Denník N

Kôl v plote 2.0

Nepochopil

Nevšimol si to v r 1989 a nepochopil to ani po piatku 9.3. Ale nie je to len porucha všímavosti.

Milé deti!

Kde bolo, tu bolo, také niečo tu už bolo:

Rozprávali vám rodičia starý príbeh z r 1989 o jednom kole z plota, ktorý stál na čele (komunistického) štátu? Tentokrát tu rozkvitol  kôl – Hranol z plota a sú hneď dvaja (to viete, inflácia). Vedľa neho stojí jeho teflónový avatar – Nekalý Ňák, obaja myšlienkoví a morálni anorektici, nemocní mocou. Keď už je niekto kôl, mal by byť oporou, ale títo rozvrátili mravné a právne základy štátu.

Ale k veci: Fico by mal odstúpiť, ani nie tak z titulu svojej funkcie, ale skôr z titulu svojej diagnózy. Anamnéza ide však omnoho hlbšie a má širšie podhubie. Republika nedávno oslavovala 25. výročie vzniku, čo bolo prezentované ako úspešný príbeh. Pár faktov:

  • akýmsi „duchovným otcom“ vzniku štátu bol človek , ktorého „nohsled“ veľmi pravdepodobne „dozoroval“ únos prezidentovho syna a vraždu človeka.
  • samotný Mečiar je dnes už iba patologický klamár, symbol zla a zneužitia moci a môže slúžiť ako učebná pomôcka pri výučbe korupcie a rozkrádania štátu
  • Jeho vtedajšia suita odišla zaslúžene rýchlo do zabudnutia. Následky však trvajú.
  • Súčasne, nedávno vyšlo najavo, že z  národného pokladu SR zmizlo zlato a občania SR prišli  z finančnej časti zbierky vinou Matice Slovenskej približne o 870 000 eur.
  • teraz to vyvrcholilo chladnokrvnou vraždou.

Takže za necelých 30 rokov táto spoločnosť vyprodukovala

  • tri politické strany (KSČ, HZDS, SMER), ktoré mocensky prerástli základy štátu
  • dvoch politických vodcov patologicky posadnutých mocou, ktorí vyhnali ľudí buď z krajiny alebo  na námestia
  • udiali sa tu vraždy, za ktoré niekto z politických štruktúr nesie politickú aj inú zodpovednosť
  • rozkradneme si aj stoličku pod zadkom

A toto všetko, milé deti, je organizované zvonku.

Darmo, Schengen umožnil aj slobodný pohyb smradu. Niečo je zhnité v štáte dánskom, ale tu to poriadne zapácha.

Tak, kto je vlastne protislovenský nepriateľ štátu? Takto vyzerá success story? Tí rozhľadenejší vedia aj to,  Mečiar a  Fico sú krycie mená Pilcherovej. Terapia musí byť teda skupinová, týka sa nás všetkých. Dovolili sme, aby sa to stalo. Štát, a my všetci sme nedokázali ochrániť dvoch nevinných mladých ľudí.

Osobne sa za to hanbím. Dopustili sme, aby bol zabitý mladý človek, ktorý sa narodil už po r. 1989. V roku 1989 bola šanca, aby sme začali s čistým štítom a od nuly. Namiesto toho sme nuly posielali do vlády. Ani to by nebolo smrteľné, pretože matematici už vypočítali, že aj séria núl sa dá  kompenzovať, ak pred nimi stojí ne-nula. Nestalo sa, nula s presnosťou na tri desatinné miesta.

Diagnostika stavu tejto spoločnosti mi pripomína toho ne-súdneho lekára, ktorý v tmavej bočnej uličke robil obhliadku mŕtvoly zúboženého muža s tromi ranami a na záver  skonštatoval: „Tie dve rany sú smrteľné, ale tá tretia nie je taká zlá“.

Slovensko. skrátka potrebuje re-start aj start-up. Horská služba by dočasne každý deň mala vyhlasovať rizikový stupeň č. 3 : „Nešťastie nechodí po horách, ale (až do odvolania) po Úrade vlády“.

Všeobecný názor je, že premiér stratil súdnosť. Ak by ju niekto našiel, aj s igelitkou, nech ju odovzdá v kancelárii prednostu železničnej stanice, resp. v oddelení „Straty a (lekárske) nálezy. Vláda SR  totiž už zasa (kvôli dôveryhodnosti citujem sám seba) vystúpila na (konečnej) železničnej stanici s názvom „Stratená“. Je tam pekne. Malebná slovenská príroda sa snúbi s bezradnosťou členov vlády. Iniciatívy sa chopili miestni obyvatelia. Po dedine chodí zodpovedný penzionovaný železničiar s repasovaným nápisom „Nedotýkajte sa vedenia spadnutého na zem!“. Zo Stratenského kaňonu sa vynoril usmiaty Béla B. Vrátil sa, pretože mu došla slovná zásoba.

Do konsenzuálneho ticha sa ozvalo: Občania pozor! Hlásenie obecného rozhlasu, „Centrála strany SMER vypísala výberové konanie na pozíciu obetný baránok“.

Okrem kolov v plote nám tu však vyrástla aj nová generácia, vyzerá sviežo, na pochody si priniesla vtipné heslá, nebojí sa. Nevyzerajú, že si pletú inšpiráciu s konšpiráciou. Toto nie je ich dream job.

Áno, zasa cudzie slovo. To je tým, že som platený agent Googlu.

Šifrovaný rozkaz pre Alpha team:

GO!

Teraz najčítanejšie