Denník N

Divné bločky kočky Laššákovej

Toto je môj prvý investigatívny blog. Rozhodol som sa, že sa povenujem práve pani Laššákovej, nakoľko som rodák z Banskej Bystrice.

Pani Laššáková sa prezentuje ako bojovníčka proti Kotlebovi a módna ikona. Aká je skutočnosť, sme všetci videli, keď obvinila mimovládky z prevratu a neuvážene sa rozhodla držať Ficovej linky o Sorosovi. Okrem toho sa ani raz nevyjadrila, že by jej vadila smerácka spolupráca s ĽSNS. Je verejným tajomstvom, že ľudáci mileradi nechodili na zasadnutia výborov, ktoré sa mali zaoberať riešením smeráckej korupcie. Prečo v týchto prípadoch mlčala? Asi preto, lebo proti Kotlebovi bojuje len vtedy, keď sa jej to hodí a vtedy, keď môže zbierať bodíky medzi svojimi voličmi.
Teraz je z pani Laššákovej ministerka kultúry. Celá umelecká obec ju tam nechce a ona sa tvári, že tam nechce byť. Je to len póza, rovnako, ako jej ľutovanie svojich výrokov pred prezidentom. Keby to tak nebolo, nenechala by sa pred pár dňami v Bystrickej kaviarni Cartel pred svedkami počuť, že zažaluje každého novinára, ktorý o nej bude písať negatívne. Čítate správne. Počas politickej krízy, ktorú odštartovala smrť investigatívneho novinára a jeho priateľky.
Pani Laššáková veľmi rada hospodári s peniazmi. Ako, to nechám na vašom uvážení. Na nasledujúce skutočnosti som v skutočnosti neprišiel sám a ak si osoba, ktorá ich objavila, bude priať, aby som zverejnil jej totožnosť, urobím tak. Jedná sa o verejne dostupné skutočnosti a jednoducho overiteľné fakty.

Ako boli použité peniaze z dotácie pre výbor mestskej časti Podlavice – Skubín za rok 2015:
Pani Laššáková, mestská poslankyňa za mestskú časť Podlavice – Skubín, je na všetkých vyúčtovaniach uvedená ako jediná osoba, ktorá ich vyhotovila, schválila a je za vyúčtovanie zodpovedná. Nasledujúce skutočnosti mapujú peniaze a ich využitie z dotácie pre výbor mestskej časti Podlavice – Skubín za rok 2015.

1. Na vyúčtovanie dotácie boli použité pokladničné bločky z predajne Esso pod vežou, na Námestí SNP – spolu za 422,54€.
(Podľa pokladničných bločkov ide o kusový nákup čajov, a podobne. Dátumy na bločkoch z tejto predajne vo viacerých prípadoch nekorešpondujú s dátumami konania akcií, na vyúčtovanie ktorých boli bločky použité. Napr. na vyúčtovanie akcie „Po troch kráľoch“ (9.1.2015) sa použili pokladničné bločky, ktoré sú z dní 14.,26, a 29.1.2015. Akcia Anna Bál (24.7.2015) bola vyúčtovaná bločkom z dňa 29.7.2015, akcia Mikuláš (9.12.2015), aj keď na ňu boli zakúpené sladkosti z predajní Jednota, Lidl a Tesco, boli použité bločky z dňa 19.11.2015.

2. Na vyúčtovanie dotácie boli použité aj pokladničné bločky z jedálne Mestského úradu. Dokopy za 555,03 €. Jedná sa konkrétne o tieto prípady:

Akcia Deň matiek (30.5.2015) – bločky z jedálne Mestského úradu, z dátumu 11.3.2015 a z 22.4.2015 (21x hlavné jedlo, to len tak mimochodom).
Akcia Augustové oslavy (ktorá sa pravdepodobne ani nekonala)- znovu bloček z jedálne mestského úradu z dňa 17.8.2015

Akcia Cibuľačka (18.9.2015) – znovu bločky z jedálne mestského úradu z dňa 7.9.2015 z 23.9.2015
Akcia Jubilanti (13.11.2015) – znovu bloček z jedálne mestského úradu z dňa 6.10.2015

3. Akcia Oslavy – august
Na webstránke Občianskej rady Podlavice Skubin nie sú o tejto akcii informácie, rovnako z nej neexistujú ani žiadne fotografie. Prečo sa na vyúčtovanie (258,57 €) použili pokladničné bločky za nákup púzdra na mobil, fotiek, fotorámov, fotogúľ Baby a 1,35kg jelenieho stehna kúpeného 3.7.2015, je už asi skôr básnická otázka,

4. Kedy sa konala akcia Deň žien?
Podľa webstránky Občianskej rady Podlavice Skubín sa táto akcia nekonala. Na vyúčtovanie boli použité pokladničné bločky za nákup hračiek pre psa, stojana na koláče, 6ks podsedákov a účet z 9.4.2015 (večera v Gril reštaurácii na Suchom vrchu (77,30€).

Akcia Cibuľačka (18.9.2015) účet z 13.9.2015 bloček za obed v reštaurácii Belveder pre 5 osôb spolu za 82,40€.

Nominácia na post ministra kultúry je v dobe, keď v RTVS prebieha nová normalizácia pre ľudí nesmierne dôležitá. Nejde len o kompetentnosť, ale aj o zodpovednosť, čo sa týka nakladania s financiami. Či je pani Laššáková kompetentná a či s peniazmi daňových poplatníkov narába zodpovedne, nechám na vás. Môžeme namietať, že sa nejedná o obrovské sumy. Je to úplne jedno. Každé jedno euro daňových poplatníkov, ktoré je nesprávne využité, je prešľap a je treba za to vyvodiť zodpovednosť.

/Bločkov s pochybným dátumom sa dá v prípade pani Laššákovej nájsť oveľa viac, použil som najmä tie, ktoré sú už na prvý pohľad maximálne podozrivé. Chystám o teto pani aj ďalšie blogy, tak stay tuned/

Teraz najčítanejšie

Jakub Pohle

Som chudobník, prekladateľ, stand up komik, administrátor FB stránky Málo Cynizmu na toto mesto 3.0 a cynik.