Denník N

Z kabinetu kuriozít Mariána Kotlebu

Podobné veci sa samozrejme nájdu aj inde. Ale tieto sú predsa len niečím výnimočné. Kotlebova strana totiž tvrdí, že jedina ona zachráni Slovensko. Že je jeho jedinou nádejou. A pritom má takýchto členov a podporovateľov.

Tak napríklad Miroslav K. podporuje na svojom Facebookovom profile Kotlebovu ĽSNS do roztrhania tela, zdraví „Na stráž!“ a zároveň túži po „novom spravodlivejšom socialistickom Slovensku.“ Žeby niečo na spôsob paktu Ribbentrop – Molotov?

To, že Kotlebova strana je jeho srdcovkou, je jasné aj z jeho vizuálne mimoriadne hodnotnej „letnej koláže.“

Zahanbiť sa nenechá ani Ján Qvadratus Š. Georgievská stuha, oslava veľkého víťazstva aj znak Kotlebovej strany. Všetko pekne na jednej fotografii aj s vysmiatym „Qvadratusom.“

Ján Qvadratus, ktorý nedávno oslavoval 500. výročie Lutherovej reformácie, dokonale spojí aj nespojiteľné.

A hneď je tu ďalší „kresťan,“ Ivan F. Tentoraz katolík. Hoci sa fotografuje so zástavou Kotlebovej ĽSNS a veľkým krížom, pápež František je pre neho iba bergoglio. S malým začiatočným písmenom.

Janík K. zdôrazňuje svoju vernosť strane staršou aj novšou verziou jej znaku. Uvažujem, či sa k nemu ešte nedostalo, že strana má už novú, v poradí tretiu verziu svojho znaku.

Jozef V. sa prostredníctvom profilovky vidí ako významný člen národného panteónu.

Na profilovke si veru dal poriadne záležať aj Ján Z. Má na nej slovenskú zástavu aj štandardu prezidenta Jozefa Tisa. Znak ĽSNS pre istotu menší starý, aj väčší nový. K tomu 14. marec a „Som za slušné Slovensko.“ Nezabudol pán Ján, že mítingy za „slušné Slovensko“ organizuje Soros a jeho domácia piata kolóna?

Pán Ján denne okrem minimálne piatich Putinov zdieľa aj niečo takéto. „Chránme si to čo je naše, SLOVENSKÉ!!!“ A hneď za tým ruský znak.

A tiež takéto nádherné obrážťoky. Až človeku srdce zaplesá. A ten text: „Rusko – NÁDEJ SVETA!“ Majstrovsky spodobnení velikáni – Putin, Lavrov, Šojgu aj svätý patriarcha Kirill. K tomu štartujúca raketa, bojové lietadlá, strieľajúce torpédoborce, helikoptéra. A na záver verš z Biblie. Matúš 5,9: „Blaho­slavení tvor­covia po­koja, lebo oni sa budú volať Božími syn­mi.“ To naozaj nemá chybu!

Samozrejme aj druhý obrázok je super. Vrchovato naplní ducha hrdosťou a srdce odvahou.

Zahanbiť sa ale nedala ani pani Juliana. Jej profilovka je tiež nepochybne pravá perla.

Alžbetka K. stavila na nehu a lásku.

Tamara Š zas na prírodu a zelenú. Zástava a znak nemôžu chýbať.

Miroslav Š. nás prostredníctvom svojej profilovky  chce zrejme presvedčiť, že členkou Kotlebovej strany je aj táto pekná malá slečna.

A čo Rasťo? Kto je vlastne členom ĽSNS? On, alebo tento milý havo?


Rovnaká záhada na nás čaká aj na profile Štefana M. Ale ten krásny vlčiak za to tiež nemôže.

Podobne je na tom aj Johanka K. Tiež štvornohá podporovateľka ĽSNS.

Neviem nakoľko inteligentné je toto konkrétne psie plemeno, ale veriť tomu, že tí, ktorí bez ohlásenia vpadli do našej vlasti počas invázie v roku 1968 nám „predĺžili pokojný život o 20 rokov,“ mi pripadá príliš aj na psa.

Akiste uznáte, že keď sme tu mali troch psíkov, členov či priaznivcov Kotlebovej ĽSNS, bolo by nespravodlivé keby tu nemalo zastúpenie aj iné milé domáce zvieratko. Mačička. Tu je, vyzerá celkom, milo a volá sa Anka G.

Ale ani mačička Anka evidentne nevyniká IQ, ktorým by ohrozovala Alberta Einsteina či Stephena Hawkinga. Socializmus je pre ňu evidentne super a celkom vážne zdieľa aj parodický článok, v ktorom je uvedené, že Ježiš bol Slovan a nie Žid a Židia sa sprisahali a prepísali Bibliu pre svoje mocenské záujmy.

Nuž a ešte jedna celá psia svorka. Vlastní ju pani Eva, tiež verná Kotlebova družička, ktorá osrdiečkovala aj stranícky znak.

A čo nové má legendárny Edo, udatný strážca šampónov, tampónov a práškov na prádlo? Tomu už narástlo perie aj zobák a je z neho orol bielohlavý – symbol USA. Neviem, neviem či práve k nemu pasuje Tiso a pozdrav „Na stráž!“ O dátume vzniku vojnovej Slovenskej republiky ani nehovoriac. Tuší vôbec Edo, že tá 12. decembra 1941 vyhlásila vojnu USA?

Aj letnú koláž má Edo mimoriadne vydarenú. Oddanosť a vernosť strane a jej vodcovi veru nezaprie.

Poniektorí zas majú zmysel pre humor. Ako napríklad Daniel Danči K. Alebo myslia svoje mokré sny naozaj vážne?

Iní zas okúzlia dokonalým ovládaním pravopisu a brilantnosťou svojich úsudkov. Ako napríklad Ján V. Človek by prisahal, že ide o trolla, ktorý si takto robí z kotlebovcov srandu, ale veruže nie. Janko to myslí smrteľne vážne. Vraj: „Ten kto to spravil nech sa vispovedať od vlastizrady.“

Nuž, Janko je možno trochu jednoduchší, ale Jaroslav M. nemá vysokú školu života, ako je realitou u mnohých členov a fanúšikov ĽSNS, ale ozajstnú VŠ. Chodí do prírody, zliezol Kriváň aj Ďumbier a potom napíše: „Stretnutie s roháčom. Vliezol mi do chatky – daroval som mu slobodu.“ Daroval? A nemal ju ten tvor aj predtým?

Musím ale pána Jaroslava sklamať. To čo považuje za roháča, nie je roháč ale bystruška. A roháč nie je ani to čo je na ďalšej fotke vľavo, hoci to tak možno vyzerá, ale to čo je vpravo. Samec aj samička, ktorí majú v rámci pohlavného dimorfizmu rôzne veľké hryzadlá. Snáď pán Jaroslav uhádne, ktorý z nich je samček. Aj to, ktorý z nich dokáže človeka naozaj bolestivo uhryznúť. Len mimochodom, to dokáže aj bystruška. Je to totiž na rozdiel od roháča dravý chrobák.

Nakoniec je tu lahôdka. Anketa s otázkou: „Prečo volíte ĽSNS?“ Odpovede si prečítajte a vychutnajte radšej sami. Nepostrádajú štylistickú vybrúsenosť, faktografickú presnosť a dokonalé ovládanie pravopisu.

A kto ešte nemá dosť, je tu pre neho malý prídavok. Precítená recitácia vlastnej tvorby. Recituje otec rodiny obdarovanej 14.3.2017 na slávnostnom galavečere Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko ku „dňu slovenskej štátnosti,“ sumou 1488 €.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím .