Denník N

Čo by robili Fico, Danko, či Bugár, keby boli na mieste pozostalých?!

Teraz v týchto prelomových časoch Slovenska si každý oblieka svoje dresy. Úcta k pozostalým, ktorí prišli o svoje deti zákernou popravou, ktorá v dnešnej civilizácii už nemá čo robiť sa vyjadrí aj tak, že pozostalí si zaslúžia náš rešpekt a plné námestia.

Rešpekt k pozostalým sa vyjadrí aj tak, že budeme všetci, ktorým nie je vražda dvoch mladých ľudí ľahostajná, rešpektovať požiadavku pozostalých, a tí sú za predčasné voľby lebo neveria ani polícií, ani politikom. Naproti tomu Smer, SNS a Most je proti predčasným voľbám, a preto nerešpektujú a odmietajú túto požiadavku pozostalých.

Moju úcta k pozostalým, znamená aj môj rešpekt k pozostalým, a preto sa aj ja zúčastňujem pochodov Za slušné Slovensko. Moje svedomie mi totiž nedovolí sedieť doma, a nepodporiť požiadavky matky Martiny Kušnírovej, ktorá chce predčasné voľby, a ktorá nie je spokojná s vyšetrovaním vraždy.  Moje svedomie mi totiž nedovolí sedieť doma, a nepodporiť požiadavky Kuciakovej rodiny, ktorá chce tiež predčasné voľby, a ktorá nie je spokojná s vyšetrovaním vraždy. Byť ľahostajným k tomu volaniu pozostalých nie je tak cynizmom a aroganciou moci?

Prečo si vlastne rodičia Jána a Martiny zaslúžia náš rešpekt, a rešpekt celého národa?  Lebo nie naše, ale ich deti obetovali svoj život za Slovensko. Lebo náš hrdina Kuciak chcel svojimi článkami ochrániť naše Slovensko pred: „5K“Klamstvom, Krádežou, Korupciou, Kšeftami a Klientelizmom sa predsa Slovensko nemiluje. Náš hrdina Kuciak chcel, aby sa všetky peniaze použili na rozvoj Slovenska, a nie na rozvoj pochybných indivíduí.

Náš hrdina Kuciak predsa takto chránil nás všetkých, teda aj voličov Smeru, SNS a Mostu lebo určite aj oni sú za slušné Slovensko. Veď aj oni majú deti, a určite aj im záleží na tom, aby Slovensko prosperovalo, a nie aby sa Slovensko cez rôzne kauzy rozkrádalo.

Keby tu neboli tí, čo chcú naše Slovensko rozkradnúť a zničiť, tak by náš hrdina Kuciak nemal o čom písať, a dnes by on a Martina pripravovali svadbu… „5K“ – Klamstvom, krádežou, korupciou, kšeftami a klientelizmom sa predsa Slovensku nepomáha, tak sa Slovensku a nám všetkým, teda aj voličom Smeru, SNS, Mostu škodí.

Čo by robili  Fico, Danko, či Bugár, keby boli na  mieste pozostalých?! Čo by  robili oni, keby ich deti boli popravené za to, že milovali Slovensko a boli proti drancovaniu Slovenska?! Oni by verili vláde, za ktorej sa to stalo? Oni by nevolali hneď po náprave a predčasných voľbách?!…

Čo by robili voliči Smeru, SNS, Mostu, keby ich deti boli takto brutálne  zavraždené, či by aj voliči Smeru, SNS a Mostu, nevolali hneď po náprave a predčasných voľbách?!…

Myslím si, že je spravodlivé, morálne a čestné, že keď Ján a Martina bojovali za nás a položili za Slovensko aj to najcennejšie, teda svoje životy, tak si zaslúžia, aby sme my teraz bojovali za nich a teda rešpektovali aj požiadavky ich pozostalých…

Demokrat sa predsa nemôže báť demokratických volieb. Zmyslom týchto demokratických volieb je predsa len mierovou cestou bez násilia vyventilovať to napätie v štáte. Mám vážnu obavu, že bez nových volieb tu bude napätie  a hnev len stúpať,  a potom kto za ten stav bude zodpovedať, tí čo sú proti demokratickým voľbám, teda Smer, SNS a Most?

P.S. Karel Kryl: „Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú. Verí sa v Boha, verí sa v prírodu, v krásu, v myšlienku, ideu.“ Nie sú demokratické voľby tiež kontrolou politikov a politiky?

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

www.BINDAS.eu "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Inak bude platiť: Nakoniec vám budú vládnuť tí neschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike. Platón Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.