Denník N

Pán primátor, je čas pre Lamač niečo urobiť

Hovorí sa, že človek si zvykne aj na šibenicu. Tak sa cítime my v Lamači. Hovorím o stále horších podmienkach v doprave. Nemáme cyklotrasy, nemáme buspruhy ale postupne si zvykáme na dlhšie kolóny na cestách. Naozaj sa to nedá zmeniť?

Už som to niekoľkorát povedala, potrebujeme riešenie odborníkov a nie sľuby politikov. A teraz pridávam, že do riešenia dopravy by mali výrazne prispievať aj developeri. Ak je pravda, že sa v lokalite Lamačská brána postaví niekoľko stoviek bytov za pár rokov, tak by developeri mali naozaj pomôcť.

Preto sa pripájam k výzve na vytvorenie pracovnej skupiny, zloženej z odborníkov, ktorá navrhne dopravné riešenie v lokalite Lamačská brána.
Konštruktívna kritika tu nepomáha, preto je dôležitý verejný tlak. Videli sme to v uliciach. Nehovorím, že máme ísť v Lamači a na Záhorí do protestov, ale prejaviť verejný záujem by sme mali. Ak môžete, pridajte sa aj vy. Musia nás počuť. Primátor, minister i developeri.
Výzva na podpis je tu: http://bit.ly/2GyZx0V

Teraz najčítanejšie

Gabriela Bizoňová

Študovala som na Ekonomickej univerzite, pracujem na Ministerstve životného prostredia a venujem čas zlepšovaniu života okolo seba, najmä v bratislavskom Lamači. Verím v silu ženy a súhlasím s Margaret Thatcher: “Pokiaľ chcete, aby sa niečo povedalo, požiadajte muža. Pokiaľ chcete, aby sa niečo urobilo, požiadajte ženu.” Všímam si, že ženy na rôznych pozíciách či funkciách zvládnu viac - zameriavajú sa totiž na efektivitu svojej práce, lebo vedia, že ešte musia stihnúť aj navariť, či ísť pre deti do školy.