Denník N

Trochu som to zhrnul

Je v tom už chaos a ja sa pokúsim o jednoduchú sumarizáciu udalostí. Aj amatér vidí totálny kolaps slovenskej policajnej elity. Tak isto to vidia aj bývalí insajderi z polície. Ono je to holt tak, že ak sa polícia dlhodobo buduje ako ochranný val pre mafiu, tak potom v krízovej situácii to vyzerá ako natáčanie ďalšieho dielu Ružového pantera. Alebo, je tu aj iná možnosť.

Talianskej stope podľa mňa už nikto neverí. Nedisponujem kriminálnym myslení, ale jedno viem. Ak by som bol talianska mafia, tak by takáto rituálna vražda bola to posledné, čo by som urobil. Nemá to logiku, hlavu ani pätu. Ak by som teda  chcel silou mocou zabrániť zverejneniu kompromitujúcich článkov, tak v tichosti sa postarám o to, aby novinár zmizol a nikdy sa už neobjavil (čo sa aj reálne stalo, len v takých prípadoch to má polícia hlboko v trenírkach, toto nepoburuje verejnú mienku). Po chvíli by všetko vyšumelo a kšefty so Smerom by fičali nerušene ďalej.

Ja osobne sa domnievam, že vraždilo nejaké ich vlastné chápadlo. Bolo to premyslené, profesionálne vykonané. A bol to jasný útok voči Robertkom. To by aj logicky vysvetľovalo nefalšovanú paniku, strach a samozrejme aj chorobnú túžbu čo najrýchlejšie zistiť, ktoré chápadlo ich mafiánskej chobotnice udrelo. A vykonať patričné opatrenia nutné, aby sa prepojenie so smerákmi zadusilo hneď a zaraz. Preto jednoducho nemôže vyšetrovať nikto iný, ako Robertkovia.

A teraz k „elite“ slovenskej polície. Ktorá vraj pilne a usilovne pátra po páchateľoch. A to je taká istá komédia, ako keď píše bývalý diplomat, ako sa musel hanbiť, keď vysvetľoval nemeckým diplomatom, prečo na stretnutie Fica s Merkelovou musí byť prítomná nejaká bývalá mafiánska konkubína. Tak poďme na to.

V pondelok vyšiel v každom médiu posledný článok, na ktorom chlapec pracoval. Pozornosť verejnosti sa upriamila aj na iné jeho články (bolo ich vyše 100) a mali za posledných pár rokov jedného spoločného menovateľa. Vždy a bez výnimky popisovali prepojenie organizovaného zločinu na smerácke špičky, najviac na týpkov ako Kali, Strapatý, policajný prezident, Ryšavý Kornel, riaditelia NAKY, nitrianskej smeráckej mafii a podobne. Hneď sa ozývali hlasy, že veď to by nemalo byť tak, že podozriví sa budú vyšetrovať sami. Tým hlasom bolo ale veľmi rýchlo vysvetlené cez Robertkov, že to tak nie je, všetci sú hajzli, všetci vytĺkajú politický kapitál, tancujú na hroboch zavraždených a skrátka každý je debil, kto by si toto čo i len pomyslel.

Skutok sa stal. Aspoň túto vec zatiaľ nespochybňuje ani sám Ryšavý Kornel (čo však nie je, môže hravo byť).  Hneď na začiatku vykúzli melón evri v keši, aj keď množstvo právnikov už popísalo, že už len táto vec sama o sebe je protizákonná a odporuje viacerým paragrafom. Ale kto by už žaloval premiéra, ktorému nie je možné doručiť doporučenú zásielku, však?

Vystúpi prezident polície, na ksichte teflónová maska ľútosti a vykladá, že vražda asi súvisela s novinárovou robotou . Tak sme sa všetci vrhli na taliansku stopu.

Generálny prokurátor  zakázal informovať o zločine, napriek tomu Gašpar sonduje reakcie verejnosti s nejakými feťákmi.

Vojtech Bugár tak ako sa zvykol pregrciavať desiatky rokov v politike zahral mŕtveho chrobáka, kapitán Danko to isté, určite svojou analytickou mysľou vyhodnocoval fakty a dôkazy, aby sa po týždni  postavil za kecpult a svojim príhovorom nič nepovedal, respektíve nikto nevedel, čo chcel povedať. Medzitým si odskočil Vojto na Seyschely, zregenerovať pocuchané nervy a organizmus zničený ťažkou prácou realitného makléra, ktorému sa iba náhodou darí kupovať práve tie pozemky, na ktorých pôjde voľajaká diaľnica.

Na mieste činu sa motá záhadná postavička v civile, z ktorej sa vykľuje šéf NAKY z protikorupčného oddelenia. Niektorí znalci sa pozastavujú nad tým, že čo tam ten panák robil, veď toto je vražda. A že veď práve aj jeho spomína Kuciak ako poskoka nitrianskej vetvy smeráckej mafie, že teda by možno mohol aj nejaké tie stopy zametať. Ťahač lajny v televíznej diskusii zjavne nepripravený na túto otázku vybľabotal, že postavička tam je oprávnene, lebo on už podával nejaké trestné oznámenia na Talianov. Drobučký problém však bol, že šéf protikorupčného z NAKY nemal ako vedieť, že stopa dvojnásobnej vraždy vedie k nejakým Talianom. Tak potom musel hasiť Gašpar, že však postavička tam bola len ulici a nijako nezasahovala do vyšetrovania. Po vyše dvoch dní od tohto vyhlásenia, keď sa zase zistilo, že postavička z NAKY predsa len liezla do záhrady a aj do domu (našťastie je dnes okrem doby kešu aj doba videa), tak polícia zase dementoval Gašpara a prišla na to, že neplatí ani to povedal minister vnútra, ani to čo policajný prezident, ale platí, že postavičku tam poslal ešte väčší riaditeľ NAKY, ten najsamväčší  šéf a teda všetko je v poriadku. Paráda.

Fico oslavuje MD6, Žitňanská dáva Kaliňákovi ultimátum, aby na druhý deň Vojtech Bugár tvrdil, že žiadne ultimátum Žitňaňská nedala.

Škandál rezonuje všade po svete, v každej civilizovanej krajine   vychádzajú noviny s hedlajnami na titulkách v znení, „Z mafiánskej ženskej priamo k premiérovi“, aj s patričným fotodekorom. Následne  nejaké medzinárodné organizácie združujúce novinárov žiadali Fica, aby sa ospravedlnil za protislovenské prostitútky, slizkých hadov, hajzlových pavúkov a iné trefné prirovnania, na čo Fico, že nič také nežiadali, na čo sme sa dozvedeli, že žiadali a je na to kopec svedkov, čo Fico zase dementoval.

Problém nastáva aj s určením času smrti, obhliadku nevykonáva súdny lekár, ale patológ  venujúci sa histológii.

Taliansky prokurátor venujúci sa zase mafii zverejňuje, že slovenskú stranu už dávno upozorňovali na závadové osoby fičiace na východe na eurofondoch, slovenská polícia to dementuje, že nič také nebolo.

Kiska oznámi, že prehovorí v televízii, na to okamžite reaguje Fico a kapitán Danko, že toto nie, ako by to vyzeralo, aj oni chcú rečniť.  Kiska ten cirkus zrušil tým, že vystúpil skôr a krátko.

Prezident vyzval na rekonštrukciu vlády, alebo predčasné voľby.

Fico vystúpil tiež. Zistil totiž, že celú vraždu zosnoval Kiska so Sorosom v septembri na piatej aveňjú v ňú jorku. Zosnovali štátny prevrat a text vystúpenia písal pre Kisku Soros.

Začali sa vážne ozývať hlasy (môj hlas s mojou diagnózou, ktorú predkladám už bezmála 10 rokov znalci ignorujú), že priemer tejto krajiny sa zbláznil. A bolo by ho vhodné internovať. Priemer tejto krajiny si to nemyslí a vystúpil znovu, kde znovu potvrdil zistenia okolo konšpirácie, ktorá má viesť k prevratu, majdanu a uchopeniu moci na Slovensku temnými silami zo zahraničia.

Svoju teóriu podoprel Ryšavý Kornel logickou úvahou nad rýchlosťou výroby odznakov, ktorá je podozrivá, z čoho vyplýva, že toto je ďalší dôkaz toho, že štátny prevrat bol vopred zorganizovaný zahraničnými temnými silami.

Európsky parlament vysiela na Slovensko vyšetrovaciu misiu, ktorej mal byť aj Richard Sulík, ten sa však z obavy hysterického ziapania Ryšavého Kornela vzdal účasti v týme.

Desať dní po vražde nemajú nikoho, nemajú nič, vraj vypočuli 100 svedkov , no bomba chlapci. Približne po takom čase žiada slovenská elitná polícia, že by nejaký vodič poslal nejaké video z auta. Nevadí, že pamäťové karty sa premazávajú, čo keď niekto vyše týždňa nejazdil?

Slovenská elitná polícia vykonáva raziu u talianov na východe po štyroch dní do objavenia tiel a zrejme predpokladá, že odnož talianskej mafie má pohodenú vražednú zbraň na stole vo vile a strelec, či strelci sedia týždeň na Slovensku v krčme na pive a už netrpezlivo čakajú, kedy si ich príde vyzdvihnúť efektne doobliekané komando. Na počudovanie sa tak nestalo. Jeden z talianov si potom ešte robil posmešky z našich chudákov policajtov, že mu zabudli  zobrať a preskúmať jeden z jeho kvérov. Nuž, asi on zase  zabudol, že na Slovensku sa kukláči trénujú na zaistenie pätnásť ročného účtovníctva, alebo lapaním nebezpečných dôchodcov, ktorí korumpujú lekárov fľaškou páleného.

Popri tom zverejnil Kaliňák „prevratné“ skutočnosti, ktoré pravdepodobne krvopotne vypátral, konkrétne to, že za mafiu na východe môže vlastne Radičovej vláda a SaS jej vyplácala vratky a dotácie za 10 melónov. Bola to prevratná informácia až potiaľ, kým sa nezistilo, že dotácie boli vtedy v plnej kompetencii Vojta Bugára a jeho nominantov, takže zase to moc  nevydalo.

Aj keď s troškou irónie, prerozprával som to presne tak, ako to prebieha. Neuveriteľné a neskutočné. Ak by som chcel mariť vyšetrovanie, tak to robím presne takto. Ak by náhodou nie, tak políciu a prokuratúru je potrebné zaliať dvesto metrovou betónovou vrstvou a vybudovať od piky nanovo. SIS nevynímajúc.

Chcel som písať nejaký bombastický záver. Ale napíšem iba tieto vety. Smerácka, mosťácka a esenesácka chobotnica je ako hnusný, hnisavý vred, ktorý paralyzuje organizmus. Treba ho odstrániť čo najskôr. Ak by došlo k voľbám, odhadujem, že okolo 20% voličov bude naďalej voliť chamraď, lebo počet ľudí parazitujúcich na vládnych stranách je gigantické. Preto bude záležať na každom jednom hlase, aby slušní ľudia porazili túto chamraď.

Teraz najčítanejšie