Denník N

Dane za psa v Lamači zrušíme

Ak sa mi v novembrových komunálnych voľbách s mojim tímom podarí uspieť, zrušíme daň za psa. Nevidím dôvod, prečo by mali byť majitelia psov potrestaní za to, že majú doma psa.

Počas niekoľkých týždňov, kedy som v Lamači osobne chodila od dverí k dverám, som sa rozprávala so stovkami z vás. Uvedomila som si, že majitelia psov v Lamači, ale podľa mňa ani nikde inde na svete, nie sú horší ako tí, ktorí psa nemajú. Preto by nemali za psa platiť samospráve. Argument, že ich psy špinia verejný priestor tu neobstojí. Je to vždy len o tom, aký je majiteľ a toho nevychováme tým, že ho budeme kasírovať. Mrzí ma, že som si to neuvedomila už skôr.

Chcem, aby sme sa v Lamači správali ináč. Vytvorme ľuďom, bez ohľadu na to, či majú psa alebo nie, priestor, kde sa budú cítiť dobre. Kde budú mať možnosť sa realizovať. Kde sa budú cítiť bezpečne. A pes je to najnenáročnejšie riešenie, ako odohnať alebo upozorniť na zlodeja. Nehovorím, že keď bude mať každý psa, bude v Lamači bezpečne. Ale keď niekto psa má, buďme radi a nezdierajme ho.

Povinnosťou politikov je o ľudí sa starať, nie zdierať. Z dane za psa má Lamač príjem 7.800€ ročne. To nie je suma, ktorá by nám chýbala. Ako starostka nebudem sedieť v kancelárií, ani sa prevážať na traktore po Lamači. Budem sa snažiť hľadať financie na dobré projekty pre Lamačanov všade, kde sa dá. Tak, aby to ľudí stálo čo najmenej. Dane chcú socialisti a k tým ja mám ďaleko.

Viem, že táto téma vzbudí aj negatívne reakcie. Verím, že na všetky otázky, ktoré k tejto téme vzniknú, odpoviem.

Ak sa vám môj blog páčil, pokojne ho zdieľajte. Viac o mojich názoroch sa dozviete aj na mojom twitteri.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.