Denník N

Bude v Lamači vládnuť strach?

Predstavte si, čo má v hlave ten, kto nechal naschránkovať množstvo šekov, aby skompromitoval kandidátku na starostku. Čoho sa bojí? Že by sme mohli mať v Lamači slušnú političku?

Pred dvoma mesiacmi zavraždili novinára Kuciaka, ktorý poukazoval na špinavosti vo veľkej politike. Okrem iného nás to všetkých naučilo aj to, že ak poukazujeme na špinavosti, máme sa o to deliť s ostatnými, nenechať si pre seba na čom pracujeme, spojiť sa. A nebáť sa.

Pani Bizoňová dlhodobo podobne upozorňuje na špinavosti v Lamači. Pýtam sa, komu by to mohlo prekážať? Niekomu, kto si povedal, že ju vystraší, veď je to len útle žieňa. Navyše s tromi deťmi. Mnohí ma poznáte a viete, že si niekedy servítku pred ústa nedávam. A toto ma poriadne nahnevalo.

Pani Bizoňová upozorňuje na zvláštne vzťahy Penty a nášho starostu, na pripravovaný divný predaj  Rozálky. Upozorňuje na krivdy, ktoré sa dejú na obyčajných ľuďoch. Bojovala proti výstavbe tunela popod Zečák. Naposledy zabránila likvidácii Rodinného centra Obláčik, keď upozornila na zvýšenie nájmu, čo by pre nich pravdepodobne znamenalo absolútny koniec. Gabriela Bizoňová je človek, ktorý upozorňuje na korupciu a spolupracuje s políciou. A nie je v tom sama. Slušní ľudia existujú.

A toho sa niekto bojí. Kto nechal naschránkovať falošné šeky po celom Lamači, aby jej ľudia poslali 18€? Ten, kto to nechal urobiť vedel, že to skončí na polícii a vie, že sa to nevyšetrí… Spojme sa a nebojme sa – ak viete o nekalých veciach v Lamači, dajte mi o nich vedieť, uverejníme ich na mojej stránke Nezávislý Lamač, ktorá dlhodobo kritizuje súčasné vedenie.

Lamač je miesto, ktoré mám rada rovnako ako vy. Preberme sa už rovnako, ako ľudia na námestiach a nedovoľme, aby nám ho rozobrali neschopní politici a prefíkaní zlodeji. Gabrielu treba podporiť, a preto aj ja budem kandidovať ako nezávislá poslankyňa do miestneho zastupiteľstva našej mestskej časti Bratislava – Lamač.

 

Teraz najčítanejšie

Katarína Boskovičová

Podnikateľka na dôchodku, majiteľka FB stránky Nezávislý Lamač, psičkárka, občianska aktivistka a srdcom Lamačanka. Som presvedčená, že má zmysel byť slušným človekom a podporovať tých, ktorí majú hodnoty na správnom mieste.