Denník N

Ako prestať frflať, niečo spraviť a vyzbierať do týždňa podpisy na referendum

Ak by som dostal euro za každú správu, kde mi ľudia píšu, aby sme žiadali predčasné voľby, mal by som na VIP vstupenku na Nova Rock. Najmä posledný týždeň je situácia taká, že mi kvôli tomu vibruje telefón snáď každých pätnásť minút.

“Odborníkov”, ktorí sa vozia po ZSS je neúrekom. Každý druhý nespokojný človek má pocit, že v tomto smere ZSS nerobí dostatok, aj keď to nie je pravda. A pritom je to úplne jednoduché. Čo tak miesto toho, že sa ziape po ľuďoch, ktorí naozaj pracujú na tom, aby tu bolo lepšie, začať od seba? Je to jednoduché. Pripravil som Vám návod v niekoľkých krokoch pre “dummies”.

1. Zapni počítač, alebo telefón, otvor si internetový prehliadač a zadaj do neho tento link: peticie.com/hnevamsa
2. Podpíš sa a rozošli tento link cez messenger desiatim kamošom, aby sa podpísali a tiež to poslali desiatim kamošom. Podrobné info máš priamo v linku.
3. Otvor si v prehliadači novú lištu a tento raz zadaj tento link: tiny.cc/hnevamsa
4. Vytlač si petičný hárok.
5. Obehni pár susedov, vyzbieraj od nich podpisy.
6. Petičný hárok vlož do obálky.
7. Choď na poštu
8. Odošli túto zásielku na adresu:
Matej Hložník, Hrdličkova 3, 831 01 Bratislava
9. Daj si pivo a zdieľaj tento blog.
10. Podľa zákona musíš mať na zber podpisov aspoň 16 rokov, tak ak ich nemáš, choď sledovať Goga a drž nám palce.

Je to naozaj takéto jednoduché. Ak čo i len polovica z ľudí, ktorí boli na protestoch zoženie desať podpisov od kamošov, je vymaľované a čo je na tom najlepšie? Takto to vieme stihnúť kľudne do týždňa.

Možno je konečne načase prestať len frflať a naozaj niečo spraviť. A nemyslím tým navážať sa do ľudí, ktorí toho spravili a ešte spravia pre túto krajinu veľa. Ak sa na Facebooku rozdrapuješ o predčasných voľbách a nie si ochotný spraviť ani takéto minimum, nemáš absolútne žiadne právo pindať na ľudí, ktorí záchrane tejto krajiny venujú 20 hodín denne a spánku ledva tri. Ja som podpísal a idem zbierať. Dikyčko!

Teraz najčítanejšie

Jakub Pohle

Som chudobník, prekladateľ, stand up komik, administrátor FB stránky Málo Cynizmu na toto mesto 3.0 a cynik.