Denník N

Nepredvídateľné squashové majstrovstvá. Získa Manik šiesty národný titul?

CDESK MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V SQUASHI sa blížia. Už 14.-18. marca v nákupnom centre Bory Mall a Imet Squash Centre.

Bratislava bude od stredy centrom squashového diania na Slovensku, pretože sa tam budú konať 22. národné majstrovstvá mužov, žien a juniorov.

Squashové centrum IMET spolu s obchodným centrom Bory Mall budú od stredy do nedele hostiť tých najlepších squashistov na Slovensku. V rámci CDESK Majstrovstiev Slovenska v squashi 2018 sa predstaví 44 mužov (kvalifikanti + hráči hl. pavúka) a 8 žien. Sklenený kurt v obchodnom centre je atrakciou podujatia, pričom jeho cieľom je, aby si špičkový slovenský squash mohli pozrieť aj laici.

Čo sa týka mužskej kategórie, už dlho nebolo tak ťažké tipovať víťaza. Počas sezóny si víťazstvo na turnajoch najvyššej kategórie A podelili štyria najväčší favoriti – päťnásobný majster Slovenska Marek Manik (IMET Bratislava A), dvojnásobní majstri Tomáš Tóth (IMET Bratislava A) a Miroslav Celler (1.SSK Bratislava) a prvýkrát v kariére sa turnajového víťazstva dočkal aj najmladší z tohto kvarteta Matej Hrnčiřík (taktiež domáci IMET Bratislava A).

Manik bol vo finále na posledných siedmych (!) národných majstrovstvách, avšak v posledných štyroch prípadoch vždy odišiel ako porazený, čo ho však môže ešte viac namotivovať. Tomáš Tóth je síce aktuálne v rebríčku na prvom mieste, avšak ani zďaleka nedominoval na domácej scéne v tejto sezóne tak, ako tomu bolo v minulej sezóne. Napriek tomu je obhajcom titulu z minulého roka a na posledných dvoch turnajoch bol vždy vo finále. Miroslav Celler sa vie pripraviť na vrcholné podujatia aj keď počas sezóny nepodával presvedčivé výkony, čo potvrdil ziskom dvoch titulov v rokoch 2015 a 2016. Matej Hrnčiřík už v minulej sezóne preukázal značný progres, keď v pamätnom semifinále na minuloročnom šampionáte podľahol Marekovi Maníkovi až po nervydrásajúcom päťsetovom boji. Nový, respektíve staronový majster Slovenska vzíde veľmi pravdepodobne z tejto štvorice, ale do bojov o medaily môžu zasiahnuť aj ďalší traja hráči: Dávid Kubiček (IMET Bratislava), Šimon Maťas (IMET Bratislava) a Lukáš Tužinčin (TAP Hlohovec).

Čo sa týka žien, hlavnou favoritkou je Lucia Eckerová (Fajn Club Bratislava), ktorý by mohli potrápiť nádejné juniorky Ella Gálová (IMET Bratislava) a Klára Kohlerová (TAP Hlohovec).

Malou čerešničkou na torte je, že počas víkendu sa uskutočnia aj Majstrovstva Slovenska Juniorov. Mladí hráči tak majú dostatok priestoru k tomu nabrať inšpiráciu, motiváciu a silu trénovať aj naďalej, aby raz aj oni mohli stáť na podobných miestach, ako to mu bude už 14. – 17. marca, kedy sa uskutoční hlavná súťaž mužov a žien.

Slogan majstrovstiev je jednoduchý a jasný – ,,32 HRÁČOV, 1 MAJSTER!“ Nenechajte si ujsť ten najlepší squash na Slovensku a príďte podporiť svojich favoritov na CDESK Majstrovstvá Slovenska v squashi do nákupného centra Bory Mall a Imet Squash Centra v bratislavskej časti s názvom Dúbravka od 14. do 18. marca.

Všetko podstatné nájdete na stránkach www.squash-ms.sk
Podrobné rozlosovanie a harmonogram zasa tu:
http://www.tournamentsoftware.com/sport/event.aspx?id=10A75C48-A4A6-45E1-B747-A8ED9A5C2839&event=17

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie