Denník N

Rozhodnutie

Zase ten pocit, známy, ale nepríjemný…

Okno dokorán, celkom príjemný vzduch, kalendár hlási jar. Skutočne? Otázka, ktorá človeku napadne takmer automaticky, cez deň poriadne pripaľovalo, jarné teploty vyzerajú inak. Chcelo by to ležérny štýl, krátke nohavice v kombinácii s bavlneným tričkom, aj to by bolo v niektorých okamihoch priveľa. Hm, nie vždy človek dostane na výber, oficiálne udalosti nepustia.

Biela košeľa ukrytá pod čiernym oblekom, elegancia doplnená kvalitne utiahnutou kravatou. Nie je to prvýkrát, zvykol si, ale zbaví sa toho rád. Tielko, len to si ponechal, všetko ostatné zo seba zhodil okamžite po príchode. Únava, aj tá ho zmáha, od začiatku týždňa jedna akcia striedala druhú. Dve z nich sa dali odmietnuť, ale keď človek chce, premôže sa, pre dobrú vec to ide ľahšie.

Nerobí nič, len tak stojí, ulica pomaličky tíchne, frekvencia dopravy sa zmierňuje. Námestie ide proti prúdu, ľudí plno, mladí, starší, aj pri fontáne je ich dosť. Zvlhčenie horúceho vzduchu je príjemné, všetky lavičky v dosahu vody obsadené. Zase ten pocit, známy, ale nepríjemný, zamyslí sa, aj pri srdci ho pichne. Keby mohol byť s nimi, aj u nich musí byť horúco, ale horský vzduch je príjemnejší, nedá sa to porovnať. Možno by práve teraz boli kdesi v zeleni, spoločne, bok po boku by sa prechádzali s ich maličkým pokladom. Potom kúpeľ, drobec má vodu v obľube od narodenia, ani umývanie vláskov mu neprekáža.

Pomyslenie na rodinu ho rozhýbe, odlepí sa od okna, mobilný telefón je plný fotiek. Sedí a listuje, tu je nádherný, už pri narodení bol vlasatý, chodili ho obdivovať všetky sestričky. Také niečo sa vraj len tak nevidí. Áno, keď sa narodil, vyzeral podobne. Moderné hodiny v drevenom ráme oznamujú presný čas, ešte chvíľu počká, potom zavolá. Nechce rušiť, nič by nedosiahol, len by zobudil malého. Nie, to nechce, ešte dva dni musí vydržať a potom sa s nimi zvíta. Dovtedy má čas premýšľať, mal by už niečo navrhnúť. Bude to ťažké, na dvoch stoličkách sa naraz sedieť nedá, veľmi dobre to vie. Len keby to nebolo také zložité.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé. Táto hra ma baví, spätná väzba od vás poteší. Kontakt: blogerdm@gmail.com