Denník N

Talibánsky Matovič, pyšný Hlina a teplé rožky

Čo potrebuje naša spoločnosť je súdržnosť. To chceme vidieť aj od politikov, vidieť schopnosť spolupracovať, nestavať medzi sebou múry, ale hľadať spoločnú reč v témach, ktoré zmenia Slovensko k lepšiemu. To, čo však predviedli lídri opozičných strán v poslednom čase nás opäť len sklamalo.

Referendum 

Kto prišiel s nápadom o predčasných voľbách skôr? To už je jedno, za bol Alojz Hlina a Igor Matovič. Predsedovia dvoch strán, ktoré majú reálnu šancu sa dostať po budúcich parlamentných voľbách do parlamentu a ich spolupráca bude v prípade čisto pravicovej vlády nevyhnutná. Preto by som aj čakal, že strany budú chcieť zabojovať o voličov a ukázať, čo momentálne chce volič vidieť. Spoluprácu. Tu však nastúpilo ego Matoviča, ktoré sme mohli vidieť už nespočetne mnohokrát. Oľano alebo Igor Matovič chce referendum, v ktorom nepôjde len o predčasné voľby, Alojz Hlina a strana KDH chce referendum len o otázke skrátenia volebného obdobia. Kompromis? Toto slovo páni asi nepoznajú a tak vidíme z billboardov len Igora Matoviča, pretože „ja, ja, a iba ja“ zvíťazilo. Aj keby, že skrátime volebné obdobie zlepenca o deväť mesiacov, tak to malo zmysel. Na tom sa zhodne určite Matovič aj Hlina, tak prečo na seba útočíte páni? Nemalo by zmysel spojiť sa a v záujme dobra dospieť ku kompromisu?

KDH s veľkými očami

Po úspešných voľbách do VÚC získalo KDH sebavedomie. Niet sa čo čudovať, keď majú ako jediná opozičná strana zázemie skoro v každom regióne, čo sa nedá povedať o SaSke, či Obyčajných ľuďoch, ktorí mimo západu až na pár výnimiek nevedia postaviť svojich kandidátov, príkladom nám môžu byť voľby do VÚC. Po tomto úspechu by však chceli miešať kresťanskí demokrati karty všade, a tak ako Igor Matovič začínajú myslieť len na seba. Narážam na rozhovor predsedu KDH v konzervatívnom denníku Postoj, v ktorom povedal, že strana bude chcieť zabojovať o primátorske kreslo. Pýtam sa, načo? Trnava má Petra Bročku, ktorý vedie mesto pomerne dobre, prípadne nasadenie svojho kandidáta spôsobí trieštenie hlasov, s čím má pravice dlhodobo veľký problém. Znova sa dostávam k tomu, čo chceme vidieť  – spoluprácu pán Hlina. Na príklade z volieb do VÚC vidíme, že to zožalo úspech. Keď chceme dostať korupciu a rodinkárstvo zo Slovenska, musíme začať od tej najmenšej dedinky a znemožniť SMERu uspieť v akýchkoľvek voľbách.

Teplé rožky

„CHCELI STE SI DNES KÚPIŤ TEPLÉ ROŽKY? ZABUDNITE!
Lebo dnes sú obchody zavreté. Tak rozhodli poslanci, ktorí si myslia, že vedia lepšie ako Vy, ako máte žiť. Vo sviatok do obchodu nepôjdete, ani tam nemôžete pracovať. Hej, poznám tú prupovídku, že musíme chrániť tú vykorisťovanú predavačku v TESCU. To je samozrejme že blud. Lebo v čase nedostatku pracovnej sily má predavačka v TESCU možnosť ísť pracovať inam, ak jej nevyhovuje práca vo sviatok a s príplatkom!
Okrem toho, je veľmi zaujímavé, že nutne musíme chrániť predavačky a čašníčky, pumpárky, sestričky, pracovníčky vo všetkých trojzmenných prevádzkach a pod. už chrániť netreba.
V skutočnosti však ide o niečo iné. Ide o to, že politici, ktorí za tento nezmyselný zákaz hlasovali, vám chceli zakázať nakupovať. Nebudete sa vy len tak pretŕčať po obchodných centrách. Pekne doma budete vo sviatok.
Tu vidieť obrovský rozdiel medzi nami, liberálmi a kresťanmi/konzervatívcami.
My, bojovníci za slobodu jednotlivca vravíme, aby si vo svoj voľný deň každý robil čo chcel. Kto chce ísť do kostola, nech sa páči, kto chce ostať doma, ako sa ráči. A kto chce ísť do obchodu? Nech si kľudne ide.
Kresťania resp. konzervatívci vravia: vo sviatok nesmieš nakupovať. Jedno či si žid, kresťan, ateista, nakupovať nebudeš. Lebo my vieme lepšie, ako ty máš žiť.
A tak, hneď ako to bude v našich možnostiach, zrušíme tento nezmyselný zákaz. Nech si každý robí, čo uzná za vhodné. Lebo sloboda je najkrajšia vec vôbec.
No a keď už budeme meniť pravidlá pre obchody, zrušíme aj tie likvidačné pokuty za tovar po minimálnej dobe trvanlivosti (pozor, nie za tovar po dobe spotreby, to je niečo iné). Ak má obchod napr. minerálku týždeň po dobe trvanlivosti, hrozí mu pokuta milión eur. Takže túto pokutu zrušíme a namiesto nej zavedieme pravidlo, že kto v obchode nájde čokoľvek po minimálnej dobe trvanlivosti, je to jeho. Jednoducho si to zoberie, pri pokladni ukáže, že to je po lehote a odíde bez platenia.
Prajem vám pekné Veľkonočné
sviatky“

K statusu Richarda Sulíka sa vyjadrilo cez osemtisíc ľudí a tak k tomu nenapíšem nič, prihodím však pár komentárov, ktoré zožalo najväčší úspech pod Sulíkovým statusom.


Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista, ktorý navštevuje Strednú odbornú školu Svite. Vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Mimo toho sa venujem aj organizovaniu kultúrnych podujatí a písaniu blogov o politike.