Denník N

Podporujem predčasné voľby, lebo mám zlú skúsenosť s vyšetrovaním korupcie

Mám vlastnú skúsenosť so spoluprácou s NAKA, nazbierala som dôkazy, ktoré sú súčasťou vyšetrovacieho spisu, prípad rieši polícia. Už dva roky sa to však ťahá, presúva, odkladá… Ako mám mať dôveru v tento štát pod súčasným vedením, keď ani ako mestskej poslankyni mi nie je schopný pomáhať?

Vždy stojím na strane Lamačanov, a preto som ešte v roku 2016 podala trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa  v zmysle § 326 ods. 1 a 3 písm. c) trestného zákona. Odhalila som korupčné správanie nášho starostu, ktorý chcel predať pozemky Pente za veľmi neštandardných podmienok. O pozemky dnes bojuje jedna naša dôchodkyňa, Lamačanka, na strane ktorej by starosta mal stáť. Nerobí to. To, že sa tento prípad neustále odkladá, mi dáva dôvod myslieť si, že v celom tomto sú zainteresovaní aj nejakí „naši ľudia“.

Lenže Slovensko by nemalo patriť úzkej skupine ľudí! Aj na základe vlastnej skúsenosti, tejto aj mnohých ďalších, nemám dôveru v tých, ktorí ho vedú. Preto podporujem predčasné voľby.  Je najvyšší čas znovu sa opýtať ľudí, komu dajú svoju dôveru. Pretože tí, ktorých volili, konajú v priamom rozpore s tým, čo sľubovali.

Pridávam sa k tým, ktorí žiadajú referendum za predčasné voľby. Zvlášť po tom, ako som sa dozvedela, že je šanca, aby bolo v rovnakom termíne, ako komunálne voľby. Keďže v nich chodí voliť najviac voličov, predpokladám, že keby bolo spojené aj s referendom, to by bolo úspešné.

Moja podpora nestojí len na napísaní blogu, chcem šíriť túto myšlienku. Stiahla som si podpisový hárok, a aj sama budem zbierať podpisy. Pridajte sa aj vy.

Ak sa vám môj blog páčil, pokojne ho zdieľajte. Viac o mojich názoroch sa dozviete aj na mojom twitteri.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.