Denník N

Fašistická regulácia potratov posiela lekárov do basy

Neriešia holokaust, nie sú historici. Evidentne majú viac praxe s potratmi, preto si osvojili túto konzervatívnu agendu. Asociácia, prečo nastrážujúci junáci odhodlane začali riešiť  potraty sa priam ponúka ako nový námet pre @zomriofficial

Poďme však k jadru veci.  Konzervatívne krídlo strany (ad hoc vytvorené) v zložení facebookom zrušený pgedceda Magián,  tajomný tajomník, podpredseda „Nie som XXX“ a trnavský gauleiter predložilo do parlamentu návrh zákona – kladiva na potraty.

Legislatívny počin má iba 2 strany.  Ako sa dalo očakávať, nie je to príliš kvalitný kus legislatívy.  Hoci  z hľadiska politického marketingu je to geniálny prejav  insitného machiavellismu.  Ukradnúť agendu kádeháhom, Oľanovcom a iným konzervatívnym krúžkom je drzo fašištické. Kdesi v pozadí sa aj vedenie Ficovej strany ticho smeje, že takéto odpútanie pozornosti  je priam na úrovni Erika Tomáša. Kotlebovci sa v pravý okamih zachovali ako banskobystrický odštepný závod SMER-SD (SD je pre výlučenie pochybností skratka sociálnej demokracie, nie Sicherheitsdienst).

Navrhovanú novelu stihli podporiť už aj také veličiny, ako exposlanec Jozef Mikloško, ktorý pred pár rokmi inou legislatívnou zhovadilosťou  chcel zakázať pod hrozbou až dvanástich rokov väzenia aj asistovanú reprodukciu.  Vraj aj v tomto prípade účel svätí prostriedky.  Nuž proti gustu žiadny dišputát, hoci pána exposlanca ospravedlňuje status chránenej osoby podľa § 139 ods. 1 písm. e) trestného zákona.

V prípade schválenia návrhu novely by to dopadlo takto:

Chronickou chorobou slovenskej legislatívy je, že sa šije narýchlo a bez rozmýšľania nad dôsledkami. Aj v tomto prípade.

Páni navrhovatelia totiž pozabudli, že zákon č. 73/1986 Zb. o umelom prerušení tehotenstva je aj prameňom trestného práva. Nedovolené prerušenie tehotnosti je totiž ako trestný čin zadefinované aj takto: „Kto so súhlasom tehotnej ženy umelo preruší jej tehotenstvo postupom alebo za podmienok, ktoré odporujú všeobecne záväzným právnym predpisom o umelom prerušení tehotenstva, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

Ako iste viete, mnoho slovenských lekárov,  aj gynekológov, pracuje v Českej republike. Pokiaľ by takýto lekár, ktorý je slovenským občanom, na českej klinike a v plnom súlade s českým právom na žiadosť žien vykonával umelé prerušenia tehotnostie, neodporúčal by som mu návštevy na Slovensku.  Podľa slovenského trestného zákona sa totiž posudzuje aj trestnosť činu, ktorý mimo územia Slovenskej republiky spáchal občan Slovenskej republiky alebo cudzinec, ktorý má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt.

Kedže za takéto niečo by pán doktor mal na krku paragraf so sadzbou 3-8 rokov, prokurátor by určite nezaváhal s návrhom na väzbu. Ak by sa totiž vrátil na kliniku do Čiech,  niet žiadnych pochýb, o tom že bude pokračovať v trestnej činnosti na svojom zahraničnom pracovisku.

Fašisti tiež prehliadli, že sú dva druhy cudziniek – také čo na Slovensko prichádzajú ako turistky a také čo tu bývajú.  Hajlslováci z Ľ-SNS by cudzím dámam nedovolili prerušenie tehotnosti ani v prípade znásilnenia či geneticky chybného vývoja plodu. Nech si pekne vycestujú domov a nechajú si potraty robiť tam. Cudzie potraty tu nechceme, stačia nám tí vlastní.

Táto novela zákona si nezaslúži nič iné, ako miniinterrupciu.  Treba ju vycucnúť vákuom a zneškodniť ako nebezpečný odpad.  Preto, že ju navrhli fašisti. Preto, že navrhovatelia ani náhodou netušia, čo všetko by tým spôsobili. Preto, že prevencia potratov sa nerobí ich zákazom. Preto, že zákaz vyženie nechcene tehotné ženy za potratom do zahraničia, presne tak ako teraz cestujú Poľky na Slovensko. To v prípade, ak budú mať peniaze.  Ak ich mať nebudú, budú sa potraty robiť  načierno. So všetkými z toho plynúcimi rizikami.

 

Teraz najčítanejšie