Denník N

Len tristo slov, milí taxikári

Jednu historku z nedávna..

Po roku používania Uberu som si chcel zobrať taxi.

Keďže viem (zamyslenie o logike), že taxi je lacnejšie, keď k vám príde päť kilometrov v zápche, ako keď stojí na mieste, zavolal som absurdne na číslo napísane na taxíku stojacom predo mnou.

„Alizé smer Ružinov, Alizé smer Ružinov“, počujem od dispečerky v telefóne. Ticho, aj keď predo mnou dva voľné. Hovorím to dispečerke a márne skúša, až kým mi oznámi, že nemajú auto (zamyslenie o korektnosti).

Nastúpim do taxíku a pýtam sa, či je voľný — vraj samozrejme. Oznamujem, že ulicu a pýta sa, kde to je (zamyslenie o inováciách). Keď mu opíšem cestu, hovorí mi, že to je blízko a neoplatí sa mu to, keďže tam čaká už pol hodinu.

Vystupujem a skúšam vedľajší z rovnakej firmy. Ten ma zoberie. Cestou mu spomínam historku s operátorkou a smeje sa, že aj on ignoruje operátorky, pretože, keď mu niekto nastúpi, zarobí viac (zamyslenie o férovosti k zákazníkom).

Odvezie ma k Martinskému cintorínu, bezmála 6 kilometrov a pýta si 18 euro (zamyslenie o cene). Dávam mu 20 a oznamuje mi, že mi nemá vydať (zamyslenie o službách). 

Vystupujúc sa opýtam, či mi mieni dať aj doklad a „zrazu“ si spomenie, že vlastne platí dane a len „zabudol“ (zamyslenie o tých povinnostiach).

Keď zavolám operátorku a porozprávam jej to, sucho mi oznámi, že oni sú „len“ živnostníci a ona za nich nemá žiadnu zodpovednosť (zamyslenie o profesionalite).

 

Takže asi toľko k šmejdom, čo kážu o férovosti a službách.

Profesia, ktorá za dvadsať rokov vychovala hajzlov, čo číhajú na letiskách a staniciach na turistov, aby ich okradli a pri prvej konkurencii sa pochlapia a zaslzení kričia zrazu o spravodlivosť.

Samozrejme, česť výnimkám, ale tie už aj tak prešli k Uberu a dnes im súdy zakázali činnosť a vyhodili ich bez peňazí na ulicu.

Spoiler: Autor nie je ani taxikár, ani Uber šofér. Je iba zákazník a pracuje ako programátor vo firme.

Teraz najčítanejšie