Denník N

Adela Vinczeová vs. Martin M. Šimečka, kto z nich má pravdu?

Martin M. Šimečka napísal: „Slová pani Vinczeovej sú však nepochybne úprimné, a práve preto dokonale ilustrujú hodnotový chaos, ktorému je dnes vystavená nielen slovenská spoločnosť…“

Áno, je pravda, že tu máme hodnotový chaos

Aj niektorí známi slovenskí  športovci, herci, speváci, či iné celebrity nám po poprave dvoch mladých ľudí, tiež ukázali, že i keď sú vo svojej činnosti uznávaní a oceňovaní môžu mať hodnotový chaos.  Hodnotový chaos dokazuje aj ten, kto sa k danej veci nevyjadruje.

Mať svoj názor znamená mať svoje hodnoty

Kto nemá hodnoty, ten nemá ani „zábradlie“, ktorého sa má celý život držať, a potom sa veľmi ľahko na šmykľavých cestách života pošmykne, spadne a odrazu sa ocitne aj na dne. Najdôležitejšie je však určiť si svoje hodnoty. Keď si dáme za hodnoty pravdu, spravodlivosť, slobodu, demokraciu, múdrosť a morálku, tak je nám odrazu všetko jasnejšie. Držme sa týchto skál a nestaneme sa len pieskom, na ktorom sa nedá postaviť nielen pevný dom, ale ani pevný život.

Návod na slušnosť je pritom taký jednoduchý a jednovetový

Netreba o slušnosti a neslušnosti písať traktáty a romány. Návod na slušnosť je naozaj veľmi jednoduchý a platí pre celé naše Slovensko, ako aj pre každého nášho občana. Návod na slušnosť sa  môže skladať aj z jednej múdrej vety múdreho a morálneho človeka. Takým človekom bol pre mňa aj Tomáš G. Masaryk, ktorý slušnosť vystihol jednou vetou, ktorá znie:  „Nebáť sa, neklamať a nekradnúť.

Dnes by sme nemuseli bojovať Za slušné Slovensko

Áno priatelia demokracie, dnes by sme nemuseli bojovať Za slušné Slovensko v uliciach, keby sa tí čo nás klamú a okrádajú, sa báli nás klamať a okrádať. Oni sa nás však neboja ani klamať, ani okrádať, lebo si tu vytvorili systém, na okrádanie nás, a nášho Slovenska. Tak za peniaze zapredali  a zradili nielen základne hodnoty tohto sveta, ale aj seba, svoje svedomie, nás občanov, ale aj celé Slovensko. Aký to musí byť pokrytecký pocit, mať na obleku znak Slovenska, a potom okrádať svoju vlasť Slovensko a svoj národ? V tomto chorom systéme majú všade svojich ľudí, a preto ich systém tak perfektne funguje, kým si neuvedomia a chlapsky nepriznajú krutú pravdu, že nie víťaz berie všetko, ale smrť berie všetko, tak na čo toľko kradnúť a klamať? Preto bez výmeny neslušných ľudí, ktorí sa neboja kradnúť a klamať, za tých slušných, ktorí nebudú ani klamať, a ani kradnúť, sa nikdy naše Slovensko nestane slušným Slovenskom.

Slušným človekom môže byť len múdry a morálny človek

Preto len keď dáme vo voľbách 3M – MocMorálnymMúdrym môže sa  naše Slovensko zachrániť. Aj naši známi slovenskí  športovci, herci, speváci, či iné celebrity by po poprave dvoch mladých ľudí,  mali byť vzorom v slušnosti, veď aj oni chcú predsa žiť v slušnom Slovensku a bez káuz.

Má pravdu Adela Vinczeová alebo Martin M. Šimečka?

Pravdu má Tomáš G. Masaryk. Keby sa len táto jeho jedna myšlienka na Slovensku dodržala, tak náš Ján i Martina by žili, a pripravovali by si svoju svadbu, lebo náš hrdina Kuciak by nemal o čom písať… Preto nezabudnime, že keď Kuciak bojoval svojimi článkami a svojim životom za slušné Slovensko, tak teraz všetci slušní by mali bojovať za jeho nesmrteľný odkaz. V histórií Slovenska, je málo Slovákov, ktorí  by dali za Slovensko aj to najcennejšie, teda svoj život, a určite k ním patrili aj naši dvaja mladí hrdinovia Ján a Martina, ktorí tak veľmi Slovensko milovali, že tak veľmi aj za Slovensko riskovali… Dúfam, že aj tento blog pomôže znížiť ten dnešný hodnotový chaos.

P.S. „Najhoršie miesto v pekle je vyhradené pre tých, ktorí mlčali, keď iní páchali zlo.“ Dante Alighieri

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

www.BINDAS.eu "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Inak bude platiť: Nakoniec vám budú vládnuť tí neschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike. Platón Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.