Denník N

Plesnivý rezník v prášku

Bol raz jeden fakt echt fajnovo plesnivý rezník. Najprv sa pokúšal vyzerať ako gurmánska lahôdka, ale fiktívna návšteva pekelného šéfkuchára odhalila, že už riadne dlho kvasí a z malého ždibca by pokapal aj kôň. Môj žalúdok si tiež dal lambádu a dúfal som vo vyčistenie vzduchu.

Zdroj: Janice Poon Art Food Styling / Blogspot

Udial sa úplný opak. Obrazne som šťuchol a namiesto aspoň slizkého zvuku sa len rozpadol na oblak hnedej plesne. Reku skúsim príbuzné odrezky, detto, akurát prach mal iné farby.

Čakal som, že ten puchrovitý kentus vyšmaria bez milosti von oknom do najbližšieho kontajnera. Potom sa však sformoval do tvaru živého steaku a naopak, on začal vyhadzovať personál kuchyne. Dlhoročné stálice, najlepších kuchárov a ďalších skúsených.

Kto nepodporil šírenie spór do každého kúta, nepohladkal besné krysy a puchru, samozvanú kráľovnú istého úseku, nenazval etalónkou-salónkou informácií, vyskúšal si, ako lietajú živočíchy, ktoré nemajú krídla.

Podobne dopadli všetci rebeli, ktorí odmietli nechať si narušiť zrak totalitnými halucinogénmi a vidieť tak nie degradáciu pokrmov na nechutný vesmírny balast ako zo Sputnika, ale zlatý prášok.

Zdroj: HN Online / Imgflip.com / Zápisky knihomolníka

Akože-bývalému ministrovi meme sa to asi páči, najprv do jednej, potom do druhej nosnej dierky. Ukázal nám, ako veľmi si momentálne máme fúkať. Normalizácia nastupuje. Rozlúčte sa s vyberanými kúskami mäsa a iných fajnovostí. Po novom budete olizovať maz z nahnívajúceho materiálu a hocijaký odpad sežerete s nadšením, pretože tak pravil Put-In, čiže dajte dnu.

Plesník (nová konzistencia si žiadala zmenu skutočného mena) by jasal. Keby neklamal horšie ako malé decko, ktoré ste práve pristihli, ako úmyselne rozbilo starú vázu, aj by sme mu možno uverili, s mozgami vymenenými za ruské modely.

Naďalej sa tvári nielen on, či ono (?), že tak sa veci majú a mať budú, pohodička, aj keď vyznieva ešte horšie ako človek lajkujúci si vlastné statusy na Facebooku. Spomínaný čerstvý vzduch mu je cudzí, v čistom prostredí by neprežil, preto musí svoj každý krok a vstup do miestnosti sprevádzať zvukovými efektami a eau de kandel.

Veruže, dochádzajú mi pomaly slová mimo skupiny vulgarizmov. Špeciálne pri človeku a jeho podobne plesnivých hafánkoch, ktorého by som pri osobnom stretnutí vedel biť aj celý deň… betónovou tvárnicou.

U mňa to pri predstavách, opakovaných ako obľúbená scéna z filmu, aj ostane. Nie každý má ale podobnú úroveň sebaovládania. Vidle, fakle, alebo aj tie tehly nie sú nikdy dosť ďaleko, keď dostatočne naštengrujete veľa ľudí.

Kokoslav Plesník je na najlepšej ceste.

P.S.: Predošlé dva diely voľnej série o plesnivom rezníku nájdete tutu.

Zdroj: Pinterest

Teraz najčítanejšie

Miroslav Kizák

Metalista, ktorému nie je jedno, čo sa deje vo svete i doma :)))