Denník N

Obláčik zatiaľ zachránený

Pred pár týždňami som si poctivo preštudovala podklady do školskej komisie Miestneho zastupiteľstva v Lamači. Natrafila som na materiál, ktorý sa týkal rodinného centra Obláčik. A bol pre nich likvidačný.

Obláčik v Lamači takmer všetci poznáme. Je to priestor, kde sa stretávajú deti, mamičky, budúce mamičky, oteckovia a ostatní priaznivci tohto rodinného centra. Doteraz platili mestskej časti 1€ ročne a podľa mňa je to takto správne. Ponúkajú totiž služby pre ľudí, ktoré mestská časť nevie inak zabezpečiť.  Požiadali si o predĺženie nájmu na ďalší rok a v spomínaných materiáloch bol okrem tejto žiadosti aj materiál o tom, že by mali platiť ročne 2.000€. Táto komisia mala o materiáli hlasovať len per rollam (cez maily). Ako poslankyni Lamača a matke, mi to celé nedalo.

Kontaktovala som štatutárku Obláčika pani Luciu Marcinekovú a opýtala sa, či o tom vôbec vie. Nevedela. Upozornila som všetkých členov komisie, že suma je likvidačná a navrhujem ponechať všetko po starom. Po tomto upozornení padlo rozhodnutie, že komisia bude zasadať normálne, v stredu, 9.5.2018. Čo je dôležité, po mojom upozornení už aj finančná komisia navrhuje miestnemu zastupiteľstvu schváliť nájom 1€ ročne. Verím, že zastupiteľstvo nepôjde proti ľuďom.

Na jednej strane som smutná, že sa vôbec takýto  materiál dostal do komisie a Obláčik o tom ani nevedel, no o dôvodoch špekulovať nejdem. Na druhej strane som rada, že poctivá práca a príprava, študovanie materiálov – teda vlastne maličkosť, ktorú ja môžem urobiť, môže viesť k takej pomerne veľkej veci, ako je záchrana rodinného centra v Lamači. Maličkosť k maličkosti, a z Lamača budeme mať krajšie miesto pre život.

Ak sa vám môj blog páčil, pokojne ho zdieľajte. Viac o mojich názoroch sa dozviete aj na mojom twitteri.

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.