Denník N

Hnevám sa iba ja?

Dnes sme sa dozvedeli, že šéf polície Tibor Gašpar končí. Nerozumiem prečo nie hneď, ale dobre. Končí a zmení sa niečo? Už sme zažili výmenu Kaliňáka a jeho nástupca Drucker deň čo deň vysvetľoval svoje korupčné kauzy. S policajným prezidentom to bude to isté.

Takže teraz čo? Upokojíme sa, počkáme na nového ministra vnútra, ten si zoberie pár týždňov na zorientovanie, medzitým sa prevalia jeho kauzy a máme leto. Dotiahnú sa pripravené tendre, opozícia občas zakričí a táto bábková vláda, sa bude potichúčky smiať.
Smiať rodine Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Smiať Vasiľovi Špirkovi, farmárom, vedcom, učiteľom, lekárom i sestrám a samozrejme všetkým nám, ktorí sme chodili protestovať na námestia za slušné Slovensko.
Bolo nás v uliciach asi málo. Lebo s touto skorumpovanou garnitúrou to nič neurobilo. Pozor. Netešme sa tomu, že Smer v prieskumoch padá. To je len obdobie, kedy sa Fico nadychuje. Sociálne balíčky vždy zaberú a o rok bude zase MDŽ, takže do roku 2020 znovu porastú.
Bolo nás v uliciach asi málo, ale nespokojných nás je ďaleko viac. Tak sa dočerta spojme a pošlime prezidentovi 350.000 podpisov nech vyhlási referendum. Verím, že je nás dosť veľa nahnevaných, aby bolo úspešné. Naviac, keď ho prezident vyhlási na rovnaký deň, keď budú komunálne voľby.
Zastavte sa tento piatok 29.4.2018 medzi 12:00 a 19:00 na Námestí SNP v Bratislave a pridajte svoj podpis za #PredcasneVolby. A na náklady Iniciatívy Hnevám sa môžete podpisový hárok poslať hocikomu, kto vo svojom okolí vyzbiera pár podpisov za spoločnú zmenu.
Aj keď je to dlhšia cesta, je dobre sa po nej pustiť. Čím menej bude Fico vládnuť, tým menej sa ukradne.

Teraz najčítanejšie

Matej Hložník

Od strednej školy sa venujem IT, no zaujíma ma dianie okolo, najmä na rodnom Slovensku. Od informatizácie služieb štátu až po to, v akej krajine budeme ďalej žiť.