Denník N

Dobrá správa: niekto ma chce skompromitovať, zrejme sa ma boja

Viem, že odhaľovaním korupcie v našej mestskej časti niekomu ležím v žalúdku a je mi jasné, že niekomu vadí, že prichádza éra slušných ľudí aj v politike. Ale keď niekto rozdáva falošné šeky, aby mi ľudia posielali peniaze na transparentný účet, to je už cez čiaru.

Pred chvíľkou som dostala mail, v ktorom mi istý pán Peter oznamuje, že si našiel v schránke vypísaný šek na 18€, ktoré by mal zaplatiť na môj transparentný účet. Samozrejme, že sa jedná o podvrh. Prosím každého, kto niečo podobné našiel v schránke, aby to nahlásil polícii. V pondelok tak urobím aj ja sama.

Som nahnevaná z toho, že sa ma snaží niekto skompromitovať. Zároveň si uvedomujem, že sa niekto zrejme veľmi bojí. Až tak, že vymýšľa ako mi ublížiť a čo na mňa vytiahnuť. To bude ťažké, ja som totiž slušný človek. Dlhodobo upozorňujem na korupciu a nekalé praktiky v našej mestskej časti Bratislava-Lamač a neprestanem s tým. Chcem do politiky v Lamači priniesť slušnosť a odbornosť a odkazujem svojim protivníkom, že sa nebojím. Tam, kde budete používať praktiky, o ktorých čítame dennodenne v médiách, ja budem bojovať slušnosťou.

Každému, kto by poslal peniaze na môj transparentný účet prostredníctvom takéhoto šeku peniaze obratom vrátim.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.