Denník N

Kali – prekonal Copperfielda .

Kali prekonal triky svetoznámeho iluzionistu Mr. Copperfielda.

Počas Kaliho ministrovania na MV kúzelne mizli faktúry ( napr.: Kiskova faktúra za lety ) , zmluvy                      ( napr.:  tender kontrolovaný p. Špirkom )  a iné doklady .  MV dokáže tiež čarovne a na “ počkanie “ zabezpečiť , že kriminálny skutok, ktorý sa evidentne stal, sa podľa “ našich “ vyšetrovateľov NAKA resp. PZ  nakoniec nestal . Najnovšie vychádza najavo,  že Kali sa mal na čele MV v spolupráci s vietnamskými súdruhmi podieľať na zmiznutí  človeka z EU.  Skôr ako zmiznutie to bol síce únos až do ďalekého, exotického  Vietnamu .  Náš  ex-minister  vnútra sa z čírej skromnosti k nemu nepriznal, nepriznáva  a ani v budúcnosti  nikdy  neprizná. Prečo by nakoniec  aj mal prezrádzať svoje triky , svoje know-how verejnosti .  Strapatý „duchaprítomne“ na svoju obhajobu do zblbnutia  opakuje, však jeho meno  ( t.j. uneseného ) na zozname cestujúcich nebolo . Ale Kali, hádam by si nechcel aby Ti ho aj osobne predstavili .  A tiež Kaliho predstava , ktorú sa nám snaží vnútiť, že unášaný človek musí byť spútaný, alebo ležiaci ……….. V čase rôznych drogových vymožeností . Čo tak pred tým ako niečo začneš trieskať,  malá konzultácia na túto tému s Tvojim kamošom  Počiatkom .  Ale náš Kali má aj iné starosti . Trápi ho skutočnosť, že sám veľký  Copperfield  bol  donútený  odhaliť svoj slávny trik s názvom šťastná 13-ka ( zmiznutie 13 dobrovoľníkov z javiska  len do neďalekého hľadiska )   pred súdom . A tak náš najdlhšie slúžiaci minister vnútra tŕpne . Nie preto, že by sa mal tak skoro postaviť aj On pred súd.  Strapatý však veľmi dobre vie, že o jeho trikoch na MV vie dosť veľa ľudí. Niektorí viac, niektorí menej .  Niektorí  mysleli aj na zadné vrátka, niektorí  nie. A tak je celkom možné, že nie všetky doklady , zmluvy a faktúry zmizli tak, ako by potreboval  Strapatý .  Kali si je dobre vedomý, že niekto môže o jeho “ kúzlach “ prehovoriť, že niektoré doklady sa môžu znenazdajky ocitnúť na stole niektorých investigatívnych novinárov, či špeciálneho prokurátora špeciálnej prokuratúry p. Špirka alebo jeho kolegov.  Keď pôjde skutočne do tuhého, aj taký Gašpar bude veľký sólista . No spávajte potom kľudne .

Kali prekonal  Copperfielda.  Kým pri trikoch a kúzlach svetoznámeho mága a iluzionistu je autor a tvorca trikov známy. Copperfield  sa ku všetkým trikom hrdo hlási . Kali  je občianskou verejnosťou podozrievaný , že  počas 10 rokov vo vedení MV vytvoril systém , v ktorom sa doklady i ľudia môžu stratiť, ale nikto s k týmto “ trikom “ autorsky nehlási .  V tomto systéme autor chce ostať  anonymný. V tomto systéme musí ostať  autor utajený  a neznámy .  „Holt“  tá príslovečná  slovenská  skromnosť .  Maďarskú komunitu samozrejme nie je vhodné v žiadnom prípade diskriminovať .

Z kuloárov na Súmračnej postupne prenikajú podrobnosti  o tom , že tento únos mal byť len takým malým cvičením vybraných zložiek MV .  Bašty sa vraj čoraz častejšie necháva počuť, že nevidí dôvod prečo by za „developerskú a daňovú “  činnosť pri výstavbe komplexu Bonaparte mal sedieť len on . Oceňuje síce, že na tých 1,7 miliónov Eur, ktoré vrátil štátu v rámci neúspešného pokusu o tzv. dodatočnú ľútosť sa nakoniec neskladal  len on sám . Ale sedieť sa mu v žiadnom prípad ísť nechce . Darmo mu údajne sám Kali i Hranol  ružovo vykresľujú všetky prednosti , ktoré by si mohol užívať na samotke v úplne novej väznici , ktorá vznikne v Rimavskej Sobote .  Bašty  by vraj radšej pokračoval vo svojej developerskej  činnosti .  Kali preto už opakovane rokoval o rôznych možnostiach spolupráce aj s vietnamskými súdruhmi.  No vraj vo Vietname nepoznajú  inštitút vratiek  DPH .  Najreálnejšie tak vyzerá slnečné Belize .   Práve preto aktivisti na MV privítali možnosť vyskúšať  vládny špeciál pre utajovaný let s vietnamskými súdruhmi z Prahy do Bratislavy a z Bratislavy do Moskvy.  Jednak  naši vietnamskí partneri  nám nevrátili ovracané lietadlo . Jednak do Belize s Baštym by sa malo letieť už bezpečne,  naisto a naisto aj tajne .  Oba lety budú mať vraj aj ďalšiu  vec spoločnú .  V účtovníctve MV  by ste darmo hľadali nejakú vystavenú faktúru .  Takéto faktúry totiž kúzelne stornujú prípadne  skartujú ešte pred ich samotným  vystavením . Že sa to nedá, že je to logický i účtovný nezmysel. Možno, ale nie na našom MV pod vedením Strapatého a jeho štatistov ….

Nové vedenie MV očakáva, že po barterovom lete do Vietnamu široká verejnosť konečne pochopí, prečo vládnu letku nemôže pravidelne a bezstarostne využívať náš pán prezident Kiska . Súčasne nová ministerka vnútra údajne na svojej prvej tlačovej besede, ktorej termín je v nedohľadne ,   ubezpečí širokú verejnosť , že tento let bol aj súčasťou tajného testovania prevádzky nového národného leteckého  prepravcu – Kalislovair a.s.  Kali chcel vraj len prekvapiť nášho národného  kapitána a splniť mu jeho veľký sen  o fungujúcom národnom leteckom prepravcovi .  Isté by mali  byť už aj prvé dve pravidelné letecké linky Bratislava – Hanoj (Vietnam)  a Bratislava -Kalábria ( Itália ) .  Konateľ ( Fico )  aj prokurista ( Kali )  SMER-SD s.r.o. dostali prvé  dve doživotné permanentky  grátis .  Návrh opozície, aby obaja dostali len jednorázové, jednosmerné letenky z Bratislavy , v parlamente ako je zvykom koalícia zamietla .

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...