Denník N

Univerzálny liek

Keď som sa na internete pokúsil nájsť univerzálny liek, dostal som na výber kolostrum, olivy, konope a kúsok vaty namočený v alkohole vložený do pupka. Keby som hľadal dlhšie, našiel by som iste viac kandidátov na všeliek, ale napokon by som sa dopátral aj k serióznym lekárskym názorom, že ľudské choroby sú natoľko rôznorodé, že nie je možné ich liečiť jediným liekom.

Ja by som však o jednom vedel. Je lacný, ľahko dostupný a určite ste o ňom už počuli. Akurát ste nevedeli o jeho univerzálnych liečebných schopnostiach. Aby ste aj vy uverili, že je to všeliek, napíšem, ako som ho objavil.

Dážď vzniká tak, že vzdušná vlhkosť začne kondenzovať. Lenže kondenzácia sa nezačne len tak hocikde. Každá dažďová kvapka musí mať zárodok, ktorým je najčastejšie mikroskopické zrnko prachu poletujúce vo vzduchu. Ako kvapka padá, naráža na ďalšie prachové zrnká a strháva ich so sebou. Dážď takto prečisťuje vzduch. Je to však na úkor čistoty dažďovej vody. Už keď kvapka padá na zem, nie je celkom čistá. Keď však dopadne je to ešte rádovo horšie. Prichádza do styku so zmesou minerálnych a organických látok, ktorej sa ľudovo hovorí špina. Môžete básniť o úrodnej pôde, môžete písať traktáty o význame rodnej hrudy, ale keď si kúsok z toho bohatstva položíte na chlieb, pochopíte – je to špina.

Niečo z tej špiny sa v dažďovej vode rozpustí, niečo sa s ňou zmieša do suspenzie nazývanej blato. Potom zafunguje gravitácia a voda vsiakne do zeme. Tam sa začne očisťovať. Prechádza cez vrstvy piesku a rôznorodých hornín, ktoré na ňu pôsobia ako filter. Keď sa napokon po týždňoch alebo po rokoch dostane opäť na povrch ako prameň, je čistá. Čistejšia ako dážď, len sú v nej rozpustené minerály.

Lenže to blato, špina a vlastne všetko, čo si len dokážete predstaviť, to všetko je v pramenitej vode stále je prítomné. Zriedené neustálym filtrovaním a miešaním so staršou čistou vodou, ale to znečistenie je tam. Nedá sa povedať, že je ho mikroskopicky málo, lebo pod mikroskopom by ste nič nenašli. Nedá sa ani povedať, že sú tam stopové množstvá, lebo ani spektrálna analýza by vám veľmi nepomohla. Jediné vhodné označenie je, že pramenitá voda obsahuje homeopatické množstvá. Čoho? Nuž všetkého. Je to také univerzálne homeopatikum.

Takže ak vás niečo bolí alebo sa necítite dobre, nezdržujte sa diagnostikou u lekára a nevyhadzujte peniaze na lieky. Napite sa pramenitej vody a tá vás zaručene vylieči. Univerzálne homeopatikum lieči všetky choroby. Na zdravie!

Teraz najčítanejšie

Peter Kupčík

Snažím sa na známe veci a fakty pozerať trochu inak. Nemusíte veriť tomu, čo píšem. Stačí keď o tom budete rozmýšľať.