Denník N

Keď sa v Humennom stratí posledná štipka súdnosti…

BLOG JE REAKCIOU NA STATUS PRIMÁTORKY MESTA HUMENNÉ A POSLANKYNE NRSR ZA STRANU SMER-SD: https://www.facebook.com/jana.valova.52/posts/1739410932784377
Pani primátorka,
požiadali ste organizátorov protestu za Slušné Slovensko o ospravedlnenie. Vôbec nerozumiem, prečo, ale ubezpečujem Vás, že ja s ospravedlnením sa nemám žiaden problém, no podľa mňa by sa mal ospravedlniť občanom mesta Humenné niekto úplne iný…
Na úvod by som sa Vám chcel ale poďakovať za promptné vybavenie žiadosti o prechod vozidla na námestie a dodať, že to bolo naozaj netradičné.
 Čo ste robili vtedy, keď sme my, mladí, chceli usporiadať podujatia pre rodiny s deťmi na sídliskách. Vtedy sme o Vaše povolenie čakali vyše 30 dní. Alebo sa len ponáhľate, ak ide o celoslovensky medializovanú akciu? A čo tak obyčajní ľudia. Tým dávate povolenia hneď, alebo musia čakať 30 dní? Ja Vám ďakujem za promptné vybavenie žiadosti, no je mi jasné, že po celoslovenskom škandále s vypnutým osvetlením ste si ďalšiu hanbu dovoliť nemohli. A bájky o tom, že to bol vandalizmus hovorte iným. Polícia potvrdila, že rozvádzač nebol rozbitý!
Za čo sa máme ospravedlniť?
Že Vaši zamestnanci zdieľajú hoaxy na stránkach, ktoré patria ľudom blízkym mestského úradu? V roku 2014 sa mi práve Váš zamestnanec na MsÚ priznal, že ste krátko pred voľbami získali facebookové stránky Humenné a HUMENČANIA. Dnes na nich zdieľate propagandu mesta a nechutnosti na svojich protivníkov. Klamstvá, primitívne osočovanie. Skrátka to, čo Vám stále išlo. Mňa nepresvedčíte, pretože viem, kto bol vlastníkom daných Fb. stránok, a kto ich pre mesto Humenné získal.
Za čo sa máme ospravedlniť?
Za to, že ste priamo na pôde NRSR šírili klamstvá a nezmysli, že ľudia na námestí su platení? Že vám mestskí policajti počítajú ľudí? Že Vám volajú kňazi a sťažujú sa? A ktorí? V poslednom čase zdieľate aj konšpiračné weby. Od zúfalstva neviete, čo robiť, aby ste sa udržali pri moci. Je to nechutné. Preto lovíte vo vodách konšpirátorov. Hanbím sa, že takáto osoba zastupuje naše mesto!
Za čo sa máme ospravedlniť?
Za to, že hovoríte, že nás platí sponzor? Že sme kandidovali za OĽANO? To už ste vážne stratili štipku slušnosti? Tliachate dve na tri, pretože je to Vaša jediná účinná zbraň. Predložte dôkazy o tom, že nás platí nejaký veľký humenský sponzor a predložte dôkazy, že som niekedy kandidoval za strany OĽANO alebo NOVA. Vyzývam Vás k tomu. A ak ich budete mať, sľubujem, že nikdy kandidovať nebudem a prestaneme nadobro s protestami.
Pani primátorka, sústavne klamete. Je to Vaša pracovná metóda, ktorá sa skôr či neskôr obráti proti Vám. Vy nám hovoríte o zneužívani smrti dvoch mladých ľudí, ale nám je prednejšia žiadosť matky zavraždenej, ktorá nás v boji o slušné a spravodlivé Slovensko podporuje, narozdiel od Vás. Vy ste do dnešného dňa nevyjadrila ani najmenšiu lútosť nad tragickou smrťou dvoch mladých ľudí.
Asi v žiadnom meste sa nestalo to, čo sa deje v poslednom čase v Humennom. Konšpirácie, hoaxy, klamstvá, vypnuté osvetlenie, očierňovanie… Prečo Vás to tak podráždilo? Vadí Vám, že sa zaujímame o hospodárov? Že sa zastávame slušných ľudí, ktorí boli na svojej vlastnej pôde zmlátení? Vám vôbec neprekáža, čo sa deje s roľníkmi a pracujúcimi luďmi?
Žiadam o ospravedlnenie ja Vás.
Kedy sa ospravedlníte pani Lopatovej a pani Polovkovej za to, ako ich očierňujete v mestských médiách? Kedy sa ospravedlníte mladým ľuďom, ktorí musia utekať z nášho mesta, pretože strana, ktorej ste členkou systematicky rozkráda našu republiku? Kedy sa Vy ospravedlníte chodcom a šoférom, že musia jazdiť po zničených komunikáciách? Kedy sa ospravedlníte ako poslankyňa Národnej Rady všetkým občanom, že ste ani raz nebojovala o to, aby sa na východe začala výstavba dialníc či rýchlostných ciest?
A na záver, kedy sa Vy ospravedlníte všetkým, ktorí sa na protestoch zúčastnili za to, že ste ich obvinili, že za účasť dostali peniaze?
Už prestaňte klamať a hrať sa na urazenú a začnite pre naše mesto konečne niečo robiť. Dúfam, že sa dočkáme nejakeho projektu, ktorý konečne nebude vrhať nejaké podozrenia, pretože spackaný podchod, rekonštrukcie štadiónov, dom na Podskalke či Váš slávny kríž nám robia len a len hanbu…
Martin Ruščanský
spoluorganizátor protestov Za slušné Slovensko v Humennom.

Teraz najčítanejšie