Denník N

A čo ďalej?

Fico svojím počínaním hodil PR agentúre, ktorá mu vytvára imidž exkrement rovno do rúk a myslím si, že už ani on sám neverí, že by sa s týmto stavom dalo ešte niečo urobiť.

 • Práve som dočítal zhrnutie uplynulého mesiaca z pohľadu Mariána Leška. Myslím, že podobných zhrnutí bude ešte niekoľko a určite sa budú na seba podobať minimálne v hodnotení Róberta Fica, nakoľko sám Fico nenechal prakticky žiaden priestor na manévrovanie = vysvetlenie svojho postoju a prístupu k tak závažným udalostiam onoho uplynulého mesiaca, ktoré zdvihli Slovensko. A to doslova.
 • Fico svojím počínaním hodil PR agentúre, ktorá mu vytvára imidž hovno rovno do rúk a myslím si, že už ani on sám neverí, že by sa s týmto stavom dalo ešte niečo urobiť.
 • Možno v to potajme verí. Nakoniec za tých xy rokov na čele spoločne s jeho ľuďmi sa mu prepieklo toľko excesov, že on sám bol možno niekedy prekvapený, aké je to tu všetko easy.
 • Nechcem sa však vracať a konštatovať neoddiskutovateľnú pravdu, ktorú mohli ľudia vidieť sami na vlastné oči. Chcem sa zamerať na to, čo bude.
 • Ak je pravda, že Fico naozaj, ale že naozaj stratil akýkoľvek cit pre realitu a nebola by toto všetko len jeho veľká hra, čo je elementárne nepravdepodobné, nakoľko to už nemá vo svojich rukách, nový premiér Pellegrini by ho časom mohol prestať počúvať napriek tomu, že je jeho stúpenec aneb bábka a špagáte. Nie, nepôjde proti svojmu nadriadenému, avšak rovnako tak sa nedá politicky alebo čo je ešte horšie (aspoň pre mňa) ľudsky zničiť NE-reálnymi žiadosťami od Fica. Bol by to poloblázon nesebareflektujúci sám seba, pretože tu u nás na Slovensku sa už zahmlievať ani tárať všakovaké nezmysly nedá. Minimálne ja by som nemal odvahu zahmlievať davu, ktorý sa v našich končinách dal do pohybu, za čo VÁM VŠETKÝM, ktorí ste sa zúčastnili hlavne fyzicky ďakujem, ďakujem a ešte raz ĎAKUJEM.
 • Pellegrini nevyzerá zatiaľ na to, že by ani on nevnímal, čo sa tu deje. Dokonca si myslím, že už sa pár krát pokúsil priblížiť Ficovi aktuálne dianie na Slovensku. A rovnako tak si myslím, že Robova odpoveď na tieto Pellegriniho dotazy bola v zmysle, „neboj Peťko, všetko sa zas vráti do starých koľají“. Lenže Pellegrini musí sám dobre vedieť, že toto tvrdenie už neplatí.
 • Slovensko precitlo. Vďaka Bohu. Bohužiaľ, za akú cenu.
 • Dnes každý v parlamente vie, že každý nesprávny krok môže viesť veľmi ľahko k desiatkam tisícom slušných ľudí na námestí- a to len v Bratislave. A každý v parlamente vie, že akýkoľvek ústupok, zavádzanie alebo iné zahmlievanie skutočností, či príliš nápadné „odpratávanie“ vecí minulých, môže spustiť národné povstanie bez akéhokoľvek preháňania.
 • Ľudia, môžme byť na seba hrdí. Aspoň ja to vnímam spôsobom, že dnes, zajtra, o mesiac či o rok bude stačiť oveľa menšie zakopnutie ako doteraz na to, aby masy opäť povstali a vyjadrili svoj názor na námestí. Dnes totiž vieme, že stará otrepaná slovenská formulka „aj tak sa nič nezmení“ nieje pravdivá.
 • Podstata tohto článku prichádza na záver. Čítal som, že ľudia v Amerike si počas volebného obdobia berú dovolenku, aby mohli propagovať svojho favorita na prezidenta napriek tomu, že tam majú bežne len 14 dní dovolenky v roku. Na úkor svojho voľna neváhajú, pretože veria, že to je potrebné. Chodia od domu k domu a prehovárajú svojich susedov. Chcem sa opýtať. Poznáš niekoho vo svojom okolí, kto volil Smer, alebo Kotlebu? Áno, slovenská politická scéna je rôznorodá na všelijaké úkazy, ktorým ani z ďaleka nejde v prvom rade o záujmy štátu a ľudí žijúcich v ňom, ale aspoň nie sú takí viditeľní ako pochodujúci holohlavci či „skormútený“ Fico pri svojej demisii.
 • Dokážeme presvedčiť niekoho o svojej pravde napriek tomu, že na pravdu patent ešte nikto na svete nedostal? Tu by som opäť vypichol jednu slovenskú tradičnú floskulu. „Nedá sa to“. „Nedá sa to a aj tak sa nič nezmení“ je história. Dnes sme tu a Fico už nie. My stojíme a Kali už nie. Nestačí.
 • V Írsku v roku XY sa mali občania rozhodnúť v referende, či podporia registrované partnerstvá, alebo manželstvá (nie je podstatné) homosexuálnych párov. Podstatné čo sa stalo je to, že mladí ľudia uvedomujúc si názor starších ľudí na túto tému, urobili predvolebné promo video, kde verbovali mladých, aby vysvetlili a vyargumentovali svojim starým rodičom, ako veľmi uľahčia týmto ľuďom život, za predpokladu, že  zahlasujú za áno.

Chcem tým povedať,… veď Vy viete čo. Všetko je to dnes o demokracii a teda o percentách. Vyargumentujme svojim susedom, že lámať palicu nad tým všetkým, vhodením volebného lístku pre Kotlebu alebo Fica nie je riešenie a už vôbec nie protestný hlas. Hlasy pre týchto dvoch je čierna diera plná nenávisti, arogancie najhrubšieho zrna, násilia a ohýbania pravdy podľa toho, ako sa to zrovna hodí. Žiadny protestný hlas, žiadne rýchle riešenie a o alternatíve sa baviť ani nemusíme. Čierna diera. Nič len tma. Myslite na to prosím moji milí a slušní spoluobčania. Nehádžte flintu do žita a politickú tému otvorte kreatívne a argumentačne. Keď každý z nás prehovorí aspoň jednoho človeka, bude z toho slušná kôpka ďalších slušných ľudí. Nakoniec aj v tom Írsku im to vyšlo v pomere 60/40 za áno.

Teraz najčítanejšie