Denník N

To najdôležitejšie Danko organizátorom protestov zamlčal…

Ako vieme, Danko sa stretol s organizátormi protestov. Hovorili o protestoch a politike dlho, a Danko ich vyzval, aby išli robiť politiku do politiky. To najdôležitejšie im však Danko nepovedal. Ja mám však tých ich rozprávok o férových predvolebných kampaniach už naozaj dosť. Realita je krutá, mám s ňou aj osobnú skúsenosť.

Toto je môj osobný príbeh z roku 2016, keď som kandidoval do NR SR ako nezávislý kandidát.

Prečo som sa rozhodol kandidovať? Podľa mňa sa Slovensko môže ľahko ocitnúť v „autopasci“. Myslím si, že Fico neuvážene a nestrategicky preorientoval celú slovenskú ekonomiku len na jednu kartu. Spoliehať sa však len na jeden monokultúrny priemysel je podľa mňa politickým i ekonomickým hazardom s celým Slovenskom. Choďte sa pán Fico pozrieť do Detroitu v USA, predtým to bol tiež  symbol automobilovej veľmoci. Dnes, po útlme automobilovej výroby je to už skôr len mesto duchov. Viem, doma nie je nikto prorokom, a v čase, keď sa autopriemyslu dočasne darí, sa dajú ľahko odignorovať tieto fakty. Ani obyčajná banka, by tak neriskovala, aby svoje investičné portfolio mala tak jednostranné.

Nezabudnime však, že monokultúrny les v Tatrách urobil po jednej víchrici z Tatier mesačnú krajinu.  Monokultúrny priemysel môže to isté urobiť aj zo Slovenskou ekonomikou a preto som na rozdiel od iných kandidátov a politických strán ponúkol Slovensku svoju víziu Slovensko Krajina Kúpeľov viď. www.bindas.eu

Samozrejme do predvolebnej kampane som nešiel na rozdiel od Fica a Danka s veľkými peniazmi, ale s veľkou víziou, ako Slovensku ekonomicky pomôcť, aby slovenská ekonomika už nestála len na cudzích ekonomických nohách, ale na svojich slovenských nohách, lebo tie cudzie nohy, môžu  v rámci globalizácie ľahko Slovensko opustiť a potom nás tu čaká tiež ako v Tatrách mesačná krajina.

Výsledok? Do parlamentu som sa nedostal. Nie preto, žeby vízia Slovensko Krajina Kúpeľov nebola dobrá, ale preto, že ta vízia nebola podporená veľkými peniazmi, a tak nebola v médiách, a teda pre voličov ani neexistovala. Kto predsa nie je v médiách, ten vlastne ani neexistuje. Preto moja vízia bola preválcovaná „miliónovým tankom“ marketingových fráz a prázdnych politických sľubov, ktoré sme mohli vidieť v televízií, na bilbordoch, počuť v rozhlase, a čítať vo všetkých novinách a časopisoch.

Nielen na vojnu, ale aj na politiku treba peniaze, peneži, peníze…

Môj príbeh je tak jasným dôkazom, že veľká politika je o veľkých peniazoch, a peniaze sú aj tu vždy až na prvom mieste. Keby som na základe mojej vízie Slovensko Krajina Kúpeľov chcel založiť politickú stranu napríklad s názvom: Únia obyčajných občanov, tak za registráciu politickej strany by som musel zaplatiť 663,50 eura, ale to je len začiatok. Musel by som zozbierať podpisy od 10 000 občanov. Zaplatenie tejto akcie si vyžiada opäť peniaze. Peniaze by som musel mať na nájom a zariadenie kancelárie, výpočtovú techniku. Peniaze by som musel mať aj na zamestnancov, auto a benzín. Peniaze treba aj na zaplatenie odborníkov. Už toto všetko stojí tisícky a tisícky eur.

To však nie je všetko. Potom by ma čakala predvolebná kampaň, a tá je o miliónoch, a nie o silných víziách…

Kto nie je v televízii, koho nepočuť v rádiách, kto nie je na bilbordoch po celom Slovensku, kto nemá zaplatenú reklamu v televízii, rádiu, v novinách a časopisoch, kto nemá zaplatenú reklamu všade na internete, ten vlastne v predvolebnej kampani ani neexistuje, ale na to všetko treba veľké peniaze. Keď tie veľké peniaze nemáte, tak  nemáte šancu osloviť voličov aj keby ste mali najlepší program pre Slovensko na svete. Ficov Smer v roku 2016 minul na voľby podľa zverejnených údajov 2 976 832 € a Dankova SNS 1 315 719 €.

Kto z organizátorov pondelkovej demonštrácie má k dispozície také milióny? Áno, možnosťou je pôžička. Na Slovensku vám ju však nikto nedá, lebo riziko, že sa nedostanete ako nováčik do NR SR je vysoko rizikové. Dôkazom je aj Procházka strana Sieť, ta musela žiadať o pôžičku českú banku, a  tá dala Procházkovi pôžičku len preto, že Procházka dobre zabodoval v prezidentských voľbách. Týmto blogom nechcem odradiť niekoho od myšlienky založiť politickú stranu, ale upozorniť ho, že týmto krokom môže prísť aj o veľké peniaze a keď nezíska potrebné percentá, tak môže dokonca zbankrotovať.

Všetci bežia 100 m, ale nie všetci štartujú z rovnakej štartovacej čiary…

Obrazne povedané nové ešte neznáme politické strany bez veľkých peňazí štartujú zo štartovacej čiary, ale mediálne známe a bohaté strany už majú pred nimi náskok možno aj 60 m a pritom sa beží 100 m. Okrem toho tí pri moci môžu voličov korumpovať aj rôznymi sociálnymi balíčkami, ktoré sú nakoniec tiež len z našich peňazí, lebo aj tie „vlaky zadarmo“  nie sú zadarmo a stoja nás milióny.

Kto podľa vás túto neférovú politickú súťaž vyhrá?

Toto však v predvolebnej kampani väčšina voličov nevidí. Politické strany majú na volebné kampane milióny, a preto predvolebná súťaž môže byť len ťažko férová. Obrazne povedané za takých neférových podmienok by na 100 m neštartovala ani svetová bežecká legenda Bolt. Keby sa takto neférovo súťažilo aj v športe, tak šport by  o všetkých svojich fanúšikov prišiel, lebo nikto by neprišiel pozerať na takú nefér súťaž. V politike je taká nefér súťaž ako vidno štandardom.

Preto keď Danko pozýva organizátorov protestu  do politiky, tak nech im vytvorí rovnaké podmienky, nech im dá toľko peňazí na predvolebnú kampaň, ako dá na predvolebnú kampaň aj Dankova SNS. Lebo za takýchto nerovných a krivých podmienok sa môže chváliť počtom získaných percent a počtom preferenčných hlasov len ten, kto tieto tvrdé fakty a túto nerovnosť v predvolebnej kampani ignoruje.

Proti týmto miliónovým tankom nemôžete ísť dreveným nožíkom…

Tu sú tvrdé dáta a fakty: Po voľbách 2016 dostane : Smer – SD – 16,7 mil. eur, SaS – 7,5 mil. eur, OĽaNO – NOVA – 6,8 mil. eur, SNS 5,4 mil. eur, ĽS-NS – 5,04 mil. eur, Smer rodina4,1 mil. eur, Most – Híd – 4,04 mil. eur, Sieť – 3,5 mil. eur, KDH 2,2 mil. eur, SMK-MKP – 1,8 mil. eur

Ešte má niekto chuť si to rozdať obrazne povedané s tými tankami, keď má v rukách len drevený nožík? Ešte verí niekto rozprávke, že stačí ponúknuť len dobré projekty pre Slovensko, nové vízie pre Slovensko a  cestu do politiky a NR SR má otvorenú? Má niekto chuť si zabehnúť neférovú súťaž na 100 m?

Neplatí tu skôr: „Nielen do Prahy, ale ani do politiky bez peněz nelez.“ Keď v predvolebných kampaniach  rozhodujú hlavne eurá, a nie silné vízie, tak máme demokratické, či len eurokratické voľby?

Aj Ty môžeš pomôcť… zápas o slušné Slovensko sa len začal, a potrebuje každého slušného, komu nie je osud nášho milovaného Slovenska ľahostajný…

V roku 2016 som môj projekt Slovensko Krajina Kúpeľov aj na svojom blogu zakončil takto: „Priatelia neváhajte a dajte šancu vízii – Slovensko Krajina Kúpeľov, a nedajte v marcových voľbách šancu vízii – Slovensko Krajina Zlodejov. Podporte ekonomiku, a nepodporte jalovú politiku. Celé Slovensko, i vaše deti sa vám za váš postoj poďakujú.“

Tento môj projekt prevalcovali svojou megakampaňou miliónové politické tanky. Pritom sa dnes ukazuje, že tento môj politický odkaz bol naozaj prorocký. Veď o čom písal náš hrdina Kuciak, veď o čom sú neustále nové a nové kauzy ak nie o tom, že tu máme aj Slovensko plné zlodejov?

To museli popraviť dvoch mladých ľudí, aby sme s hrôzou zistili, že tu máme toľko zlodejov? Veď aj pred popravou, aj v samotnej predvolebnej kampani v roku 2016 sa Slovensko rozkrádalo a topilo v kauzách, ale tie boli ľahko, ako aj moja vízia prevalcované  a prekryté predvolebnými miliónovými tankami, a keď sa zákon o kampaniach nezmení, tak nás opäť čaká boj veľkých peňazí, ale nie boj veľkých vízií. Pritom nie veľkí zlodeji, ale len veľké vízie,  môžu nami milované Slovensko posunúť dopredu.

Preto keď chceš, tak podpor tento blog a šír ho všade, kde môžeš. Medzi známych na Facebook, atď. Prečo? Lebo aj Ty  teraz a tu sa môžeš  zapojiť takto do boja Za slušné Slovensko,Za # ALL FOR JAN.

Nezabudni: Naozaj slušné Slovensko môže vzniknúť až po slušných voľbách, v ktorých nezvíťazia veľkí zlodeji, ale slušní ľudia a veľké vízie…

Čím viac ľudí pochopí túto pravdu, tým skôr môžu byť ďalšie  voľby o slušných ľuďoch v politike, o víziách, a nie zas len o veľkých peniazoch a veľkých zlodejoch. Neslušní politici v politike, a slušné Slovensko, tak toto určite nefunguje, lebo to sa navzájom vylučuje.

Za pochopenie  a podporu Ti priateľ demokracie ďakujem.

P.S. Keď jeden musí odbehnúť v súťaži na 100 m, celých 100 m, a iní majú taký náskok, že im stačí zabehnúť len 40 m, tak  je takáto politická súťaž ešte férová?

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

SaS 109 Bindas. Slovensku na www.BINDAS.eu ponúkam viac ako Pellegrini, Fico, Danko a Kotleba dokopy. "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.