuje ani mafiu na to, aby tu ľudia trpeli a aj zbytočne umierali?

Istej skupine ľudí zatemnili mozog  premiérove fantazmagórie o Sorosovi a  preto by sme si mali čosi pripomenúť. Jazdila som JEDEN JEDINÝ deň po Slovensku, navštívila som pár rodín, a oni sa ma pýtali toľkokrát PREČO to tak na Slovensku je? A odpoveďou nie je ani Soros, ani Radičovej vláda ani špinavé protislovenské prostitútky ale vláda SMERu. Spomeňte si všetci na tieto otázky nešťastných ľudí:

ZDRAVOTNÍCTVO

Prečo, ak dieťa v nemocnici potrebuje byť kvôli vážnemu stavu v chrípkovom období  izolované, je na izbe s piatimi ďalšími, ktorí prijímajú návštevy?
Prečo, keď je jediným riešením ochrannej izolácie kvôli obsadenosti nemocnice nadštandard, musí za neho skromná a zúfalá matka uhradiť 200 EUR?

CHUDOBA NAJSLABŠÍCH

Prečo, keď má syn šestnásť rokov a päť rokov z toho rakovinu, tak mama príde o polovicu almužny zvanej opatrovateľský príspevok, lebo mu  končí povinná školská dochádzka? Ale invalidný dôchodok sa dá vybaviť až od osemnástich. Z čoho majú žiť v chladnom domčeku a s bolesťami?

BYROTEROR

Možno na to je odpoveď, ale ona sa ju nedozvedela od 8:00 do 15:00 jedného dňa stráveného v sociálnej poisťovni behaním z prvého na piate a z druhého na ôsme. Pritom má na starosti polohovanie syna, ošetrovanie, sto ďalších termínov a každodennú triašku.

ABSENCIA ĽUDSKOSTI

Ako dokáže zamestnankyňa sociálnej poisťovne matke povedať: “ Ale veď ten invalidný ešte nevybavujte, neviete, či  sa váš syn osemnástky dožije.“

RÓMSKY NEPROBLÉM

Prečo rómske dieťa odsúdené  automaticky do špeciálnej školy  dokážu vypiplať učiteľky na detskej onkológii na úroveň bežného žiaka?

SOCIÁLNA POLITIKA

Prečo vdovec, ktorý sa stará o dve deti a tragicky prišiel o manželku poberá celý vdovský len do momentu, kým nedostane rakovinu a potom mu ho znížia na polovicu.

NEEFEKTÍVNE ŠAFÁRENIE

Prečo sa poukaz na 59 EUR na plienky pre postihnuté dieťa musí minúť v lekárni, kde vám za neho dajú dva balíky plienok, ale za rovnakú sumu by si dokázala matka  kúpiť 4 balíky rovnakých plienok vedľa v obchode?

ABSURDISTAN

Prečo priznali matke postihnutých dvojičiek štandardný príspevok na  kočiar vo výške 1600 EUR a keď  povedala, že to je kočiar pre postihnuté dvojičky, tak jej príspevok nevynásobili dvoma ale videlili a dostala 800 EUR.

BEZPRÁVIE

Prečo sa v krajine môže stať to, že otec onkologicky chorého dieťaťa nedostane štyri mesiace výplatu. Možno preto, že v regiónoch je práce málo a niekto si s ľuďmi môže robiť, čo chce?

A to bol len jeden deň! Tak na to všetko nezabudnite, až sa zase raz zľaknete cudzinca na dôchodku, ktorým  vás premiér straší. Lebo báť sa treba iných.

Teraz najčítanejšie