Denník N

Na východe nič nie je? Lebo ste na východ Slovenska desať rokov kašľali, pán Fico

Drzý odkaz predsedu vlády Roberta Fica občanom východného Slovenska si zaslúži aspoň krátku reakciu. Že je premiér Fico arogantný k novinárom alebo opozičným politikom, na to sme si už zvykli. Ale na aroganciu k ľuďom si zvyknúť nesmieme.

Po desiatich rokoch svojej vlády sa premiér Fico pred europoslancami bránil tým, že žiadna talianska mafia na východnom Slovensku nemôže pôsobiť, pretože tam nič nie je. Je to priznanie vlastnej neschopnosti a nemohúcnosti. Ale niečo na východe Slovenska predsa len zostalo.

Čo zostalo na východe Slovenska po desiatich rokoch vlády premiéra Fica?

  1. Prázdne domy a byty, pretože ľudia musia robiť v zahraničí
  2. Prázdne priemyselné parky
  3. Prázdne výrobné haly
  4. Nesplnené sľuby o vládnych dotáciách
  5. Nedostavaná diaľnica do Košíc
  6. Najvyššia nezamestnanosť na Slovensku
  7. Najnižšie platy na Slovensku
  8. Najviac rómskych osád
  9. Poľnohospodári, ktorých Roda a Vadala pripravili o pôdu
  10. Ľudia, ktorým Roda a Vadala nevyplatili platy

Premiér Fico mohol o týchto veciach pred europoslancami aspoň mlčať. Ale on sa tým bráni. Aj v tejto situácii ide premiérovi Ficovi iba o vlastné kreslo a na ľudí zvysoka kašle.

Toto je žiaľ na Slovensku štandardom. Tí takzvaní „štandardní“ politici venujú všetok svoj čas a energiu sebe, svojim oligarchom a udržaniu svojich pozícií. Na ľudí im už čas nezostáva.

Čo sa týka hnutia Sme rodina, môžete s nami súhlasiť, alebo nesúhlasiť. Ale viete, že keď niečo sľúbime, tak to aj dodržíme. Keď sme sľúbili, že nepôjdeme do vlády so Smerom, tak sme to na rozdiel od Mostu a Siete dodržali. Za nami totiž nestojí nikto v pozadí, sme zodpovední iba svojim voličom. Každý robí pre toho, na kom je závislý. My sme závislí iba na hlasoch ľudí, preto im môžeme a chceme pomáhať.

Milan Krajniak, autor je poslancom NR SR a podpredsedom hnutia Sme rodina

Teraz najčítanejšie

Milan Krajniak

Narodil som sa v Bojniciach 30. januára 1973. Vyrastal som v Prievidzi, vojenskú službu som absolvoval v rokoch 1997-1998 u 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Napísal som publikácie Banda zlodejov, Úspešní politici slovenských dejín, Doktrína štátu a Slovenská identita. Som šťastne ženatý, s manželkou Andreou máme dcéru Zuzku. Od roku 2016 som poslancom NR SR a podpredsedom hnutia SME RODINA.