Denník N

Charakter a jeho krížová výprava proti štátnemu tajomníkovi .

Kapitán postavil do pozoru celý HÍD .

Charakter Béla dostal príkaz.  Rozkaz od kapitána . Rozkaz od samotného Danka.  Mediálne rozkaz síce “ vybubnoval “ do sveta  len nositeľ Radu Andreja Hlinku I. triedy a muž č. 2 našej najnárodnejšej strany a typický hejslovák  Hrnko .  O hodnote jeho vyznamenania najlepšie vypovedajú ostatní jeho nositelia, laureáti ako napr.: Ivan Gašparovič, Ján Slota, Ján Cuper …  Všetko laureáti  “ takých “ morálnych kvalít akoby ich jedna mater mala .

Rozkaz SNS  bol jasný  a rovno na tvrdo verejný  .   Prvý  štátny tajomník  Ministerstva obrany SR Róbert  Ondrejcsák musí  byť  vymenený .  Kapitán dobre vie, že najlepšia obrana je útok. A tak útočí na HÍD , na maďarskú stranu nášho najcharakternejšieho a najdlhšie slúžiaceho poslanca . Áno Béla sa už od r. 1990 živí primárne ako poslanec, najprv ešte  federálneho zhromaždenia ČSFR , od r. 1992 už ako  poslanec Národnej rady SR . Áno už  strašných 26 rokov je bez jediného prerušenia poslancom našej resp. jeho Národnej rady.  Už hrozne dlhých 26 rokov je aktívne , či pasívne politicky prítomný pri všetkých prijatých i odmietnutých zákonoch . Už vyše 26 rokov aktívne, či pasívne ovplyvňuje kvalitu ( či skôr nekvalitu ) nášho spoločenského života.  Aktuálny stav slovenskej polície, slovenskej justície,  prokuratúry , zdravotníctva , školstva , pôdohospodárstva  je aj výsledkom jeho dlhoročnej politickej činnosti. Kapitán sa svojim útokom síce iba snaží odpútať pozornosť  od svojich škandálov , škandálov  jeho národnej strany na MO (  napr.: reportáž fínskej televízie o “ akože“  tendri  na fínske transportéry Patria ) a ministerstve pôdohospodárstva a PPA ( napr.: agrodotácie na letisko, súkromný rybník oligarchu , parkovisko ) .

Vystrašený Béla v prvom momente však skočil do pozoru . Zahlásil, že hriešnika si najprv vypočujú na straníckej pôde , bezodkladne už na najbližšom predsedníctve  strany, straničky  HÍD.  Dokonca prezradil, že číta dennú tlač a to prehlásením, že rozhodnutie predsedníctva príjmu na základe toho, čo si prečítali v rozhovore p. Ondrejcsáka a nie podľa toho čo hovorí  “ vyznamenaný “  Hrnko .

Najsmutnejšie na tom nie je ani to, že matuzalema slovenskej politickej scény cvíči politický nováčik a „čerstvý“  kapitán. Hrozné je to, čo všetko je ochotný a schopný charakter znovu a znovu urobiť preto, aby sa politicky za každú cenu a akúkoľvek obetu udržal . Teraz je pripravený obetovať , verejne lynčovať svojho štátneho tajomníka MO. Tajomníka,  ktorý len opakovane pravdivo verejne hovoril, že ani ako oficiálny muž č.2 na ministerstve obrany nemá žiadne informácie o nákupoch, tzv. tendroch na obrnené transportéry , stíhačky , atď.   Bélu to vôbec nešokovalo . Bélovi  vôbec doteraz nevadilo , že kapitánova družina na MO si z jeho človeka urobila štatistu. Štátneho tajomníka na parádu, do počtu . Takto si náš najcharakternejší charakter  SR predstavuje koaličnú kontrolu na ministerstvách ( a nielen tam  )  v praxi .  Koaliční dinosauri takto chápu vzájomnú koaličnú kontrolu .  Ako totálne formálnu, absolútne zbytočnú . Pod  Bélovim starostlivým dohľadom sa tak podarilo Kalimu úspešne sprivatizovať ministerstvo vnútra, s Bélovim tichým súhlasom si SNS teraz úspešne privatizuje “ na večné časy a nikdy inak „ aj ministerstvo obrany.  

V záchvate sebazáchovy  síce už politickému matuzalemovi v poslednej chvíli došlo, že by sa mal voči rozkazom kapitánika ako posledný ochranca maďarských práv na Slovensku postaviť.  Aspoň na oko. Aspoň formálne. A tak najprv cez média  vyškolil pravdovravného a nešťastného Ondrejcsáka, aby problémy riešil najprv vo vnútri so svojim nadriadeným , teda ministrom obrany  . Potom opäť cez média  odkázal  svojmu národnému koaličnému partnerovi ,aby držali hubu resp. preložené do  koaličnej hantírky , aby viedli korektnú a efektívnu koaličnú komunikáciu . To znamená zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať.  V koaličnej komunikácii nemá pravda , nemá reálne pomenovanie skutkového stavu svoje miesto . Aj preto sa Béla najprv ochotne pripojil ku krížovej  výprave SNS voči jeho štátnemu tajomníkovi na MO . Veď keď tak ľahko  Béla vo svojom osobnom záujme obetoval  oveľa politicky dôležitejšiu p. Žitňaňskú , prečo by mal bojovať za čestného a pravdovravného,  ale politicky “ mladšieho “ a menej významného Ondrejcsáka ?  Asi len preto, že koaličné rozkazy by si nemal ani národný kapitán, kapitánik  dovoliť vydávať verejne, sa nakoniec Ondrejcsáka za HÍD zastal aspoň jeho rovesník .  A Béla ako vždy vyčkáva  ….

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...