Denník N

Máme sa v Lamači obávať o vlastné pozemky?

Právo na vlastný pozemok vám môžu uprieť nielen na východe, najnovšie aj v Bratislave a za pomoci samosprávy. Ak hovoríme o tom, že potrebujeme zmenu na najvyššej politickej úrovni, tak hovorme tiež o tom, že ju potrebujeme aj nižšie.

Pretože ak to takto pôjde ďalej, „nič“ nebude nielen na východe, ale ani v hlavnom meste. Pod lampou totiž býva najväčšia tma a možno sa aj ľahšie  kradne. O čom hovorím?

Pred niekoľkými týždňami som tu písala o tom, ako pomáha náš lamačský starosta skupine Penta k rozvoju. Sporný predaj pozemkov mesta Bratislava vyšetruje aj NAKA, ale to nestačí. Penta najnovšie požiadala o ďalšie stavebné povolenie, ktoré priamo súvisí s pozemkami, na ktorých je sporné vlastníctvo.

Miestny úrad Lamač dlhodobo podporuje aktivity Penty, a tentokrát si v zmysle zákona nesplnil povinnosť prizvať medzi účastníkov konania pani Richnákovú, ktorá bola účastníčka konania v predchádzajúcom stavebnom konaní pre uvedenú stavbu. A to napriek tomu, že to stavebný zákon explicitne uvádza. Ako je toto v právnom štáte vôbec možné? Ako je možné, že starosta Lamača nestojí za svojimi obyvateľmi?

Je až neuveriteľné, kam sa Lamač uberá. Pán starosta Peter Šramko chodí na protesty Za slušné Slovensko, ale to ako koná, vyzerá presne opačne. Záujem o bežných ľudí je, zdá sa, na poslednom mieste. Alebo je developer viac?

Ak sa vám môj blog páčil, pokojne ho zdieľajte. Viac o mojich názoroch sa dozviete aj na mojom twitteri.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.