Denník N

Prečo by sa malo pokračovať v protestoch?

Dňa 16.4.2018 mal nový superminister Smeru tlačovku. Veľké očakávania spoločnosti na vyjadrenie ministra vnútra pána Tomáša Druckera, ktoré predchádzali tlačovku, odvial vietor.

Nový minister vnútra namiesto toho, aby odvolal policajného prezidenta, ktorého odvolanie už niekoľko týždňov požadujú občania, ktorí sledujú politickú situáciu na Slovensku aj média, podal demisiu. Citujem časť už ex-ministrovej tlačovky: „Žiadalo sa odo mňa, aby som dokázal znížiť túto polarizáciu, aby som odvolal Tibora Gašpara. Ale ja si chcem zachovať svoju integritu. Ak si myslím, že tvrdé odvolanie Tibora Gašpara nie je správne, tak, pokiaľ ja mám vytvárať istú polarizáciu namiesto jej uvoľnenia, si myslím, že za týchto okolností nemám ďalej právo zotrvávať v pozícii ministra vnútra. “

Toto jasne odkazuje na skutočnosť, že sa na Slovensku NIČ nezmenilo. Potvrdzuje to, čo sa dlho hovorí v spoločnosti o riadení Slovenska. Za „odbornými a slušnými“ luďmi stoja skupiny, ktoré majú takú moc, že si môžu pokojne odvolať aj jedného z najdôležiteších ministrov a to ministra vnútra. Gašpar nie je žiadny odborník (okrem telocviku samozrejme), je to „ich človek“, ktorý musí ešte niečo upratať a následne po „nátlaku spoločnosti na rodinu“ možno odstúpi. A donesie si tam vlastného Erika Tomáša alebo Joža Ráža, neoblomných ľudí, čo budú chrániť svoje záujmové skupiny. Mimochodom, všimli ste, si že máme tak úžasne úspešné manželky (politikov)?

Ale aby som sa vrátil k vyjadreniu pána Druckera. Nechcete polarizovať spoločnosť, to myslíte vážne? Nevšimol som si viac polarizačnú osobnosť, ako je v posledných týždňoch generál Gašpar. Policajt, ktorý dal skartovať niektoré spisy kauzy Gorila, premosťuje sponzorov Smeru cez švagra oligarchu Bödöra s namieru ušitými tendrami zo štátnej kasy. Najnovšie jeho firma Bonul projektuje o 10,-Eur lacnejšie nové hangáre pre nakúpené lietadlá Spartan.Počas pôsobenia tohoto „super copa“ bola súdená obludná korupcia, počkať… vlastne áno, veď skoro sme odsúdili primára na doživotie, lebo zobral fľašu pálenky a sáčok orechov. Toto môžeme považovať za špicu Gašparovej kariéry. Pre toto považujem vyjadrenie ministra Druckera za vrchol alibizmu.

Nie je prípustné, aby sa na Slovensku pokračovali ľudia ako Gašpar, Laššáková, jej menovkyňa Palculienka, Hranol a iní.

Ďalšie protesty sú nevyhnutné, kým sa nám úplne nezmení garnitúra. Nástroj na zmenu sú voľby. Neobhajujem opozíciu a nepíšem tu o tom, že dnešná opozícia je blahoslavená. Odmietam žiť v krajne kde vládne mafia a arogancia moci sa rapídne približuje k totalite. Preto apelujem na Vás, slušných ľudí, pričiňte sa o slušné Slovensko, vytrvajte vo vytváraní tlaku na predčasné voľby. Doterajšie výmeny na ministerských stoličkách preukazujú len ťahy ľudí za oponou.

Hlavne to nevzdajte! Ani psí pohľad, ani arogantné reči Pelefica nás nemôžu otupiť! Len spolu môžeme vybudovať nové Slovensko.

Teraz najčítanejšie