Denník N

Môže riadiť štát objektívne vyšetrovaná vláda?

Demonštrácia proti vláde R. Fica, Praha 9. 3. 2018
Demonštrácia proti vláde R. Fica, Praha 9. 3. 2018

Požiadavkou, ktorá hnala Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra, bolo, aby sa uvolnili ruky na vyšetrovanie. Na  objektívne  vyšetrovanie.

Zdá sa, že konkrétna osoba, ktorá sedela na stoličke, odišla. Takže funkcia ministra vnútra môže slobodne a objektívne napĺňať požiadavky občanov kladené na ministerstvo vnútra. A vyšetrovať vládu.

Budem zas za matematika – využijem dôkaz sporom, aby sme si mohli na konci článku spoločne odpovedať na položenú otázku z nadpisu.

Jednou z úloh ministerstva vnútra je riešiť otázky polície.  Polícia začne vyšetrovať.

Naozaj sa všetky kauzy, ktoré lezú občanom hore krkom, týkali osoby Róberta Kaliňáka?

Zdravotnícke kauzy. Čistý deň. Mafiáni v blízkosti predsedu vlády. Ruský putinovský trolling v ústach predsedu vlády.  Slovenské lesné hospodárstvo. Pesticídy a iné svinstvo v ústavou chránenej vode. Detské domovy ombudsmanky. Malé domov okolo predsedníctva EU. (Vyratúvanie na chvíľu preruším, viem, že máte aj iné na robote, ako do zajtra čítať zoznam káuz vlády Smer+Most+SNS+oká zo Siete.)

Viete si predstaviť, že teraz začne vyšetrovanie kauza po kauze, prípad po prípade? V apríli odstúpi minister, v máji ministerka. V júni to budú rovno 3 ministri, aby mali už pokojné leto.

Príde september a ministerka školstva, lebo zas nebudú učebnice. Aby v tom nebol októbrovo-novembrový zmätok, tak odstúpia rovno dvaja naraz.  A v decembri, si dajú vianočné darčeky 3-4.

No potrebujeme to?

Vidíte? A tak pekne to začalo. Hovorili si, že stačí, aby odstúpilo to najväčšie brvno v oku národa a život pôjde pekne ďalej. Ale sviňa matematika nepustí. Dôkaz sporom zas dobehol žúrujúcich v Barkóczyho barokovom paláci.

Aj by chceli ostať. Aj by chceli vytvoriť zdanie otvorených dverí pre nezávislé vyšetrovanie vlastných káuz. 

Ako som napísal hneď na začiatku:

Premiér Róbert Fico musí odísť z funkcie. Strana Smer musí odísť minimálne do opozície na minimálne 4 roky.  Za tieto 3 dni sa ukázalo niekoľko desiatok dôvodov, prečo je pre slobodu a demokraciu nemožné, aby títo ľudia boli vo vládnych funkciách.

Partička smerákov si pomýlila čas a miesto. Možno v starom Ríme mohol cisár urobiť zo svojho bieleho koňa či vranej kobyly senátora. Možno v Rusku si môže Putin ústami Lavrova rozprávať hitlerovské nezmysly a vyhlasovať klamstvá za svätú pravdu, čo odhalí 10. ročné decko  za dva dni googlenia.

Ale nie na Slovensku!  Lebo nakoniec vždy dostanete len a len to, čo si zvolíte. A je len a len na nás, čo si v týchto dňoch zvolíme!

Ak má byť Slovensko tou slobodnou a demokratickou krajinou, ktorou sa stalo v roku 1989, tak sa musia do pol roka konať predčasné voľby. A ak sa Smer vôbec odváži postaviť kandidátku, musí ostať mimo parlamentu.  Ak by malo byť 1 rok a 353 dní do volieb, tak by Gándhí začal tkať | Martin Pilnik – liberálny politik, člen tímu SaS pre zdravotníctvo

Mám vieru presne v to, v čo veril aj TGM: Nebáť sa a nekradnúť.

Mám vieru presne v to, v čo veril aj Gándhí: Keď robíte dobrú vec, ľudia sa odniekiaľ sami objavia a pridajú sa.

Autor je členom SaS a členom zdravotníckeho tímu SaS. 

Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Martin Pilnik

Lekárnik - optimista.
Liberál, pravičiar, člen SaS, člen zdravotníckeho tímu SaS. www.politik.pilnik.sk
[Autorom fotografii, ak nie je uvedené inak, je ©Martin Pilnik]